škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Akü sök-tak sonrası değişimler

abex · 14 · 14426

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
akü sökülüp tekrar takıldıktan sonra aracım daha atak oldu. yani önceden gaz pedalın yarısına kadar basıp aldığım tepkiyi şimdi dokunduğum gibi alıyorum.. bunun nedenlerini ve pc ye bağlatıp herhangi (adaptasyon...vb..) bir ayar  gerekiyormu. tşkler

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunun sebebi ECU nun resetlenmesi olabilir, bazı kullanım tarzlarına ve çevre koşullarına göre Motor kontrol ünitesi kendini korumaya alır, akü sökülünce tehlike yaratacak önemli arızalar dışında diğer bilgiler silinir.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
aküyü söküp takarken kutup önceliği vs varmı? benim akünün suyu azalmış, ekleme yapacağım.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önce (-) sonra (+) kısa devre yapmaması açısından

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mşah;523123
Bunun sebebi ECU nun resetlenmesi olabilir, bazı kullanım tarzlarına ve çevre koşullarına göre Motor kontrol ünitesi kendini korumaya alır, akü sökülünce tehlike yaratacak önemli arızalar dışında diğer bilgiler silinir.

peki pc ye bağlayıp bir kısım ayarlar gerekirmi acep..

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abex;523144

bağlamaya gerek yok zaten tüm ayarları kendisi resetliyor

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abex;523144

bağlamaya gerek yok zaten tüm ayarları kendisi resetliyor

Çevrimdışı maviselx

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Akü sökülürken akücü veya kullanıcı yedek bir akü ile aracı beslemezse(akü takılana kadar) aracın kendi beyni lpgli araçlarda lpg beyni %90 resetlenir silinir ve araçda adaptasyon ayarları aracın özellikleri gibi bir çok şey siliniyor.(örn. km) teyp kod sorabilir araç arızaya geçebilir. Araç tekrardan özellikleri tanıtma gibi kod girme işlemleri gerektirebilir.
Aküyü direk söküp sıkıntı yaşayan özellikleri-beyin ayarları silinen arkadaşlar oluyor.Bilginiz olsun.
Tabi bu yazdıklarım araç dan araca değişiyor. İlerleyen zamanlar problem yaşarsanız pc ye baglamak gerekebilir.
Yeni akü takdıysanız eger elektronik parçalar daha iyi çalışacağı için marş yaparken gaza baserken (gaz pedalı elektronik karta baglı oldugu için) tepikeme süresleri hissedilir derece degişebilir.
İyi günler.
« Son Düzenleme: 13 Temmuz 2015, 08:53:43 Gönderen: maviselx »

Çevrimdışı abex

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: maviselx;523207
Akü sökülürken akücü veya kullanıcı yedek bir akü ile aracı beslemezse(akü takılana kadar) aracın kendi beyni lpgli araçlarda lpg beyni %90 resetlenir silinir ve araçda adaptasyon ayarları aracın özellikleri gibi bir çok şey siliniyor.(örn. km) teyp kod sorabilir araç arızaya geçebilir. Araç tekrardan özellikleri tanıtma gibi kod girme işlemleri gerektirebilir.
Aküyü direk söküp sıkıntı yaşayan özellikleri-beyin ayarları silinen arkadaşlar oluyor.Bilginiz olsun.
Tabi bu yazdıklarım araç dan araca değişiyor. İlerleyen zamanlar problem yaşarsanız pc ye baglamak gerekebilir.
Yeni akü takdıysanız eger elektronik parçalar daha iyi çalışacağı için marş yaparken gaza baserken (gaz pedalı elektronik karta baglı oldugu için) tepikeme süresleri hissedilir derece degişebilir.
İyi günler.

ewt zaten araçta gazı bırakınca bi yığılma yapıyor frene basar gibi

Çevrimdışı ozgursbs

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abex;523235
ewt zaten araçta gazı bırakınca bi yığılma yapıyor frene basar gibi

Bu bende de oluyor. Elektrik kaçağı nedeni ile araç çokça elektriksiz kaldı. Sürekli akü boşalıyor.
Bu durum için nasıl bir çözüm olabilir?
Klima kompresörü de devreye girmiyor
fabia choice 1.4 101 hp :favo1:

Çevrimdışı mkoray79

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben akuyu hari sarj etmej icin ayda bir sokuyorum. Evde sarj edip takiyorum ilk takinca birkac ikazin hepsi az gidip tekrar stop ve start yapinca gidiyor. Hic bir problem olmuyor.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şarj dinamolarınızı kontrol ettirin arkadaşlar.. olur olmaz biyerde kalırsınız. Bende koltuk ısıtması açık kalmış 2 kere akü yedim. Meğer kontağa değil direk aküye bağlıymış.. Bir de fabiaların torpido ve bagaj aydınlatmalarını kontor edin açık kalıyor olabilir..(çok düşük bi ihtimal)

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Superb bagajda 12V çıkış var. Kontağa bağlı olduğunu düşünüyordum ama aküye bağlıymış. Araç Buzdolabı ve bnz. aygıt takarsanız uzun süreli durmalarda sökmeyi unutmayınız.