škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lpg taktırdım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
nihayet 2011 fabiyama lpg taktırdım yakıttan yarı yarıya tasarruyf ettim. Mersin serviste lovato takıyorlarmış. anlaşmalı lpg cisine taktırdım 1300 tl. ilk denememde şehir içinde , litresi 2.36 tl'den 20 tl lik lpg ile (8.5 lt) 120km gitti .
« Son Düzenleme: 02 Mart 2013, 11:44:54 Gönderen: ahmetmeski »

Çevrimdışı vospar34

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://vospar.com/
Hayırlı olsun kazasız belasız kulanın inşllh.

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı etms

• Platonik ST Üyesi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, güle güle kullanın. :)

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmetmeski;423921
nihayet 2011 fabiyama lpg taktırdım yakıttan yarı yarıya tasarruyf ettim. Mersin serviste lovato takıyorlarmış. anlaşmalı lpg cisine taktırdım 1300 tl. ilk denememde şehir içinde , litresi 2.36 tl'den 20 tl lik lpg ile (8.5 lt) 120km gitti .

hayırlı olsun. Herhangi bir performans düşüklüğü hissettiniz mi ? aynı model aracı kullanıyoruz bende düşünüyo gibiyim servisi aradım motor garantiden çıkıyo dediler.

Çevrimdışı ahmetmeski

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dynia;423929
hayırlı olsun. Herhangi bir performans düşüklüğü hissettiniz mi ? aynı model aracı kullanıyoruz bende düşünüyo gibiyim servisi aradım motor garantiden çıkıyo dediler.

performans gayet iyi gaza biraz daha fazla basabiliyorsun ama çok az bir farkla belkide piskoljiktir ama çekiş gayet güzel ve ne kadar az yaktığını görsen aklın şaşar :)şu anda 75 tl lik 2.36 tl den aldığım lpg ile 350. km de kırmızıya düştü. 380 i bulacak gibi eğer bulursa km de 20 kuruşun altında yakacak demektir :)

ever motor garantiden çıkıyor ama zaten benim aracımın 3 ay önce garantisi bitti ... ben garanti bitmese bile taktırırdım , aracı aldım ve 20 gün sonra taktırdım, lpg li bir corsa kullanıcısıydım benzinli araba sanki cebimi deliyormuş gibi geliyor

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
gayet normal :) öle gelmesin öle zaten :) ben yetiştirememeye başladım zorla taktırıcaklar bu gidişle :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlısı olsun.  İyi yapmışsınız.  Bu zamanda benzinli arabaya binmek yürek ister.
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mangal gibi yüreğimiz var bizim :) benzine devam :)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben 35000 e kadar dayanabildim. sabriniza kuvvet.

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yada dernek mi kursak abi benzinli araç kullananları koruma ve kollama derneği diye:)

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu böyle geldi böyle gider. daha ekonomik kullanım şekillerini masaya yatırmak lazım.

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bencede ama trafiğe girdiğimizde napsak para etmiyor :S

Çevrimdışı fatiih

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmetmeski;424427
performans gayet iyi gaza biraz daha fazla basabiliyorsun ama çok az bir farkla belkide piskoljiktir ama çekiş gayet güzel ve ne kadar az yaktığını görsen aklın şaşar :)şu anda 75 tl lik 2.36 tl den aldığım lpg ile 350. km de kırmızıya düştü. 380 i bulacak gibi eğer bulursa km de 20 kuruşun altında yakacak demektir :)

ever motor garantiden çıkıyor ama zaten benim aracımın 3 ay önce garantisi bitti ... ben garanti bitmese bile taktırırdım , aracı aldım ve 20 gün sonra taktırdım, lpg li bir corsa kullanıcısıydım benzinli araba sanki cebimi deliyormuş gibi geliyor

Hayırlı olsun, gülegüle kullanın :)

3 hafta oluyor bende lpgliyim. Yalnız bizim burda fiyatlar daha pahalı, 2,71 den alıyorum. 32 litreyle 370 km gittim.

lpg taktırdıktan sonraki ilk 1020 km izlenimim(şehir içi);

225 lira gaz-30 lira benzin harcadım (arabayı denemek amaçlı benzinde kullandığım oldu, gaz tamamen bitip motor benzine geçmeden gaz almadım)
255/1020=0,25 ortalama tüketimim olmuş.

Çevrimdışı onur07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hangi markayı taktırdınız  ne kadar maliyeti oldu acaba?