škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Epc arizasi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: yozgat5166;583259
aynısı bende de oluyor :)

Arabayı çalıştırınca sönmüyor mu?Araç çalışırken yanması sıkıntı.Kesin arızayı bulmadan değiştirme bence yoksa bazı ustalar arabanın bütün parçalarını değiştirtiyorlar:)

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
EPC KONTAK AÇILINCA yanar araba çalışınca söner. Sıkintıyı anlamak için de illaki servise gitmek gerek haliyle.
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
işi bilmeyen usta kılıklı tiplere  bırakıp deneme yanılma yoluyla tonlarca para harcamayın. işinin ehli eski servis elemanları bu olayı çözer.  öncelikle epc yandığında aracın çalışmasında tekleme titreme falan oluyor mu? eğer oluyorsa bobinlerle ilgili bir sıkıntı var demektir. benim eski fabiamda akşamları yanıyordu gündüz normaldi. bir süre öyle bindim o ara muayene yaklaşmıştı gitmeden lambaları kontrol edeyim dedim. baktım  ki arka stoplar ve 1 park dökük epc de o yüzden yanıyormuş.

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba.Hala bu bahsettiğim EPC arızası devam ediyor ve doğru teşhisi koyamadık sinir oldum.Katalizör temizliği işi yapan birini aradım katalizörü temizlettikten sonra yazılımı değiştirmem gerektiğini söyledi.1.4 benzinli araçta katalizörü boşalttıktan sonra yazılımı güncelleştiren var mı?Katalizör yazılımı güncel olmadığı için sorun başka yerlerde gözükebiliyor dedi usta.Bilgisayarda boğaz kelebeği diyor ama şimdi boşuna değiştirmek istemiyorum ne yapacağım bilmiyorum yardımcı olabilecek biri var mı?

Çevrimdışı cmgngr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Epc elektriksel arızadır.fren lambalarına baktır sağlamsa benim başıma fren müşüründen dolayı gelmişti ona baktır.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı YakupEFE

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZBW5gZzAyjOMLlimj3UrxkJX65vhvwmj1y

S.a. Merhabalar. 1-2 aydan beri benim arabada da EPC ve motor ışığı yanıyor. Araba tekliyor, çekiden düşüyor, küt küt diye vuruntu yapıyor. ama bunu her zaman yapmıyor. Bazen oluyor sönüyor, bazen oluyor yanıyor. özel servise ilk gittiğim de Emme manifoldu basınç sensörü değişecek dedi. tamam dedim. değişti ama arıza devam etti. İşim gereği başka şehire gittim. Yine arıza çıksa da çıkmasa da binmeye devam ettim.(başka çarem yok).  Geçen hafta özel servise gittim. üç adet arıza var dedi. Arızaları sildi. Böyle bilemeyiz arızayı yeniden ışık yanınca getir o zaman bakar anlarız dedi. Sanayiden eve gelmeden yine ışıklar yandı ve yine arızayı hissettim. Neyse bugün tekrar gittim. bu sefer arızanın resmini de çektim.

https://my.pcloud.com/publink/show?code=XZC25gZYEqHcjYumQSzFDpmDITWlQo657j7

böyle bir arıza yazıyordu. Emme manifoldu basınç sensörü değişecek dedi. baktı ki. bu yeni değişmiş dedi. Ben de evet memlekette değişmişti anca 2 ay olmuştur dedim. Bu sefer usta elektirik kaçağı vardır o zaman. nerden şasa yaptığını bulmakta 2 günümüzü alabilir dedi. işim gereği arabayı 2 gün bırakamam dedim. usta yapacak bişey yok böyle binin o zaman, seni yolda koymaz dedi. Sanayiden eve gelmeden yine ışıklar yandı ve araba yine tekliyor, verimli çalışmıyor. sizce ne yapmalıyım???

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba sorunu nasıl çözdüğümü yazmayı unutmuşum özür dilerim. Beyinciye gittim bir beyin alıp önce 2 hafta deneyelim diye 600 tl verdim.Olmazsa 150 tl deneme parası verip 450 tl geri alacağım diye anlaştım.Eski beyinden programı çekip yeniye yüklediler ilk çalışmada motor arıza yandı sonra sildi.3-4 aydır hiçbir arıza yok sorun beyindeymiş o yüzden saçma sapan, olmayan arızaları gösteriyormuş. Yakup EFE kardeşim sende bence böyle yap yoksa bütün parçaları değişmek zorunda kalırsın:)

Çevrimdışı YakupEFE

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sağolun cevabınız için. Ben de dün yetkili servise gittin en sonunda. Onlar da bilgisayara taktılar. Sorun emme manifoldu dediler. Usta baktı. Bu parça yansanayi dedi. Orjinal parça ise 480 tl dediler. Orjinali takarız yine arıza yaparsa tesisata ve beyne bakarız dediler. Ben de bu sabah pazar diye gittim kaputu açtım. Ustanın söylediği parçanın takılı olduğu yere baktım. Orda parçanın tak-sök ünün (soket) yanında siyah bantlı yer gördüm. Ulaşması biraz zor ama orası eklenmiş ve üstü bantlanmış gibi. Ustaya orayı da göstereceğim. Belki de sorun o ekli yerde olabilir. İçinde kopukluk olabilir.
      Dün dikkatimi çekti. Terleme sorununu gaza basınca yapıyor. Gazdan ayağımı çekince ivme ile giderken yapmıyor.
      Bilmem ne yapmalıyım kafam çok karıştı.

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YakupEFE;596760
Sağolun cevabınız için. Ben de dün yetkili servise gittin en sonunda. Onlar da bilgisayara taktılar. Sorun emme manifoldu dediler. Usta baktı. Bu parça yansanayi dedi. Orjinal parça ise 480 tl dediler. Orjinali takarız yine arıza yaparsa tesisata ve beyne bakarız dediler. Ben de bu sabah pazar diye gittim kaputu açtım. Ustanın söylediği parçanın takılı olduğu yere baktım. Orda parçanın tak-sök ünün (soket) yanında siyah bantlı yer gördüm. Ulaşması biraz zor ama orası eklenmiş ve üstü bantlanmış gibi. Ustaya orayı da göstereceğim. Belki de sorun o ekli yerde olabilir. İçinde kopukluk olabilir.
      Dün dikkatimi çekti. Terleme sorununu gaza basınca yapıyor. Gazdan ayağımı çekince ivme ile giderken yapmıyor.
      Bilmem ne yapmalıyım kafam çok karıştı.

Evet kopukluk diyor önce ona baktır.Olmazsa, değişik arızalarda gösterirse, tesisatta olabilir ama bence beyin dene 2hafta.Benimde boğaz kelebeği dedi değiştim yine yandı egr gösterdi onuda denedim yine yandı abs arızası falanda çıkınca beyine yöneldim.Tesisata da baktırmıştım tabi.Benim marşa bastığımda yanıyordu.Giderken yanan bir arıza yoktu.