škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Ön tavan lambası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tahiroguz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İyi günler 2013 TDİ octavia sahbiyim.Aracımın kapılarını açtığım zaman tavan lambaları yanmıyor.Ayak koyduğumuz yerlerdeki lambalar yanıyor tavanlar yanmıyor neden olabilir bilen arkadaşlar yardımcı olurlarlarsa seviniirim. Ampüller sağlam.

Çevrimdışı Haluk Çakmakcı

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tahiroguz;650136
İyi günler 2013 TDİ octavia sahbiyim.Aracımın kapılarını açtığım zaman tavan lambaları yanmıyor.Ayak koyduğumuz yerlerdeki lambalar yanıyor tavanlar yanmıyor neden olabilir bilen arkadaşlar yardımcı olurlarlarsa seviniirim. Ampüller sağlam.
Lamba yanlarında düğmeler var eğer onlar kapalı değilse sigortasını kontrol et patlamış olabilir.

G8341 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı tahiroguz

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Haluk Çakmakcı;650137
Lamba yanlarında düğmeler var eğer onlar kapalı değilse sigortasını kontrol et patlamış olabilir.

Teşekkür ederim kontrol edeceğim.

Çevrimdışı ridvann06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sorunu yaşıyorum bende.Bir kaç yer tavan lambasının değişimi gerekli olduğunu söyledi.Ancak çıkması bile 700-900 arasına fiyatlandırılmış durumda.Çözüm bulursanız paylaşımınızı bekliyorum.

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ön tavan lambasının değişimini yapacağım video çekeyim size tam olarak nasıl çıkartıldığını arkadaşlara video çekerim umarım faydalı olur basit plastik kaynakla işinizi nasıl çözeceğinizi se gösteririm

Çevrimdışı ridvann06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dryusufbal;650184
ön tavan lambasının değişimini yapacağım video çekeyim size tam olarak nasıl çıkartıldığını arkadaşlara video çekerim umarım faydalı olur basit plastik kaynakla işinizi nasıl çözeceğinizi se gösteririm

aslında söktüm ben :) içinde bulunan kartta  fazlaca oksitlenme oluşmuş.Tinerle kartı temizleyip lehimleri tazeleyeceğim.Umarım devre elemanlarında sorun yoktur. :D

] [/URL]
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2019, 00:05:01 Gönderen: ridvann06 »

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fren balata spreuine benzer elekteonik temizleme spreyi var olmazsa balata spreyi de olur temzileuin rahatlar hemen takmayın ama

Çevrimdışı Haluk Çakmakcı

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ridvann06;650188
aslında söktüm ben :) içinde bulunan kartta  fazlaca oksitlenme oluşmuş.Tinerle kartı temizleyip lehimleri tazeleyeceğim.Umarım devre elemanlarında sorun yoktur. :D

http://[url=https://postimg.cc/v4N21BN5][img]https://i.postimg.cc/v4N21BN5/Whats-App-Image-2019-06-21-at-23-45-41.jpg[/img] [/URL]
Yusuf bey doğru söylüyor bu tür devreler tinerle temizlenmez zarar verirsin ya alkol ile temizlemen gerekir yada pas çözücü sprey ile.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Elektronik devreler küçük uçlu bir fırça ve anti kontakt spreylerle temizlenir!