škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.2 TSI sürati

lrfan · 70 · 20619

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.2 TSI daki turbo sorunu servisler ücretsiz gideriyormuş diye duydum..

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: kadir_;340469
1.2 TSI daki turbo sorunu servisler ücretsiz gideriyormuş diye duydum..

Sorun olmasa da değiştiriyorlar artık

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;340447
Yaylari değiştirmem gerekli en kisa zamanda. Viraj içindeki bir kasiste araç kendini attı resmen. Ayni doğrultuda gidemdim. Lastiklerin yerden yuksldigi hissi uyandiriyor.
Süspansiyon konusunda gayet iyi olan Ford' un Fiesta' sında da viraj içerisindeki yol bozukluğundan biraz hızlı geçince arka kısım saçmalamaya başlayıveriyor. E zaten bu araçlar da viraj canavarı olduklarını iddia etmiyorlar.:wnk:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;340732
Süspansiyon konusunda gayet iyi olan Ford' un Fiesta' sında da viraj içerisindeki yol bozukluğundan biraz hızlı geçince arka kısım saçmalamaya başlayıveriyor. E zaten bu araçlar da viraj canavarı olduklarını iddia etmiyorlar.:wnk:

Toyota'nın Gorolla'sı gibi olmuş... :++:

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Uğur@k@r;340732

Alıntı yapılan: turker;340733
Toyota'nın Gorolla'sı gibi olmuş... :++:
Süspansiyon konusunda gayet iyi olan Ford markasının Fiesta isimli modeli... işte yav! Renot arabası demekten daha iyi değil mi?:D:kiki:

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
saçmalamıyor resmen koyveriyor kendini.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bahtsız fabia;340865
saçmalamıyor resmen koyveriyor kendini.

Lastik modeli nedir?

Benim takada Continental Premium Contact var, araçta yalnızken ve yol boşken keskin virajlarda hep zorluyorum limitleri öğrenmek adına

Arkayı bırakmıyor, ESP devreye girmedi hiç, şimdilik, zaten normal kullanımda asla o kadar sert viraj girişleri yapmıyorum ama zorda kalınırsa başıma neler gelebilir diye uygun yerlerde test ediyorum.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: lrfan;340870
Lastik modeli nedir?

Benim takada Continental Premium Contact var, araçta yalnızken ve yol boşken keskin virajlarda hep zorluyorum limitleri öğrenmek adına

Arkayı bırakmıyor, ESP devreye girmedi hiç, şimdilik, zaten normal kullanımda asla o kadar sert viraj girişleri yapmıyorum ama zorda kalınırsa başıma neler gelebilir diye uygun yerlerde test ediyorum.
İsmail' in bahsettiği arka kısmın savrulması değil. Virajda, yol bozukluklarından geçildiğinde arka kısmın hoplayarak çizgisinin dışına çıkması.:wnk:

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aslında üstadlar her ikisi de mevcut. bilmiyorum izmire geleniniz varmı bazı otoyollarda bile inanılmaz sert virajlar oluyor. lastiklerim 195 55 15 bridgestone turanza. ön lastiklerim aşınmış olabilir ama arkalar hep arkada kaldı. yani virajdaki zorlanması dışında zorlamaya marus kalmadılar. arka taraf biraz sert virajda arkadan kaymaları hissediyorum. ben arka yay sertligine baglıyorum. ama sizin fikirleriniz de önemli benim için. kasisler olsa da olmasada fazla zorlamaya gelmiyor.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ama Turanza da sert lastiktir, onlarında payı vardır bu kaymada. Sert Dunlop sonrası yumuşacık GoodYear'a geçtiğimde ne denli önemi olduğunu anladım lastiğin