škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kullananlardan fabia için destek

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;584401
10w40 - 10w60 mineral yağ = yağ eksiltme
5w30 - 5w40 tam sentetik yağ = sorunsuzluk ( tercihen Motul - Mobil )

argenin ve servislerin bunu çözmemesi ilginç.

peki üstad bizim tsi lerde hangi yağ kullanılır. sıfır leon fr aldım ilk bakıma 580 lira fiyat çekti vampir şerefsizler.  özelde yaptırmayı düşünüyorum.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;584433
101 bg bbz ler şehir içi kullanımda neredeyse hiç yağ yakmaz. ama yüksek devirlerde hele ki lpg de varsa 1000 km de yarım litreden biraz fazla yakar.

101 lik fabiamla 5w40 tam sentetik Motul kullanarak istanbuldan izmir çeşmeye gidip geldim eksilme olmadı motor kodum bbz ydi. 1000 km de yarım litre yağ yakar demişsiniz hangi yağı yakar 5w40 Motul u yakamaz.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: biHEmta;584435
argenin ve servislerin bunu çözmemesi ilginç.

peki üstad bizim tsi lerde hangi yağ kullanılır. sıfır leon fr aldım ilk bakıma 580 lira fiyat çekti vampir şerefsizler.  özelde yaptırmayı düşünüyorum.

Benim araç 125 lik 1.4 tsı altea xl ben 5w30 Motul kullandım kullanma kılavuzunuza baktınız mı  yağ ile ilgili sayfada ne diyor? Bu 1.4 tsı lar kendi içinde ayrılıyor sanırım bazılarında arabanın üzerinde ki tsı yazısı hepsi gri bazılarında ( benim ki de ) ts gri ı kırmızı basılarında t gri sı kırmızı yazıyor genelde sanırım en güçlüsü sı kırmızı yazıyorsa. Kullanma kılavuzunuza bakarsanır en uygun yağı buluruz ama sizinki sanırım ya 0w30 yada 5w30 dur tahminimce en doğru kaynak kitapçık.

Çevrimdışı cngz41

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sağolun 2005 model 1.4 special fabia sahibi oldum.ilk arabam olduğu için bakım konusunda  sıfırım.yeni alınan araç olduğu için bi bakıma sokucam en azından emin olayım diye bundan sonraki konularda bilgi alış verişi almak için ieltişimde oluruz teşekkürler

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı cngz41

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı cngz41

• Yeni Üye
  • *