škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2016 Octavia 1.6 TDI DSG Style 110hp araç alıyorum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mehmet975

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;633773
2 yıl aradan sonra bir değerlendirme yapayım istedim.
öncelikle aracımdan çok memnunum. daha iyi yalıtım olur düşüncesiyle arada neden a3 almadım diye hayıflandığım oldu. bu düşünceyi netleştirmek için dün a3 testi yaptım. bu arada 2017model desing pack 1.6tdi en son 170bine bırakıyorlar. iki sene önce 118bindi :)
test aracı 1.6tdi 116hp, 17jant. tasarım çok başarılı, ön konsol, ekran vs audi olduğu belli. çalıştırdım ilerlemeye başladım bir türlü fark hissedemedim, hızladım, yavaşladım, gaza yüklendim vs... sürüş dinamikleri ve verdiği tepkiler octavia ile tamamen aynı. yalıtıma gelince, kulaklarım hassastır, fark yok diycem de, şöyle de denebilir, üste o kadar para vermeye değecek bir fark yok diyelim.
velhasılı iyi ki octavia almışım dedim. 2 yıldır 1200-1300tl'lere kasko yaptırıyorum, %25 daha ucuza bakım yaptırıyorum daha geniş bir otomobile biniyorum ve alırken de %25 daha az ödedim.
bu iki yıllık sürede araçtan tek şikayetim otobanda rüzgarlardan fazla etkilenmesi ve ön park sensörü eksikliği oldu. onun dışında maşallah diyelim.

edit: bmw 3.18'i de test ettim audi'den sonra. 1.5lt 136hp benzinli 8 ileri zf şanzuman. şehir içinde sınırları zorlayamadığım için yol tutuş vs bişey diyemiyorum. sürüş keyifli, motor sesi güzel, ama çok bi güç beklentiniz olmasın, audi 5,5lt yaktı bu arkadaş 8,7'lerde yaktı. direksiyon çok sertti, sürüş mode sport yaptım daha da sertleşti, zf şanzuman geçişleri çok hissettirdi, dsg o anlamda kesinlikle çok başarılı. 3.18'lerde 180-220bin fiyat aralığında geziyor. o kadar param olsa iki tane octavia alırdım:)

Aynı araçtan bende 2019 yılı üretimini almaya niyetlendim tavsiye edermisiniz fikrinizi almak istedim

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mehmet975;649921
Aynı araçtan bende 2019 yılı üretimini almaya niyetlendim tavsiye edermisiniz fikrinizi almak istedim

Tavsiye ederim. Güzel araç memnunum. İlk sayfadaki değerlendirmelerim geçerli. Satıp a5 alacaktım, vazgeçtim bakımını yaptırıp bineceğim.

Çevrimdışı Mehmet975

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;650142
Tavsiye ederim. Güzel araç memnunum. İlk sayfadaki değerlendirmelerim geçerli. Satıp a5 alacaktım, vazgeçtim bakımını yaptırıp bineceğim.

Kafamda DSG ile ilgili soru işaretleri var. Sizde herhangi bir sorun oldu mu?
1.6 dsg tdi style pack i 160000 tl civarina veriyorlar. Sizce bu para eder mi?
yeni şeylerin çoğu yok yaya algılama, çarpışma önleme v.b

ilginiz için teşekkür ederim

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mehmet975;650146
Kafamda DSG ile ilgili soru işaretleri var. Sizde herhangi bir sorun oldu mu?
1.6 dsg tdi style pack i 160000 tl civarina veriyorlar. Sizce bu para eder mi?
yeni şeylerin çoğu yok yaya algılama, çarpışma önleme v.b

ilginiz için teşekkür ederim

Bir kere fiyat çok iyi. Yakıtı çok ekonomik. Sürüşü keyifli. Dsg de keyifli. Ama zamanla titreme yapıyor. Sıkışık trafikte bende de başladı ama rahatsız edici veya sürüşe engel değil.  İyi niyetten kavrama 5 yıl boyunca değişiyor.
Bakımları 15binde ve fiyatlar uygun. Babamda xtrail var 10binde ve çok pahalı.
Çarpışma önleme vs çok güzel ve faydalı superblerde opsiyonel var sanırım. Xtrailde full pakette standard. Dizel tam otomatik 308 bakabilirsiniz dsg den korkuyorsanız. 8 ileri tam otomatik zf şanzuman, sorunsuz.