škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Uzun yolda bir harikasin RAPID!...

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Emrah Ozan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
:acl:bir hafta full dolu bagajla hemde tika basa! Yaklasik 2500 km yol yaptim. ERZURUM, KIRIKKALE, IZMIT, ISTANBUL, CANAKKALE  VE IZMIR YAPTIM. ortalama 35 kurus civari yaktim ama 140 dan asagi dusmedim. Rampalarda belirli yerlerde 120den dusmedim. Otobanda 180-190 arasi gittim... frenlerle ilgili hic bir sikintim olmadi.

Hayatimda ilk defa 170 ile makas attim, vallahi araba tik demedi. Inanilmaz derecede begendim yol tutusunu... ahhh birde az yumusak suspansiyon olsaydi :D

Yollarda Rapid kral bea... ;)

:acl:

Çevrimdışı Emrah Ozan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hatta tek seritli yolda sollama yaparken araba cikti 4den 3 e cekil asilinca inanilmaz sekilde one firlatti kendini :) annem eyvah dediginde ben en one atmistim kendimi ;)

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maşallah diyelim :) Bende bi deneme yapmaya çalışıyorum bakalım.Şu an şehiriçi 150 tl ile bi deneme yapıyorum ama biraz uslu kullanamadım sanırım :) Şu an 380 km deyim + yol bilgisayarında 190km  gösteriyor. İlk aldığımızda uzun yol+ şehir içi yarım depo ile gitmiştik, 600 km civarıydı :) Yakıt konusunda gayet iyi bir araç

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maşallah.Araç TSI sanırım?Çünkü bende TSI da uzun yolda basa basa 32 kuruş felan yakıyorum:)

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maşallah. Rapide kurban :D TSI ve DSG keyfi bir ayrı :ok: Resmen yere yapışıyor. Bagaj full ve 4 kişi olduğu için. Allah nazarlardan saklasın

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sizin arabada yolcu freni yokmu allah aşkına. hep basıp duruyorsunuz..

Çevrimdışı Emrah Ozan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;443007
Maşallah.Araç TSI sanırım?Çünkü bende TSI da uzun yolda basa basa 32 kuruş felan yakıyorum:)

Bakalim hafta sonu cesme yapmayi planliyorum, eger yol musait olursa bos bagaj ile ne hiz yapar, ne yakari hesaplayacagim.

Yolcu freni de var ama annemi arkaya atinca az daha rahat oluyorum :)

Ama tabiki hiz iyi bir sey degil, cok haklisiniz. Ben sadece yeni heves denemek istedim...

Ayrica bos bagaj ve normal surus ile 0.25 ila 28 kurus arasi yakmasi benim icin ideal yakittir.
Ama gercekten kendi malim diye demiyorum cok ama cok memnunum...

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kardeş boşver. Hız felakettir. 15-20 dakika için değmez. Ayrıca sen çok iyi bir şöför olabilirsin. Aracın da çok iyi olabilir. Ama karşındaki de öyle mi acaba? Allah muhafaza gideceğin yere sağlam ulaşmak en güzeli ;)

Çevrimdışı Emrah Ozan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: atonal;443170
Kardeş boşver. Hız felakettir. 15-20 dakika için değmez. Ayrıca sen çok iyi bir şöför olabilirsin. Aracın da çok iyi olabilir. Ama karşındaki de öyle mi acaba? Allah muhafaza gideceğin yere sağlam ulaşmak en güzeli ;)

Allah razi olsun yerden goge kadar haklisin... ben az cok bilincindeyim ama uyari icinde sagol yinede....

Cesme yolunu hafta sonu anlatirim :P

Çevrimdışı egeadam

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
keşke hız sınırlandırıcısı da olsaydı bazen rapidle insan kendini hıza kaptırabiliyor

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
325 tl ile 1000 km yol yaptım şehir içi. Kullanımların %70inde klima açıktı. Sıkışık trafiğe yakalanmazsanız şehir içi çok iyi
« Son Düzenleme: 03 Eylül 2013, 11:52:07 Gönderen: emre0884 »

Çevrimdışı black_rain

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Emrah Ozan;442970
:acl:bir hafta full dolu bagajla hemde tika basa! Yaklasik 2500 km yol yaptim. ERZURUM, KIRIKKALE, IZMIT, ISTANBUL, CANAKKALE  VE IZMIR YAPTIM. ortalama 35 kurus civari yaktim ama 140 dan asagi dusmedim. Rampalarda belirli yerlerde 120den dusmedim. Otobanda 180-190 arasi gittim... frenlerle ilgili hic bir sikintim olmadi.

Hayatimda ilk defa 170 ile makas attim, vallahi araba tik demedi. Inanilmaz derecede begendim yol tutusunu... ahhh birde az yumusak suspansiyon olsaydi :D

Yollarda Rapid kral bea... ;)

:acl:

Kesinlikle katılıyorumda
Araç ne kadar oturaklı gibi gözüksede bi passat taki yuksek hızlardaki güveni veremiyor tabiki segment farkı var ama biraz daha ağır olsa belki daha başarılı olabiliridi şahsi düşüncem aracı ekonomik yapıcam diye ağırlığıyla oynamışlar linea bile rapidden 1000 kg dan fazla ağır ilginç :hih:

Çevrimdışı Emrah Ozan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: black_rain;443908
Kesinlikle katılıyorumda
Araç ne kadar oturaklı gibi gözüksede bi passat taki yuksek hızlardaki güveni veremiyor tabiki segment farkı var ama biraz daha ağır olsa belki daha başarılı olabiliridi şahsi düşüncem aracı ekonomik yapıcam diye ağırlığıyla oynamışlar linea bile rapidden 1000 kg dan fazla ağır ilginç :hih:

Soyleki bir sure 190 civari kullandim ve bu kullanim esnasinda ruzgarda oynamalar hissettim., tabiki passat ile bir hissi vermiyor ama bence sinifindaaki en iyi arac. Birde linea ile 1000 kg fark OLAMAZ. 100 KILO  ancak olabilir  :D ve tabiki hiz iyi degil, ben sadece denemek ve ilk heves olarak hiz yaptim :) rapidin bana gore ortalamasi 120dir...

Çevrimdışı black_rain

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Emrah Ozan;443937
Soyleki bir sure 190 civari kullandim ve bu kullanim esnasinda ruzgarda oynamalar hissettim., tabiki passat ile bir hissi vermiyor ama bence sinifindaaki en iyi arac. Birde linea ile 1000 kg fark OLAMAZ. 100 KILO  ancak olabilir  :D ve tabiki hiz iyi degil, ben sadece denemek ve ilk heves olarak hiz yaptim :) rapidin bana gore ortalamasi 120dir...

Haklısın  sıfır fazla atmışım ve kesinlikle katılıyorum dediklerine