škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lpg taktırdım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
son iki yoruma birden cevap yazıyorum:

lpg taktıran arkadaşım değerlerin aslında benimki ile aynı ben ortalama 19.7 kuruşlık yaktım ama benzini hesap etmedim .. nerdeyse aynı oluyor.

lpg taktırmayı düşünen arkadaşlar içinde , lovato marka sistemi 1300 tl ye taktırdım.

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şu rakamları görünce garanti falan dinleme taktır gitsin diyorum :)

Çevrimdışı fatiih

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba., Ahmet bey tüpü ruhsata işlettiniz mi?
 Ben şu ara o işlerle uğraşıyorumda aklım bi hususa takıldı. Aracım 2011 model, normalde ilk muayine tarihim 2013 aralıkta idi. Araç muayinesinde egzoz ölçümü istiyorlar diye biliyorum, benim egzoz ölçümüm yok. Şimdi muayineye gitmeden egzoz ölçümü yaptırmalı mıyım? Yoksa sıfır araçlarda ilk üç sene egzoz muayinesine gerek yok deyip kurtarır mıyız?

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatiih;425146
Merhaba., Ahmet bey tüpü ruhsata işlettiniz mi?
Ben şu ara o işlerle uğraşıyorumda aklım bi hususa takıldı. Aracım 2011 model, normalde ilk muayine tarihim 2013 aralıkta idi. Araç muayinesinde egzoz ölçümü istiyorlar diye biliyorum, benim egzoz ölçümüm yok. Şimdi muayineye gitmeden egzoz ölçümü yaptırmalı mıyım? Yoksa sıfır araçlarda ilk üç sene egzoz muayinesine gerek yok deyip kurtarır mıyız?

ben ruhsata henüz işletmedim , kasım 2013 de ilk muayenesine kadar işletmeyeceğim lpg yi takan yerde evrakları kasım ayında hazırlayacak ... ne olursa olsun ilk muayenede eksoz muyenesinide isterler onlar için farketmez muayeneye giriyorsan herşeye bakacaklar anlamına gelir ...benim lpg dolum yeri tamponun içinde gizli göstergesi de vitesi ön tarafında kapıları kilitleme düğmesinin yanında , 1.2 htp moto zaten dizel gibi çalışıyor :) polisle sorunum olmadı , çok büyük bir şansılık olmassa kasıma kadar böyle idare edeceğim bence sende bir düşün nerden baksan 250 tl vereceksin sen lpg den dolayı gireceğinden aralıkta tekrar muayene isteyecekler !

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
LPG ekonomiktir zamanında da yazdım şimdede yazıyorum aracı sıfır aldım 1000 km yapmadan taktırdım  şu anda 15,000 km de arac  istanbul şehir içi  maks 22 kuruşa çıkıyo ama ortalama 20 kuruş  lpg 2,39 dan alıyorum   uzun yolda 17 kuruşu gördüm  5 kişiydik aracta  tek kişi dönüş yaptım aynı yolda ortalama hız  100 km geçen gün  15 kuruşlara kadar düştü  ilk bakıma giricem bakım geçsin  daha düşürmenin bir çaresini bulmak üzereyim  onu denicem  atiker sıralı taktırdım italyan yazılım e çok memnunum

Çevrimdışı fatiih

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmetmeski;425290
ben ruhsata henüz işletmedim , kasım 2013 de ilk muayenesine kadar işletmeyeceğim lpg yi takan yerde evrakları kasım ayında hazırlayacak ... ne olursa olsun ilk muayenede eksoz muyenesinide isterler onlar için farketmez muayeneye giriyorsan herşeye bakacaklar anlamına gelir ...benim lpg dolum yeri tamponun içinde gizli göstergesi de vitesi ön tarafında kapıları kilitleme düğmesinin yanında , 1.2 htp moto zaten dizel gibi çalışıyor :) polisle sorunum olmadı , çok büyük bir şansılık olmassa kasıma kadar böyle idare edeceğim bence sende bir düşün nerden baksan 250 tl vereceksin sen lpg den dolayı gireceğinden aralıkta tekrar muayene isteyecekler !

Hocam bugün muayeneyi yaptırdım. 160 lira TUV e verdim, 35 lira sızdırmazlık vs.. 60 lirada ruhsat (tek sayfa).. aynen dediğiniz gibi yani 250 lira
Egzoz ölçümü istemiyorlar aralıkta bitiyormuş onun süresi..
Kaskomu yenilettim, tüpü işletmeyince kaskoda olmuyor (tüpü kapsamıyor)
Şimdi bir mini stepne almak kaldı, oda öbür aya inşallah :)

Çevrimdışı Dark_ottoman

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.yesilisikbilisim.com
Hayırlı olsun maşallah çok güzel değerler.İnsanı özendiriyorsunuz :) Birde düşündümde araç lpg li olsa ne gezerdim :D Km si 35 kuruş kastırıyor biraz böyle

Çevrimdışı eray_inan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Şimdi şöyle bir hesab ettim, 1.2 htp motor için:
benzin tüketimi ortalama\km = 35 kr = 0,35 TL
lpg+benzin tüketimi ortalama\km = 25 kr = 0,25 TL
Buna göre tasarruf ortalama\km = 10 kr = 0,10 TL olur.
Lpg geçişi için harcanan para 1550 TL
Bu hesaba göre km de 0,10 TL kar tasarruf edeceksek 1550 TL lik masrafı,
1550/0,10 = 15550 km de çıkartıyoruz.
Aracı satarken lpg masrafını ekleyip, satarım diyorsanız başka tabi.
Bir de Kız arkadaşınızla ya da eşinizle gittiğiniz avm de kapalı parka alınmamanızda can (karda, yağmurda koşa koşa içeri girmek yazınsa aracı güneşin altında bırakmak zorunda kalmak vs.) sıkıcı bir durum oluşturacak, bilginize.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
Alıntı yapılan: eray_inan;425381
Bir de Kız arkadaşınızla ya da eşinizle gittiğiniz avm de kapalı parka alınmamanızda can (karda, yağmurda koşa koşa içeri girmek yazınsa aracı güneşin altında bırakmak zorunda kalmak vs.) sıkıcı bir durum oluşturacak, bilginize.
aracımda lpg var ve daha hiçbir alışveriş merkezinin kapalı otoparkına alınmadıgım olmadı.gerçi benim sistem gizli ondan olabilir.Ben sıfr bu korkulardan dolayı yıllarca taktırmadım.şimdi keşke daha önce taktırsaydım diyorum.:kro:
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Lavatoda enjektörler tekli veya dörtlü olarak takılıyormuş,yorumları okudum,tekli olan tavsiye ediliyor,arıza durumunda değişim daha ekonomik oluyormuş,diğer türlü hepsi birden değişiyormuş.Ayrıca radyatöre ısı sensörü takılıyormuş benzinden gaza kolay geçmesi için..
Takılan kit lavato smartmı?
İstanbulda nakit 1.300 tl

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mesdi;425471
aracımda lpg var ve daha hiçbir alışveriş merkezinin kapalı otoparkına alınmadıgım olmadı.gerçi benim sistem gizli ondan olabilir.Ben sıfr bu korkulardan dolayı yıllarca taktırmadım.şimdi keşke daha önce taktırsaydım diyorum.:kro:
gizli sistem derken. taridf edermisiniz.

Çevrimdışı bora-feat

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eray_inan;425381

14,000 km yapmışım demekki 1500 km sonra  amorti etmiş olucak kendini  :)

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
burda bir kaç yoruma cevap vermek istiyorum :

yakıt oranlarını veren eray arkadaşım, benzinde şehir içinde hiç 35 kr görmedim 40 kuruş dan aşşağıya inmedi hiç bir zaman.

şimdi ise:
18.7 kr yakıyor
km de 20 kr kar ediyorsam
1 senede ortalama 20 bin km yapıyorum
4000 lira sadece kar ediyorum
1300 tl ye taktırdım (takdir sizin )

lpg taktırıp bagaj için ufak stepne almak isteyen arkadaşım, ben michelin bayiine giderim ve spreyl tavsiye etti 30 tl ve 6cm ye kadar olan arızaları giderebiliyor ben kipadan aynısını 20 tl ye aldım öbür şekilde 15 '' stepne zaten bagajda başka şeye yer vermiyor :))

benim smart lovato sistemimdeki enjektör sayısı 4,motor 3 silindir olunca biri boşta ve birbirine geçmeli arıza yapan olursa boştaki takıla biliyor..

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
alış veriş merkezlerinde kapalı otoparklara girme konusunda pek bir sorun yaşamadım. lpg için bagajı açtırıyor güvenlik. bagajdada tank olmadığından içeri giriyorum ama bence bir yılda 4000 tl kar yamamak için kapalı otoparkı seçmek benim için lüx olur. Mersin'de yaşadığım için çokda zorlanmıyorum ve zaten kapalı oto parkıda zorlamıyorum. istediğim gibi zevkini çıkara çıkara sürmek varken durmadan gözümü anlık tüketim değerlerine bakarak sürmek ve rüyamda yol bilgisayarı , ortalamalar km hesaplamaları görmek akıllıca değil :)

benzinde kullanırken gideceğim yerin km sini düşünmekten sürerken aman şöyle kalkayım böyle vites aralığı seçeyim demekten bıkmıştım ..şimdi kafamda rahat cebimde :)
« Son Düzenleme: 17 Mart 2013, 12:21:50 Gönderen: ahmetmeski »

Çevrimdışı ufy1905

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmetmeski;425585
alış veriş merkezlerinde kapalı otoparklara girme konusunda pek bir sorun yaşamadım. lpg için bagajı açtırıyor güvenlik. bagajdada tank olmadığından içeri giriyorum ama bence bir yılda 4000 tl kar yamamak için kapalı otoparkı seçmek benim için lüx olur. Mersin'de yaşadığım için çokda zorlanmıyorum ve zaten kapalı oto parkıda zorlamıyorum. istediğim gibi zevkini çıkara çıkara sürmek varken durmadan gözümü anlık tüketim değerlerine bakarak sürmek ve rüyamda yol bilgisayarı , ortalamalar km hesaplamaları görmek akıllıca değil :)

benzinde kullanırken gideceğim yerin km sini düşünmekten sürerken aman şöyle kalkayım böyle vites aralığı seçeyim demekten bıkmıştım ..şimdi kafamda rahat cebimde :)

ahmet bey size katılıyorum benzinde aracımı 1 ay kullandım ve lpg taktırmayacağım dedim ama baktım ki olmuyor araba kullanırken zevk almıyorum gaza tam yuklenemıyorum sureklı gozum anlık tuketımde sonra oturdum hesap yaptım yılda 4 kez memlekete gıtsem yanı yılda 4 kez istanbul-niğde-mersin yapsam zaten 8bin km yol yapmıs olacagım neredeyse bır yıldan daha az surede lpgyı amortı etmıs olacagım. benım dusuncem lpg ekonomık ve cevrecı bır yakıt yurt dısında bazı ulkeler araclarda lpg kullanımı tesvık etmek ıcın lpg kıtının ucretının bır kısmını veya tamamını karsılıyor dıye bılıyorum(emın degılım ama boyle bır haber okumustum yanlıs hatırlamıyorsam Fransa veya İtalya olması gerekıyor)

tabi herkesin düşüncesi farklıdır ve herkes kendisine göre mantıklı ve doğru olanı uygular bu sadece benım düşüncem. herkesin düşüncesine saygı duymak gerekir. :gaz: :D