škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

"Opel Insignia Alırken 1 Kez Daha Düşünün" demişler

lrfan · 131 · 191695

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;42724
Aynen öyle..Biz bile bu halimizle Octaviayı eleyip superB almak istiyorsak :D

Biraz indirim istiyoruz 2.0 TDI 170 HP de bu şekilde bizi bozuyor malesef ama ömürlük bir araba..

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kadir_;42727
Biraz indirim istiyoruz 2.0 TDI 170 HP de bu şekilde bizi bozuyor malesef ama ömürlük bir araba..

Önde şöför+yolcu
arka 3 kişi + ayak önlerine 2 çocuk :D

7 kişi alır :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;42728
Önde şöför+yolcu
arka 3 kişi + ayak önlerine 2 çocuk :D

7 kişi alır :)

7 kişilikse alınmaz:D:D

Biz octi ile 7 kişi +5 bavul ile 2000 km yol yaptık :D

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;42068
Eskiden Skodanın adı geçmezdi bu tip forumlarda.Şimdi tartışma konusu oluyor.Yani başarılı bir araç yapmış Skoda..
Gökhan eğer süperb 96 milyara araç sürüyorsa piyasaya ve bir o kadar süper donanımlı passatlar,tuaregler,audiler bmv ler varken gidip skoda süperb alınıyor ve opsiyonlarla 110 kusur milyar para akıtılıyorsa skoda kendini ve rüşdünü ıspatlamış demektir.Ben hakikaten audi a6 2.0tdi 160hp daha 12.000km deki aracın fulu(2.eli varken) 90 milyara satarken ben bir skodacı olarak süperb ile arasında kalsam herhalde audi a6 derim nihayetinde 12000km dediğin nedir ki ve bu şekilde geçen günü sahibinden.com da vardı sıfırı 168 milyar.11 ay anca kullanılmış ve garajda yatmış.düşünün bir o kadar sıfır ayarında ki bir araç 12 bin km sonra 1 yılını doldurmamış zarar tam 78 milyar yani 11 ayda ki zarar bu sadece ve kayıp ne kadar korkunç.Demek ki 2.elde sadece skoda değil audi bile bu kadar zarar edebiliyor.
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2009, 22:03:54 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sıfır araç ile bırakın 12000 i 12 km yapmış aracı dahi kıyaslamayın bence. Ne cengaverler var 300-500 km de motoru yiyebilen...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şahsen 2. el 12000 km deki audi tercihimdir..:)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi
o paralara Cadillac'a binmek varken niye Skoda alırlar? bana acayip anlamsız geliyor, desem alan beyefendiler bana bir sürü sebep sayar, bende Cadillac için sayarım.

zevk meselesi bu işler pek tartışma götürmüyor. herkesin ki farklı oluyor :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;42762
o paralara Cadillac'a binmek varken niye Skoda alırlar? bana acayip anlamsız geliyor, desem alan beyefendiler bana bir sürü sebep sayar, bende Cadillac için sayarım.

zevk meselesi bu işler pek tartışma götürmüyor. herkesin ki farklı oluyor :)

O paralara marka prestiji ararım..Yalan yok gerçek :)

60 bin TL 'ye kadar SuperB düşünürüm.Üstüne çıkabilirsem 2. el audi veya yıldızlı marka tercih ederim..

Öyle diyorum ama yollarda olmayan bir arabaya binmekte çok güzel bir duygu..SuperB ise bu konuda güzel bir seçenek..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;42766
O paralara marka prestiji ararım..Yalan yok gerçek :)

60 bin TL 'ye kadar SuperB düşünürüm.Üstüne çıkabilirsem 2. el audi veya yıldızlı marka tercih ederim..

Öyle diyorum ama yollarda olmayan bir arabaya binmekte çok güzel bir duygu..SuperB ise bu konuda güzel bir seçenek..

Bizim gibilerdede genelde 2.el fobisi oluyor o zaman yıldızı alamayınca kuşla yetiniyoruz:D

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizim meşhur ismaili showrooma götürdüm.superbe bak diye.içine bindi direksiyonda kafam tavana değiyo dedi.boyu 1.86 falan sığmadım buna beğenmedim dedi.kendi arabası 2001 ord fiesta daha küçük:D. dedimki bunun arkası baya geniş 4 kişi oturursun:D.demesinmi A8 e 5 kişide oturur:D arada dağlar kadar fiyat var.

görüşlerinize katılıyorum 2.el alınacaksa audi a6 alınabilir.ama ben 2.0 tdi motorunu seçmem.çünkü malzeme kalitesi düşük.superbin işçilik kalitesi daha yüksek.ama 3.0 tdi derseniz tamam derim.zaten aynı donanımda 2.0 tdi ve 3.0 tdi arasında 30000 euro fark oynuyor.nedeni malzeme kalitesi
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selchuk;42846
bizim meşhur ismaili showrooma götürdüm.superbe bak diye.içine bindi direksiyonda kafam tavana değiyo dedi.boyu 1.86 falan sığmadım buna beğenmedim dedi.kendi arabası 2001 ord fiesta daha küçük:D. dedimki bunun arkası baya geniş 4 kişi oturursun:D.demesinmi A8 e 5 kişide oturur:D arada dağlar kadar fiyat var.

görüşlerinize katılıyorum 2.el alınacaksa audi a6 alınabilir.ama ben 2.0 tdi motorunu seçmem.çünkü malzeme kalitesi düşük.superbin işçilik kalitesi daha yüksek.ama 3.0 tdi derseniz tamam derim.zaten aynı donanımda 2.0 tdi ve 3.0 tdi arasında 30000 euro fark oynuyor.nedeni malzeme kalitesi
yani audi a6 2.o tdi'nin 170 milyarlık arabanın hemde audi gibi bir arabanın malzeme kalitesi düşük,bana çok ters.ama ben tabii ki dışından bakarak konuşuyorum,belki siz yakından incelemiş olabilirsiniz ama kg olarak bakarsanız bile audi a6 daha ağırdır buda hemen hemen kalite demektir gibi geliyor bana.süperb 1400 kg olarak biliyorum ama yarım porsiyon audi a3 de 1400 kg e o zaman audi a6 daha ağır demektir diye düşünüyorum.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şahsen ben bi arabaya 110 bin lira verceksem ikinci ele vermem mercedes dışında oda e serisinin altında olmayacak.Tamam audi felan lüks olabilir ama sıfır arabanın yeride başkadır ilk kontağı sen çevirip ilk km sen yapıyorsun vuruğu varmı motor hırpalanmışmı gibi düşüncelere kapılmıyosun.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;42853
yani audi a6 2.o tdi'nin 170 milyarlık arabanın hemde audi gibi bir arabanın malzeme kalitesi düşük,bana çok ters.ama ben tabii ki dışından bakarak konuşuyorum,belki siz yakından incelemiş olabilirsiniz ama kg olarak bakarsanız bile audi a6 daha ağırdır buda hemen hemen kalite demektir gibi geliyor bana.süperb 1400 kg olarak biliyorum ama yarım porsiyon audi a3 de 1400 kg e o zaman audi a6 daha ağır demektir diye düşünüyorum.
superb 1424 kg ile 1515 kg arasında standart ağırlık değişiyor.2.0 tdi sıfırı 64000 euro.3.0 tdi 94000 euro.forumdada bir arkadaş yazmıştı 2.7 a6 spor süspansiyonluymuş.yolda çok kötüydü konfor yoktu diye.eğer 2.0 tdi ile 3.0 tdi arasında kalite farkı olmasaydı sadece motor için arada 30000 euro oynamazdı.donanımlar aynı çünkü

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selchuk;42856
superb 1424 kg ile 1515 kg arasında standart ağırlık değişiyor.2.0 tdi sıfırı 64000 euro.3.0 tdi 94000 euro.forumdada bir arkadaş yazmıştı 2.7 a6 spor süspansiyonluymuş.yolda çok kötüydü konfor yoktu diye.eğer 2.0 tdi ile 3.0 tdi arasında kalite farkı olmasaydı sadece motor için arada 30000 euro oynamazdı.donanımlar aynı çünkü
ben demiştim:D
Bencede fabiada öyle classic seviyesinde nasıl torpidoların kapağı yoksa üst modellerin varsa audi a6 da dediğiniz gibi olabilir.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
iki motor seçeneğinide gördüğüm için biliyorum.Muhammet bey demişki araç daha ağır.unutulmamalıki araç ağırlaştıkça daha büyük motor gerekir.o yüzden 3.0 tdi almak mantıklı ama fiyatıda süper.ben çok araba araştırdım mantıklı gelmese superb almazdım.audinin vergisi,servis masrafı,bakımı,yakıtı vs fazla yük bindirir.