škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

h4 h7 xenon

sarp · 16 · 7434

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sarp

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Farlarımı mercekli farla
H4 xenonlarımıda H7 xenonlarla değiştirdim.

Bu işi yapmak için İzmir'den pazartesi sabahı 05:00 te yola çıktık. (eşim, oğlum ve baldızımla) oldukça güzel ve rahat bir yolculuktan sonra gökhan beyin tarifi ile Bursa skoda servisine geldik saat 09:15.
hanımı oğlanı ve baldızı büyük bir alışveriş merkezine bırakıp bizde işe koyulduk. mercekli farlar takıldı. H4 farlarda kullanılan xenon kitine ait motorlar ve tesisat kullanılarak sadece H7 xenon ampüller takıldı.

aslında bunların hepsini fotoğraflarla tektek anlatacaktım ama fotoğraf hanımla birlikte çarşıyı gezdi.

aracımın son halinin birkaç fotoğrafını ekliyorum. şimdilik malaesef bunlar var.

bu cam suyu kapağının yanında duran H4 xenon kitine ait bir role bu kiti kullanarak H7 xenon ampülleri ve mercekli fara ait motoru sorunsuz bir şekilde bağlayabildik.

Bursa'da serviste geçirdiğimiz tam 7 saat süren bir çalışma sonrasında istediğim H7 xenon'lu mercekli farlarıma kavuştum.:ok:

Bursa'dan sonra kontağı açtık istikamet Eskişehir.

şehire hakim bir yerde olan şelale gerçekten görülmeye değer. bizim ziyaret ettiğimiz pazartesi gecesi çok soğuktu.

bu da kız kardeşimin arabası o bile mercekli xenon larıma bayıldı bende BMW sine.

Pazartesi eskişehir'de yattık salı günü İzmir'e dönmek üzere yola çıktık :gaz:İzmir - Bursa yolu ne kadar kötü ise Eskişehir - İzmir yolu bir o kadar güzel ve rahattı.

Uşak İzmir arası İzmir'e 130 km mesafede STR tesislerinden birkaç fotoğraf yol yorgunluğunu attıyoruz.

Herkes mutlu ben farlarıma kavuştum. hanım Bursa'yı ve Eskişehir'i bağaja sığdırdı. Oğlan arabayla gezmek olsunda nasıl olursa olsun.

Sonuç olarak çok daha fotoğraflı olması gereken bu seyahatimizde şimdilik bu kadar fotoğraf ekliyebildim. mercekli yeni farlarım ve xenon ampüllerimle aydınlattığım yolları ve ne karşıdan gelen sürücüleri ne de takip ettiğim araç sürücülerini rahatsız etmeden konforlu bir aydınlatmanın keyfini yazarak sizlere anlatamam. en kısa zamanda gece çekeceğim resimleride sizlerle paylaşacağım.

unutmadan bana Bursa'da çooooookk yardımcı olan mygökhan beye ve cep telefonuyla kıritik konularda yardımlarını esirgemeyen İrfan beye çok teşekkür ederim.:clap::thank:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mercekli far virüsü yakıp geçiyor , yakında far yıkama da taktırmaya başlar diğer arkadaşlar :D

hayırlı uğurlu olsun , yolunuz hep aydınlık olsun.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hayırlı olsun! Güle güle kullanın.

Çehresi değişiveriyor arabanın bu mercekli farla  :ok:

Xenonlar 6000K mı?

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı olsun.... güle güle kullanın...
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Hayırlı olsun abi güle güle kullan...
Xenonlar 6000 K sanırım.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun.Sizin araba heralde style model o modelde mercek olması gerekmiyor mu?

Çevrimdışı sarp

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
evet İrfan bey tavsiyenize uydum xenonlar 6000K

arabamın donanımı confort 0 km de aracımı alırken cok arzu ettiğim mercekli farlara 2 sene sonra kavuşabildim. xenonlarla acısını çıkarıyorum:favo1::favo1:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun Sarp bey...Harika olmuş..

Geniş bir zaman diliminde görüşmek dileğiyle..İşlerimin yoğunluğundan dolayı yanınızda olamadım :(
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Fabia14

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, güle güle kullanın darısı başımıza inşallah.

octaviaman

• Ziyaretçi
Hayırlı olsun yeni farlarınız, güle güle kullanın.İzmirin yetkili servisleri tok u oynuyor burunlarından kıl aldırmıyorlar.Bu tarz işler içinde başka vilayetlerin yolu gözüküyor.İlgisinden dolayı Gökhan a Ben de teşekkür ederim.

Çevrimdışı sarp

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: octaviaman;24386
Hayırlı olsun yeni farlarınız, güle güle kullanın.İzmirin yetkili servisleri tok u oynuyor burunlarından kıl aldırmıyorlar.Bu tarz işler içinde başka vilayetlerin yolu gözüküyor.İlgisinden dolayı Gökhan a Ben de teşekkür ederim.

Bornovada özdemirler otomativ de satış ve satış sonrası hizmet konusunda bir alternatif olabilir ama ben hiç oraya gitmedim. aracımın 30.000 Km bakımı geldi sanırım yine donatım'a gideceğim.
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun çok güzel olmuş :ok: güle güle kullanın :ok:

octaviaman

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: sarp;24405
Bornovada özdemirler otomativ de satış ve satış sonrası hizmet konusunda bir alternatif olabilir ama ben hiç oraya gitmedim. aracımın 30.000 Km bakımı geldi sanırım yine donatım'a gideceğim.

Bakımlarda sorun yok.Araca yeni bir şeyler,mercekli far ,aksesuar v.s.gibi düşündüğünüz de olanı anlatmak istedim.

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı uğurlu olsun, güzel olmuş. Fotoğraflar da çok güzel.

Çevrimdışı s_t67

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
güle güle kullanın.içimiz cız etsede sizler yaptırdıkça seviniyoruz.