škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastikler Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mert · 14 · 5480

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı barbaros61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı abidincek

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
göremiyim  iş yerindeyim   :kvg: :uhu:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
:ok: Ayrıca bir süre sonra lastiklerin üzerinde lastigin yakıt tüketimi verimliligini, ıslak kuru performansını ve ses desibelini görebilecegimiz etiketler mecburi olacak, bu sekilde daha bilincli alısveris yapabilecegiz, örnegin beyaz esyadaki A sınıfı enerji tüketimi etiketini görünce bircogumuz zıplıyoruz:)

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bugün lastik baktım önler epey bayatladı,contınental marka ama elimle dokundum yokohama'dan epey yumuşak geldi.yalnız b sınıfı yazıyordu.71 db ses oranı vardı.ben daha önce pert olan octi'de kullanmıştım çok sertti.daha sonra audi a3 araçtan çıkma yokohama ac drıver 02 kullandım epey yumuşaktı.bugün beni şaşırttı.bu lastiklerin db oranları varmıdır varsa nasıl anlarız?
« Son Düzenleme: 26 Kasım 2012, 23:50:37 Gönderen: fenomen »
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fenomen;411993
Arkadaşlar bugün lastik baktım önler epey bayatladı,contınental marka ama elimle dokundum yokohama'dan epey yumuşak geldi.yalnız b sınıfı yazıyordu.71 db ses oranı vardı.ben daha önce pert olan octi'de kullanmıştım çok sertti.daha sonra audi a3 araçtan çıkma yokohama ac drıver 02 kullandım epey yumuşaktı.bugün beni şaşırttı.bu lastiklerin db oranları varmıdır varsa nasıl anlarız?
güncel:dede:
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı Mert

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Muhammet hocamıza yardım. :D Hocam bende hiç anlamam lastik konusundan.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
lastik yumuşaksa db'side az olur. kullanılan lastik, daha doğrusu eskiyen lastik sertleşir. yanaklarda da iki çeşittir. biri esnek (ince) diğeri biraz sert (kalın) olur, bu sert olana XL tip denir bunun taşıma kapasitesi daha fazla olur.

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
32 bar hava var 4 lastikte.Sanki biraz sarsıntı yapıyor gibi geldi bana.30'a düşürsem mi acaba?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: atonal;413933
32 bar hava var 4 lastikte.Sanki biraz sarsıntı yapıyor gibi geldi bana.30'a düşürsem mi acaba?

Depo kapağında önerilen değer 32 ise onun altına düşme, lastiğin ömrü ve yere sağlam tutunması açısından Octi için 30 hava az gibi geldi kulağıma.

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;413935
Depo kapağında önerilen değer 32 ise onun altına düşme, lastiğin ömrü ve yere sağlam tutunması açısından Octi için 30 hava az gibi geldi kulağıma.

Hımm. O zaman hiç kurcalamayalım :)

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Size sormak istediğim bir husus var arkadaşlar. Ben aracımı almadan önce bir kaç bayi ile görüştüm. Bayinin birisinde octavianın ayağında dunlop lastikler vardı. Benim aldığım bayi bridgestone lastik takmış, başka bir bayide ise pirelli lastik takılıydı. Bu nasıl oluyor anlamadım ??

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: atonal;413940
Size sormak istediğim bir husus var arkadaşlar. Ben aracımı almadan önce bir kaç bayi ile görüştüm. Bayinin birisinde octavianın ayağında dunlop lastikler vardı. Benim aldığım bayi bridgestone lastik takmış, başka bir bayide ise pirelli lastik takılıydı. Bu nasıl oluyor anlamadım ??

Fabrika belli stoklarla alıyor lastiği, örneğin Kasım ayında çıkanlarda A markası oluyor, Aralık ayında B markası. Neyi ucuza düşürmüşse  ;)

Fabrikadan öyle geliyor yani, burada müdahale yok

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle