škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Citigo İnceleme ve İzlenimler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Baran35

• Boutique Wax Maniac
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tüketim ne durumda acaba? Tam depo ile kaç km gidiyor? Ortalama tüketimi kaç lt?

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankara içinde standart  4.2-4.5 aralığında tüketim tam depo 35 lt tüketim ile 650-700 dikkatli kullanımlarda ve şehir dışı 3.5, 3,8 arası değerlerle 750-800e yakın menziller yapabildim

Çevrimdışı josua

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Güzel bir inceleme olmuş. Araçta navigasyonun olmayışı üzücü.

Çevrimdışı buraksamira

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Türkiye'de ilk citigoyu ilk alan birisi olarak kesinlikle çok şirin ve çok sağlam bir araç.Yaptığınız inceleme tamamen doğru ellerinize sağlık.
Bendede citigo elegance dsg vardı.Opak beyaz.City safe özelliğini bizzat kullandım çok başarılı birşey özellikle bayanlar için.İstanbuldan çıkışlı Antalya'ya kadar yaptığımız yaz tatilinde yaklaşık 3000 km yol yaptım ve resmen benzini koklamıştı.
Bazı arkadaşlar motor yetersiz diyorlar. Devamlı kullanmayan yada showroomlarda bakan kişilere bu konuda saygı duyuyorum lakin gerçekte öyle değil.
Tabiki yokuşlarda çekişte sıkıntılar oluyor ama aşırı değil.
Aynı segmentte diğer araçların kapıları bile kapanırken teneke sesi geliyor.Kalite farkı çok var.Sanırım bu tamamen insanın içine yatması ile alakalı.
Ben aracımı 13900 km de sattım ve aile büyüdüğü için yeti aldım.
Herkese citigo'yu tavsiye ederim.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bir güncelleme paylaşıyorum 20.09.2014'te Skoda ASG Citigo'ları Fabrika talebiyle geri çağırarak ASG şanzıman kontrol ünitesi ve birkaç şanzıman ve ECU yazılım güncellemesi gerçekleştiriyor. Güncelleme sonunda özellikle dik yokuşlarda vites düşürmedeki sorun da dahil birçok probleme çözüm getirilmiş. Özellikle vites geçişlerinde zaman zaman yaşanan tereddüt giderilmiş. Özellikle yumuşak kullanan  çok gaza basmayan arkadaşlar için geçişler daha rafine olmuş.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;480184
Arkadaşlar bir güncelleme paylaşıyorum 20.09.2014'te Skoda ASG Citigo'ları Fabrika talebiyle geri çağırarak ASG şanzıman kontrol ünitesi ve birkaç şanzıman ve ECU yazılım güncellemesi gerçekleştiriyor. Güncelleme sonunda özellikle dik yokuşlarda vites düşürmedeki sorun da dahil birçok probleme çözüm getirilmiş. Özellikle vites geçişlerinde zaman zaman yaşanan tereddüt giderilmiş. Özellikle yumuşak kullanan  çok gaza basmayan arkadaşlar için geçişler daha rafine olmuş.

Ooo ozman birsonraki buluşmada kırmızı devi mi görüyoruz faruk abi :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen Emin. Tadı da damağımızda kalmıştı zaten:)
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı trunge

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tuncayorhan.com
Alıntı yapılan: rumiexile;480184

Merhabalar, ben de geçtiğimiz günlerde 2. el bir Citigo alarak aranıza katıldım. Bu bilgi ne derece doğrudur? Servise gittiğimizde bu işlemi sorgusuz sualsiz yapıyorlar mı ve bir ödeme yapmamız gerekiyor mu?

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracınız hayırlı olsun, servise gittiğinizde ya da plaka sorgulamasıyla uzaktan size bu güncellemenin aracınıza gelip gelmediğini söyleyebilirler, fabrika geri çağırdığı için ücret alınmaz.

Çevrimdışı trunge

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;481496
Aracınız hayırlı olsun, servise gittiğinizde ya da plaka sorgulamasıyla uzaktan size bu güncellemenin aracınıza gelip gelmediğini söyleyebilirler, fabrika geri çağırdığı için ücret alınmaz.

Teşekkür ederim.. Bugün servisi aradım ve güncelleme için salı gününe randevu verdiler. Bakalım güncelleme sonrası nasıl bir değişiklik olacak :)

Çevrimdışı trunge

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet, bugün servis bakımı ve yazılım güncellemesi yapıldı. Güncelleme için para alınmadı ama faturada garanti kapsamında olduğu belirtilmiş. Aracın garantisi bitmediği için sanırım çünkü birim fiyat olarak
Vantilatör kontrol ünitesi : 20TL
Motor kontrol modülü : 20 TL
Şanzıman kontrol ünitesi : 90 TL
yazılımı diye belirtilmiş. Sanırım garantisi biten araçlar bu ücretleri ve servis ücreti ödemek durumunda.
Sonuç olarak ; Vites  geçişlerinde farkedilir iyileşme var. Yokuş yukarı vites geçişi daha  hızlı. Önceden yokuşta 2. vitesten 1. vitese geçiş sırasında araç  duruyordu (stop etmiyordu yanlış anlaşılmasın) düz yolda ise geçişler  çok az hissediliyor.
Sevisten eve gelene kadar 4-5 km'lik yolda edindiğim izlenimler bunlar...