škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Fabia II (makyajlı) Tecrübeleri

basarani · 136 · 51470

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı basarani

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Herkese merhabalar,
Forumda yeniyim. 20 gün önce yeni fabia II aldık. 1.2 Ambiante. Anahtar teslim 24.000 TL :++:  süper pazarlıkla. Haftasonu Gemlikten, körfezi dolaşarak istanbul'a geldik, 2  kişi bir de ağır bir bagaj, ful depo. 4.8 ortalama ile geldik. 2.5 saat  sürdü. yalova izmit arası ışıklar falan, dur kalk dahil buna. izmit  istanbul arası 100 hız ort ile gittim. uzun lafın kısası 4.8 ort 195  km=34 TL'ye ve 17.5 krş/km'ye geldi.

Bugün işe gittim. Çekmeköy-Maslak arası. Trakfiğin olmadığı saatlerde.  4.2 ort yaktı (15.5 krş). dönüşte, 4.5 oldu (16.5 krş). Dönüşte tırmanış demek ki daha çok.

Deneyimler:

1-) 20 günde 1800 km yol yaptım. şehir içi 7 lerde, şehir dışı 4 lerde seyrediyor tüketimler.
2-) Tüketim için bilgisayarın çift hafızalı olması çok güzel düşünülmüş.
3-) Çekişi son derece güçlü. Annem, babam, ablam hepsi iri kıyımdır :), ben  ve eşim ve birde yük. Banamısın demedi. Tabi yakıt 1 lt kadar artıyor  düz yolda.
4-) Fiyat-performans ve donanım olarak son derece avantajlı. TSI  alsaydım çok daha süper olacaktı hem performans hem yakıt açısından ama 5.500~6.000 TL kadar fark vermek  istemedim açıkcası.
5-) Bagaj hacmi yeterli. Arka koltuk diz mesafesi son derece tatmin edici. Ön kontuklar çok ferak. Çift torpido gözü, çok pratik. Radyo güzel ama direksiyondan kontrol yok.
6-) Camlar güneşte kararıyor. içeride güneşten yanmanız engelleniyor.
7-) Uzun yolda rampaya 110 km üstü hızla girerseniz vites ve hız düşürmeden sorunsuz devam edersiniz, tabi gaza hafif yüklenerek. Ama 100 km altı hız ile girerseniz hızınız dramatik olarak düşebilir, rampanın dikliğine bağlı olarak.
8-) Camlar kumandadan açılıp kapanıyor.

Tecrübelerim arttıkça paylaşmaya devam edeceğim.

İyi akşamlar.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Camlar güneşte kararıyor. içeride güneşten yanmanız engelleniyor.

2 yıldır Fabia 2 kullanırım bunu 2 hafta önce Antalyada bir Abimin bana demesiyle fark ettim:D

Fabia 2 hakkında sorularınız olursa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım :)

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız. ben de 70 tl ile 335 km gittim yoldan yeni geldim. :D

km de 20kr yapıyor. tüplü bir araba gibi :D 3.65 ten aldığımı da hesaplarsam,

5.7l/100km gibi bir ortalama yakalamışım.  az yakayım diye özen göstermedim fazla.

klimam açık oldu ara ara, yolculuklar full bagaj + 4 yetişkin ile yapıldı. izmirin içinden geçtim gaziemirden dur kalk ışıkta beklemeler oldu.

benimkisi makyajsız bu arada, yol bilgisayarı olduğu için şanslısınız eskilerde yok malesef.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Çevrimdışı basarani

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ya neden yol bilg. yok anlamak mümkün değil. Ayıp ya..22-24 bin tl veriyosun ne yakıt yakıosun görmicen...neyse ki düzeltmişler hatalarını. Şimdi standart. Hatta çift hafıza var. Biri geçici; kontak 2 saat kapalı kalırsa sıfırlıyor, diğeri siz sıfırlamadıkça kaydetmeye devam ediyor, inanılmaz pratik.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız hayırlı olsun.Valla tukeyim degerlerini görünce kıskanıyorum :):)

O nasıl bir tüketim öyle yahu! Yenilerde motor sesini ve ekonomide iyileştirme yapmışlar ondan sanırım ama cidden çok iyi tüketim.

Kazasız sürüşler dilerim.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Yokuşlardan önce 110'a çıkma olayını erkenden keşfetmişsiniz :)

Ben Karabük'ten ben dahil 5 arkadaşı doldurup Ankara yapmıştım, bu kurala dikkat ederek pek 4'e de düşmediğim için 1.2'nin çekişine hayret etmişlerdi.

Tabi küçük hacimde sürücünün beynine biraz iş düşüyor. Devir konusunda bazı alışkanlıkları edinmek gerekiyor. Yoksa 5'le çıkılabilecek yerde 3'e de düşmek mümkün.

Çevrimdışı Birkan

• German Engineering
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kesinlikle, 7. maddeye ben de katılıyorum

110 dedi mi mümkünatı yok devirden düşmüyor rahat bir şekilde çıkıyor rampayı.

\'10 Skoda Fabia

1.2 HTP 70 Classic Plus Candy White

Ugur A.

• Ziyaretçi
Kazasız belasız İnşaallah.
Alıntı yapılan: basarani;126918
...7-) Uzun yolda rampaya 110 km üstü hızla girerseniz vites ve hız düşürmeden sorunsuz devam edersiniz, tabi gaza hafif yüklenerek. Ama 100 km altı hız ile girerseniz hızınız dramatik olarak düşebilir, rampanın dikliğine bağlı olarak...

Alıntı yapılan: turker;126974
Yokuşlardan önce 110'a çıkma olayını erkenden keşfetmişsiniz :)

Ben Karabük'ten ben dahil 5 arkadaşı doldurup Ankara yapmıştım, bu kurala dikkat ederek pek 4'e de düşmediğim için 1.2'nin çekişine hayret etmişlerdi.

Tabi küçük hacimde sürücünün beynine biraz iş düşüyor. Devir konusunda bazı alışkanlıkları edinmek gerekiyor. Yoksa 5'le çıkılabilecek yerde 3'e de düşmek mümkün.

Alıntı yapılan: Birkan;126978
kesinlikle, 7. maddeye ben de katılıyorum

110 dedi mi mümkünatı yok devirden düşmüyor rahat bir şekilde çıkıyor rampayı.
Peki 5. viteste 110 km/s süratte motor devri kaç oluyor?

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;127006
...Peki 5. viteste 110 km/s süratte motor devri kaç oluyor?

4200 devir civarı oluyordur..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı basarani

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
cevap aşağıdadır
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2010, 09:30:03 Gönderen: basarani »

Çevrimdışı basarani

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;127007

Düz yolda 110 km/h hızda motor dakikada tam 3000 devir. 120 km/h hızda ise ~3200 devir. Yakıt düz yol 110 km/h de 4.5 lt/100km civarında. Benzinli 1.2. motor için inanması zor gibi, değil mi?

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: basarani;127015
Düz yolda 110 km/h hızda motor dakikada tam 3000 devir. 120 km/h hızda ise ~3200 devir. Yakıt düz yol 110 km/h de 4.5 lt/100km civarında. Benzinli 1.2. motor için inanması zor gibi, değil mi?

inanması zor ve inanmıyorum:D

Bizim TDI 120 de 2600 devir civarında oluyor

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mygokhan;127007
LPG' yi sormadık.:hih::rm:
Alıntı yapılan: basarani;127015
:hmm: Demek ki yeni 1.2 HTP' lerin şanzıman veya diferansiyel oranlarında değişiklik yapılmış.:hmm:

Çevrimdışı basarani

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;127018
inanması zor ve inanmıyorum:D

Bizim TDI 120 de 2600 devir civarında oluyor

Yeni çıkan ama Türkiye ye henüz gelmeyen greenline TDI ların özelliklerini görmediniz sanırım. Şehirdışı tüketim 3.3 lt, fabrika verisi.

http://new.skoda-auto.com/SiteCollectionDocuments/Catalogue/NewFabia/FL/10_Fabia_Catalogue_ENG.pdf

Skoda motorda müthiş bir değişim yaşadı son zamanlarda. Elmalar ile elmaları karşılaştıralım. Yeni dizellere bir bakınız. Ancak, fiyatları 32.000 in üzerinde olacak. dolayısı ile 5 yılda anca amorti edilir.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: basarani;127022
Yeni çıkan ama Türkiye ye henüz gelmeyen greenline TDI ların özelliklerini görmediniz sanırım. Şehirdışı tüketim 3.3 lt, fabrika verisi.

http://new.skoda-auto.com/SiteCollectionDocuments/Catalogue/NewFabia/FL/10_Fabia_Catalogue_ENG.pdf

Skoda motorda müthiş bir değişim yaşadı son zamanlarda. Elmalar ile elmaları karşılaştıralım. Yeni dizellere bir bakınız. Ancak, fiyatları 32.000 in üzerinde olacak. dolayısı ile 5 yılda anca amorti edilir.

şimdi yakıt konusunu niye açtınız ki ben sadece 120 km/h geldiği devri söyledim halende inanmıyorum 110kmde 3000 devirde olduğuna video çekersiniz koyarsınız foruma o zaman inanırım.Hem 3,3 litre tüketim yapan 1.2 TDI 75 Hp Bendeki araç ise 1.4 TDI 80 hp bu motorla forumda 3.5 litre yaktıranlar var(fabrika verisinin altında bir değer) şu an bizim TDI ın yol bilgisayarı ortalaması ise 5,5 litre ikinci hafıza.

.........................................................................
Yeni bir bomba daha Fabiadaki 1,6 TDI 75hp,90hp ve105hp olarak satılcak.
75hplik sanırım yeni eklendi torku ise 195nm bizim 1.4 TDI ile aynı.