škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 1.2 ye tüp taktiralimmi??

ozbaha · 76 · 21776

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
LPG'lendikten sonra arabaya şimdi biniyorum diyeceksiniz :)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ekonomi yapcam diye nineler gibi sürüyorum. birazcık gaza dokunmak istiyorum. gerçi yüksek devirde çok yakar ama şimidiki gibi olmaz.

Çevrimdışı ozbaha

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;342793
LPG'lendikten sonra arabaya şimdi biniyorum diyeceksiniz :)
İNŞALLAH YA 1.2 DEDİK ALDIK ÖNCEDEN Bİ DE DİZELDİ ARACIM KAFADA HİÇ SORU YOKTU AMA ŞİMDİ :bnn::bnn::bnn:

Çevrimdışı ozbaha

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ruhsata işletmek ne kadar tutuyo arkadaşlar bi bilginiz varmi

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
25 TL sızdırmazlık 10 TL ek 10 belgesi, 130TL civarı muayene, 60 TL ruhsat için. ayrıca egzozemisyon da isterler zannımca 30 TL de ona versek 250-300 TL arasına malolur

Çevrimdışı eray_inan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
"Bahtsız Fabia" bu işi sonuçlandırdığında hatta yeni yakıt tüketimin ile birlikte bizi bilgilendir lütfen :ok:

Çevrimdışı eray_inan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
he bi de şu var ki lpg araçlar için sızdırmazlık raporu kaldırıldı, eski aracıma şubat 2012 de muayene yaptırırken, tabi sızdırmazlık muayenesi de yaptırmıştım bir önceki hafta, belgeyi falan sormadılar bile, nedir ? dedim, "sızdırmazlık raporu artık aranmıyor" dedi, ki zaten aracı istasyona almadan aynı muayeneyi aynı şekilde kendileri yaptılar..

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
güzel olmuş sızdırmazlık işi. kaç kapı dolaşıyorduk bu sızdırmazlık için.
1450 TL peşine taktırıcam artık. 1.4 me yakıcak ben de merak ediyorum. veriler montaj hepsini yazarım. tüpün göstergesini nereye taktırsam acaba? çok fazla göze batmayacak bir yer olsun istiyorum. şöyle bir göz gezdirdim ancak karar veremedim.

Çevrimdışı eray_inan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aslında bence en güzeli simit lpg, bagaj orjinalde nasılsa öyle kalıyor, stepneye bakmak ister gibi döşemeyi kaldırdığında tüpün göstergesini direkt görebilirsin,,tek eksi yanı stepneyi bagajda taşıman gerekir, ya da bunun yerine lastik tamir kiti alınabilir, böylece stepneyi evde bırakabilirsin :ok: mesela Dacia fabrika çıkışlı lpgli sandero modelinde stepne yerine lpg tüpü koyduğundan stepne vermiyor bunun yerine lastik tamir kiti veriyor..

Çevrimdışı sahinbey66

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.2 htp motorlar için lpg de 120 ile giderken bağırır çok gürültü yapar diyorlar bu durum doğrumudur?

Birde bende yakında fabia alacağım ama (20000 tl ye kadar);
2003-2004 101 bg elegant yada choice mi alsam yoksa 2008-2009 1.2 htp mi?
Çok kararsızım aklımı sadece burdan okuduğum 'eskiden yeni olmaz lafı'çeliyor...
Lütfen yardım edin...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;342948
güzel olmuş sızdırmazlık işi. kaç kapı dolaşıyorduk bu sızdırmazlık için.
1450 TL peşine taktırıcam artık. 1.4 me yakıcak ben de merak ediyorum. veriler montaj hepsini yazarım. tüpün göstergesini nereye taktırsam acaba? çok fazla göze batmayacak bir yer olsun istiyorum. şöyle bir göz gezdirdim ancak karar veremedim.

:ok::ok: Benim eski aracımda böyle bir yerdeydi..

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı BuRZuM0765

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 HTP'ler 2010'da makyajlandı... Bu sadece görüntü değişikliği değildi...
Motor sesi azaldı, şanzıman oranları değişti ve yakıt ortalamaları daha da düşürüldü, yürüyen aksam ve kam milinde de iyileştirmeler yapıldı...
Sizin niyetlendiğiniz 1.2 HTP motor 120 km'de LPG olmadan da seslidir. Ancak bu ses o kadar da abartılacak bir sorun değil... Kaldı ki makyajlı kasa da yapılan ses iyileştirmesi de öyle aman aman bir değişiklik yaratmıyor... İlk çalıştırmada dizele yakın bir ses duyarsınız fakat, araç ısındıkça ses azalır. Bunun bir nedeni de bu araçlarda triger kayışı yerine zincir kullanılmasıdır... Muadilleri arasında en oturaklı araç Fabia'dır...:ok:
[SIGPIC][/SIGPIC]1.2 HTP Ambiente Dinamik
Kapuçino Bej

Çevrimdışı sahinbey66

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Peki internette hiç yolda çalışırken ki sesi duyabileceğim bi video yokmudur.
İndia lı vardı biri ama ondada ses çok açıktı birşey duyamadım.
Varsa paylaşırsanız memnun olurum...

Çevrimdışı nerosan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sahinbey66;343161
1.2 htp motorlar için lpg de 120 ile giderken bağırır çok gürültü yapar diyorlar bu durum doğrumudur?

Birde bende yakında fabia alacağım ama (20000 tl ye kadar);
2003-2004 101 bg elegant yada choice mi alsam yoksa 2008-2009 1.2 htp mi?
Çok kararsızım aklımı sadece burdan okuduğum 'eskiden yeni olmaz lafı'çeliyor...
Lütfen yardım edin...

:dede::dede:3 silindirli olduklarından 1.2 htp motorlar uzun yolda sesli çalışır yüksek model dizel alın paranızın yettiği kadar; yok illa benzin istiyorsanız 1.4 yada 1.6 motor olsun.