škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 Fabia Elegance

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Aixtron

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
70 bin Km'de 2001 fabia elegance bakıyorum fiyatı 20.750 sizce bu fiyat eder mi? Etmez ise ne kadar olur? Ayrıca bu araçların özellik.donanım olarak diğer fabia I serilerinden farkı nedir?  Satıcı motor 68 beygir dedi ama bildiğim kadarıyla 1.4 elegance'larda 68 beygir yok, 1.2 motor olabilir mi araç.

Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 mpi 68 olanlardan bu araç, ama elegance mi, comfort mu bu önemli, bildiğim kadarıyla 68 lerde elegance olmaması lazım...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı superb2009

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba fabia mpi (68 hp) elegance mevcut.  Yalnız bircogunda abs yok 2 cam otomatik klima 2hava yastığı hiz sabitleyici vb. birkaç normal pakette olmayan ufak detaylari var. Yaklaşık 1 yıldır evde 2.arac olarak kullaniyorum. Yakıtı az guzel bir araç tavsiye ederim.

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Aixtron;477999
70 bin Km'de 2001 fabia elegance bakıyorum fiyatı 20.750 sizce bu fiyat eder mi? Etmez ise ne kadar olur? Ayrıca bu araçların özellik.donanım olarak diğer fabia I serilerinden farkı nedir?  Satıcı motor 68 beygir dedi ama bildiğim kadarıyla 1.4 elegance'larda 68 beygir yok, 1.2 motor olabilir mi araç.

Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.

Az bir pazarlıkla az boyayla veya 1-2 ufak değişen varsa alınır, rahat rahat binilir :ok:Motor koduyla veya şasi nosuyla sorguladınız mı kaç bg çıkıyor diye? Bildiğim kadarıyla sis farı 4 cam elek. 2 airbag, çelik jant, bej iç döşeme, bazılarında koltuk ısıtma Abs, asr, hafızalı ve elektrikli ayna fln. Ama yazdıklarım standart değildir. Donanım yıllara göre değişir ;)

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Fiyat çok gibi sanki. Bende 2006 1.4 ambiante otomatik var 19750 tlye aldım . araçta 2 cam otomatik , sis , çelik jant , 75 binde , 4 adet airbag mevcut. ozaman benim araç 30 bin den aşağı etmez . İlginç bir durum . kastırabilene...
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2014, 11:31:20 Gönderen: ukalabukalemun »

Çevrimdışı Aixtron

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
vazgeçtik hocam zaten 68 beygir diyince MPI motor oluyor onlarda sorunlu diye duydum.Birde bu modellerde abs yokmuş galiba o fiyata bu arabadan 2 tane alınır kanımca.Kendi aracımdada arabam gaza hemen tepki vermiyor bilginiz varsa bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mpı motor hakkında duyduklarınız neler. merak ettik. açıkçası sorunlu olmayan bir motor diye biliyorum

Çevrimdışı Aixtron

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Fabia choice sahibiyim araç aniden gaz kesmesi yapıyor gazdan çekince ayağımı aniden duruyor. MPI Motorlar performans olarak diğer fabia motorlarına göre daha verimsiz olduklarını forumlarda okudum yanlışmıyım hocam.

Ugur A.

• Ziyaretçi
1.4MPI 1289cc' lik Favorit motorunun hacminin arttırılmış ve elektronik enjeksiyon vs. gibi ekipmanlarla modernize edilmiş halidir.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: superb2009;478010
Merhaba fabia mpi (68 hp) elegance mevcut.  Yalnız bircogunda abs yok 2 cam otomatik klima 2hava yastığı hiz sabitleyici vb. birkaç normal pakette olmayan ufak detaylari var. Yaklaşık 1 yıldır evde 2.arac olarak kullaniyorum. Yakıtı az guzel bir araç tavsiye ederim.

1. sorum abs si olmayan elegance mı olur? olursa ne işe yarar?

2. sorum telli gaz kelebeği olan bir araca nasıl hız sabitleyici takmışlar? (takılmıyor değil takılıyor ancak boğaz kelebeğinin üzerinde bir motor olması lazım rivayetlere göre yurt dışında varmış. ben hiç canlısını görmedim.)

Çevrimdışı superb2009

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;478345
1. sorum abs si olmayan elegance mı olur? olursa ne işe yarar?

2. sorum telli gaz kelebeği olan bir araca nasıl hız sabitleyici takmışlar? (takılmıyor değil takılıyor ancak boğaz kelebeğinin üzerinde bir motor olması lazım rivayetlere göre yurt dışında varmış. ben hiç canlısını görmedim.)

1.sorunuza cevaben 68 hp olanlarda yokmus olur ise Anti Blokaj Sistemi isminden mutevellit kizaklamayi engellemeye yarar.

2.sorunuza cevaben teknik bilgim bu hususta yetersiz ancak aracimda (elegance paket özelliği olduğu için sanırım) mevcut, zira denemek isterseniz sizi kayseride ağırlamak isterim.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: superb2009;478373
1.sorunuza cevaben 68 hp olanlarda yokmus olur ise Anti Blokaj Sistemi isminden mutevellit kizaklamayi engellemeye yarar.

2.sorunuza cevaben teknik bilgim bu hususta yetersiz ancak aracimda (elegance paket özelliği olduğu için sanırım) mevcut, zira denemek isterseniz sizi kayseride ağırlamak isterim.

Merakimi bagislayin sadece sasirdim. Bana aracinizin bogaz kelebeginin sagdan soldan fotosunu cekip buraya koyar misiniz cok merak ettim cunku trdeki 1.8t lere bile motorlu bogaz kelebegi koymadilar (bicogunda yok) boyle biseyi favorit motorundan bozma 1.4 68 hp lik motora ne akla hizmet koydular onu merak ettim.

Çevrimdışı superb2009

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;478374
Merakimi bagislayin sadece sasirdim. Bana aracinizin bogaz kelebeginin sagdan soldan fotosunu cekip buraya koyar misiniz cok merak ettim cunku trdeki 1.8t lere bile motorlu bogaz kelebegi koymadilar (bicogunda yok) boyle biseyi favorit motorundan bozma 1.4 68 hp lik motora ne akla hizmet koydular onu merak ettim.

Estağfurullah tabi ki merak edeceğiz, ki ogrenelim. Ben pek teknik bilmiyorum, standart bir biniciden biraz daha fazla ilgili diyebiliriz.  Boğaz kelebeği nerde ve nasıl hiçbir fikrim yok.  Araci yaklaşık 1 yıl önce memur bir aile dostundan aldım, sonradan takıldığıni sanmıyorum  ugrasacak biri degil çünkü. Ayrıca kol üzerinde bulunan ibareler zamana yenik düşüp silinmiş.  Sahibinden e baktığımda benimkine emsal fabialarda da hiz sabitleyici var diyorlar sanırım 2003 yılında üretilen elegancelarda standard ve abs yok.  Kelebek için yonlendirirseniz kolay bir yerde ise (Sökme-takma işi beceremiyorum) çekip iletebilirim.

Çevrimdışı lestat

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

boğaz kelebeği denen zımbırtı bu arkadaşlar
Bildiğim kadarıyla fabia I lerde boğaz elektronik kelebeği kullanıldı. Hatta o segmentte elektronik boğaz kelebeği kullanan ilk araç.
Gaz pedalı ile boğaz kelebeği arasında tel gibi mekanik bir bağlantı yoktur. Gaza bastığınız zaman gaz pedalı ecu ile haberleşerek boğaz kelebeğinin konumunu ayarlar ve motora girmesi gereken hava miktarını belirler. Bu sistemin bir avantajı da motor, üzerinde bulunana sensörler yardımıyala en uygun rolati seviyesini belirler. Dolayısıyla jkle çekmek gibi şeylerle uğraştırmaz sizi. Ayrıca hız sabitleyici gibi ek donanımlar takılabilme olanağı sunar.

Dezavatajı ise kirlenip rolanti dalgalanması yapar. Bozuldu mu can yakar en son baktığımda 560tl falandı. O yüzden arada bir temizlemek iyidir. Hem araç hem cep hem ruh sağlığı açısından :)
« Son Düzenleme: 06 Eylül 2014, 00:18:46 Gönderen: lestat »