škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kalorifer lütfen yardım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba;
arkadaşlar benim sorunum şu aracıma biniyorum motor belli bir ısıya gelince kaloriferi sıcak konumda açıyorum ısıtmasında herhangi bir sorun yok ama kaloriferi 1.kademeye getirirken ya da camdan ayaklara veya ön peteklere yönlendirdiğimde A.C yani klima devreye giriyor bende manuel olarak devre dışı bırakıyorum bunun sebebi ne olabilir yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam bildiğim kadarıyla klima aracın içindeki nemi dengelemek için açılıyor. içeriye yolladığı sıcak havadaki fazla nemi süzerek camlarda ekstradan buğu olmasını engelliyor. o yüzden daha konforlu bir sürüş için açılıyordur.

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;645693
hocam bildiğim kadarıyla klima aracın içindeki nemi dengelemek için açılıyor. içeriye yolladığı sıcak havadaki fazla nemi süzerek camlarda ekstradan buğu olmasını engelliyor. o yüzden daha konforlu bir sürüş için açılıyordur.
yalnız üstad şöyle bir durum var araclarımızın kliması kışın ısıtmaya yaramıyor yani sadece soğuk hava verir

Çevrimdışı BAFRALI

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu normal bir uygulama hemen hemen tüm araçlarda böyledir klimayı kapatırsın olur biter takma kafana
55 FB 375

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BAFRALI;645698
Bu normal bir uygulama hemen hemen tüm araçlarda böyledir klimayı kapatırsın olur biter takma kafana
anladım hocam yalnız şirket araclarımız olan citroen berlingo  ford curier araclarımızda devreye girmiyor eğer bizim fabialarda böyleyse sorun yok demektir

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dış sıcaklık 4 derece ve altında ise fanı açıp hava yönlendirmesini de ön cama doğru verdiğinizde klima otomatik devreye giriyor. Aracın imalatı bu şekilde. benim 2011 octi klasik manuel klimalı araçtada bu şekilde. Sorun yok anlıyacağınız ve klimayıda kapatmaya çalışmayın bırakın sistem işini yapsın.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Genelde kışın soğuk havalarda kaloriferi açınca, eğer hava yönlendiriciyi ön cama çevirirseniz o anda camdaki buğuyu almak için klima da otomatik olarak devreye girip, kuru hava ile camın hızlıca buğusunun giderilmesini sağlar. Tekrar yönlendirmeyi başka bir konuma çevirdiğinizde ise klima otomatik olarak devreden çıkar. Ya da camda bırakacaksanız elle kapatmanız gerekiyor. Benim için çok kullanışlı bir sistem. Önceki arabalarımda bu işi klimayı açıp kapatarak yapıyordum.

Sizde tam böyle değil sanırım. Yönlendiricide bir konum sorunu olabilir, iyice bir kontrol edin. Aksi halde servise göstermekte fayda var.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatih_buyuk;645696
yalnız üstad şöyle bir durum var araclarımızın kliması kışın ısıtmaya yaramıyor yani sadece soğuk hava verir

hocam ondan bahsetmiyorum zaten. nem kurutucu da klimanın devirdaim yolu üzerinde bulunuyor. içerideki havanın sağlıklı ve camların buğu yapmayacağı şekle gelmesi için klima devreye giriyor. maksatı soğutmak ya da ısıtmak değil sadece içeriye vereceği havadaki nemi dengelemek.

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;645707
dış sıcaklık 4 derece ve altında ise fanı açıp hava yönlendirmesini de ön cama doğru verdiğinizde klima otomatik devreye giriyor. Aracın imalatı bu şekilde. benim 2011 octi klasik manuel klimalı araçtada bu şekilde. Sorun yok anlıyacağınız ve klimayıda kapatmaya çalışmayın bırakın sistem işini yapsın.
anladım hocam mantıklı çok teşekkür ederim

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;645718
Genelde kışın soğuk havalarda kaloriferi açınca, eğer hava yönlendiriciyi ön cama çevirirseniz o anda camdaki buğuyu almak için klima da otomatik olarak devreye girip, kuru hava ile camın hızlıca buğusunun giderilmesini sağlar. Tekrar yönlendirmeyi başka bir konuma çevirdiğinizde ise klima otomatik olarak devreden çıkar. Ya da camda bırakacaksanız elle kapatmanız gerekiyor. Benim için çok kullanışlı bir sistem. Önceki arabalarımda bu işi klimayı açıp kapatarak yapıyordum.

Sizde tam böyle değil sanırım. Yönlendiricide bir konum sorunu olabilir, iyice bir kontrol edin. Aksi halde servise göstermekte fayda var.
abi benim kanaatim sistem otomatik devreye giriyor sorun yok gibi dediğiniz şekilde olabilir.

Çevrimdışı fatih_buyuk

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;645721
hocam ondan bahsetmiyorum zaten. nem kurutucu da klimanın devirdaim yolu üzerinde bulunuyor. içerideki havanın sağlıklı ve camların buğu yapmayacağı şekle gelmesi için klima devreye giriyor. maksatı soğutmak ya da ısıtmak değil sadece içeriye vereceği havadaki nemi dengelemek.
şimdi anlaşıldı bir şey daha öğrendik sağolasın