škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda fabia combi air suspension

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Naaayz. Peki yol tutus ve konfor eskiye nazaran nasil?

Sanirim bir gun performans icin binmedigim bir arabaya kendim yapicam air ride i.

Çevrimdışı aeneskral

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.youtube.com/user/aeneskral1
Alıntı yapılan: DDŞ!;526657
Naaayz. Peki yol tutus ve konfor eskiye nazaran nasil?

Sanirim bir gun performans icin binmedigim bir arabaya kendim yapicam air ride i.

araç 1.4 benzinli. turbo da değil. o sebepten performanslık bir durum yok. hepsini geçtim öyle bir beklentim isteğimde yok zaten. ama yol tutuş dersen artış var. lastik yanak ölçüm çok ince. 40 veya 45 olsa belkide yol tutuşu daha da arttırılabilir. ama bu seferde jant kayboluyor. o sebepten 35 tercih etmiştim. hamdolsun şuanda sıkıntım yok. öncelikli hedefim jant sonraki hedefim ise air sistemi taktırmaktı. şükürler olsun ikisi de nasip oldu. modifiye anlayışım budur. sadelik en güzeli. bu saatten sonra bana da aracı kullanmak düşer.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tabi 1.4 scout gibi bir araca yapmak gayet mantikli ;)

Agirlik merkezi yere yaklastigi icin her turlu performansli oluyordur.

Son bir soru daha, araci park edip gittiginizde yere cokuyor mu arac? Yoksa kilitlemeli mi biraktiginiz gibi kaliyor mu?

Çevrimdışı aeneskral

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;526696
Tabi 1.4 scout gibi bir araca yapmak gayet mantikli ;)

Agirlik merkezi yere yaklastigi icin her turlu performansli oluyordur.

Son bir soru daha, araci park edip gittiginizde yere cokuyor mu arac? Yoksa kilitlemeli mi biraktiginiz gibi kaliyor mu?

aracımı kapalı otoparkta kaldığı için boşuna indir kaldır yapmıyorum. ama bazen ihtiyaç oluyor, işim oluyor dükkanımın önüne çekmek zorunda kalıyorum işte bu gibi dışarıda kalması zorunlu durumlarda arabayı dip basıyorum. air ahalinin "oturtma" diye tabir ettiği şey. o görüntüsü çok hoşuma gidiyor.
air de kilitleme diye bir şey yok. bilmiyorum neyi kastederek sordun ama. kitleme yok. indirme kaldırma var. iki teker olur dört teker olur. kitleme yok. indirme kaldırma ;)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aeneskral;526721
aracımı kapalı otoparkta kaldığı için boşuna indir kaldır yapmıyorum. ama bazen ihtiyaç oluyor, işim oluyor dükkanımın önüne çekmek zorunda kalıyorum işte bu gibi dışarıda kalması zorunlu durumlarda arabayı dip basıyorum. air ahalinin "oturtma" diye tabir ettiği şey. o görüntüsü çok hoşuma gidiyor.

air de kilitleme diye bir şey yok. bilmiyorum neyi kastederek sordun ama. kitleme yok. indirme kaldırma var. iki teker olur dört teker olur. kitleme yok. indirme kaldırma ;)

Anlatamadim sanirim. Diyelim ki araci en yuksek pozisyonda kullaniyorum. Eve geldim otoparka park ettim. Stop ettim ciktim gittim. Arac oturtma pozisyonuna dusuyor mu? Yoksa biraktiginiz yukseklikte kaliyor mu?

Çevrimdışı aeneskral

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;526731
Anlatamadim sanirim. Diyelim ki araci en yuksek pozisyonda kullaniyorum. Eve geldim otoparka park ettim. Stop ettim ciktim gittim. Arac oturtma pozisyonuna dusuyor mu? Yoksa biraktiginiz yukseklikte kaliyor mu?

hayır canım olur mu öyle şey. aracın elektrik sistemi ile bağımsız sistem. nasıl kalmasını istiyorsan o ayara getirdiğini farz edelim. aracı çalıştırınca veyahut stop edince son bıraktığın seviyede herhangi bir alçalma-yükselme söz konusu olmayacaktır.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tamam iste pnomatik kilitlemeli ;) bazilari da bosaltiyor havayi. Sanrm koruklerin omrunu uzatmak icin ya da pnomatik bilmedikleri icin oyle yapiyorlar :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Citroenler, park pozisyonunda çöküyor tümden...20 sene önce arkadaşımdaki bx de öyleydi.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı aeneskral

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;528352
Citroenler, park pozisyonunda çöküyor tümden...20 sene önce arkadaşımdaki bx de öyleydi.

bx'ler tamamen kendine has araçlar zannımca. uluslararası fanları falan var hatta.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet bx lerde capraz kilit yok. Belki de koruklerin omrunu uzatmak icindir. Ancak bx lerde soyle de bir guzellik var 3 teker uzerinde gidebiliyorlar

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ds ler , vosvoslar ve merso 200E ler için de öyle söylerlerdi...ne derece doğru, denemek gerek...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;528501
Evet bx lerde capraz kilit yok. Belki de koruklerin omrunu uzatmak icindir. Ancak bx lerde soyle de bir guzellik var 3 teker uzerinde gidebiliyorlar
Çünkü hidropnömatik denilen sistemdir kendileri.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;528837
Çünkü hidropnömatik denilen sistemdir kendileri.

Aaa di mi? Hem hidrolik hem pnomatik vardi onda. Bizim hidrolik pnomatik dersinde hoca soylemisti. Bi arkadasi almis zamaninda "adam kaldirim kenarina park edemiyo ama uc teker uzerinde gidebiliyo. Bu fransizlar da safi gerizekali dediydi hoca"

Çevrimdışı kıranardı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Stepne yok videoda, yolda teker patlarsa vb ne yapıyorsunuz

Bi de aracı en üst konuma aldığın zaman, yaylanma sıfır mi en alttaki gibi? Yoksa normal konum gibi mi?

Çevrimdışı aeneskral

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kıranardı;528875
Stepne yok videoda, yolda teker patlarsa vb ne yapıyorsunuz

Bi de aracı en üst konuma aldığın zaman, yaylanma sıfır mi en alttaki gibi? Yoksa normal konum gibi mi?

stepne bölümünde air teçhizatı var. stepne ve tüm yardımcı tertibat yukarıda portbagaj bölümündedir. en üst konuma aldığım zaman en basık halinin aksine hava torbaları-çantaları tam dolu olduğu için daha konforlu bir sürüş imkanı sunar. ne kadar basık o kadar rahatsız sürüş ne kadar yüksek o kadar konforlu sürüş.