škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Göstergeleri Renklendirelim - Eski Fabiamdan.

toGah · 22 · 9798

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Mavi eskide kaldı artık gibi.
Beyaz daha hoş durur :ok:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Jettalardaki malesef mavi değil UV :) O uv ledleri ben piyasada çok aradım ama osram inektoları piyasaya sürmemişler ne yazık ki. Bu frekansta ışık veren uv de bulamadım...

Çevrimdışı 06navy

• Black Eagle
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;22325
Jettalardaki malesef mavi değil UV :) O uv ledleri ben piyasada çok aradım ama osram inektoları piyasaya sürmemişler ne yazık ki. Bu frekansta ışık veren uv de bulamadım...

Bir tek yeşili sevmiyorum renk olarak bizim araçlar dada aydınlatma yeşil :( Tamam gözü yormuyo felan ama ruhu da okşamıyo.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;22102
beyaz uzun gece yolculuklarında gözleri bayabilir. mor, mavi tonları olabilir.

Uzun gece yolculuklarında gösterge renklerini en kısık seviyeye getirmek cok işe yarıyor, gözler yorulmuyor, dısarıdaki uyarı ışıkları daha kolay görülebiliyor.
umarım led yapıncada seviye ayarı yapılabiliyordur?

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Alıntı yapılan: mustisahin;24886
Uzun gece yolculuklarında gösterge renklerini en kısık seviyeye getirmek cok işe yarıyor, gözler yorulmuyor, dısarıdaki uyarı ışıkları daha kolay görülebiliyor.
umarım led yapıncada seviye ayarı yapılabiliyordur?

Yapılır :ok:
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı SEAHAWK

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nasılsa öneri serbest; ben de sarı renk tavsiye edeyim.:) Bana göre en sağlıklı gösterge ışığı.

Gerçi bizim kırmızılardan da çok memnunum; şık, etkili ve kullanışlı. Ama klasik bir "OPEL sarısı" gösterge (tabii gene Opel netliğinde olacak) çok daha şık olurdu.

Ha bu arada; Skoda renkten çok, kullanışsızlıktan kaybediyor. Hiç okunaklı değil. Bu açıdan makyajsız Fabia I, makyajlı olandan; Octi A4 de Octi A5'ten daha iyi. Göstergeleri çok daha okunaklı.

=================================0

Son noktayı da okunaklılığın kralı olan BMW ile koyalım. Hatta arkadaşlar arasında "BMW okunaklılığı" diye bir kavram bile oluşturmuştuk BMW sayesinde.:hanz: Aldığım çok okunaklı bir kol saatine bile "BMW kadranı gibi" yakıştırması yapıyorduk.:D
« Son Düzenleme: 18 Temmuz 2009, 14:20:17 Gönderen: SEAHAWK »
SEAT CORDOBA 1.4 TDI 80HP
[SIGPIC][/SIGPIC]