škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bir kaç yeni ampul =/= eklenti: sis farı

Ziyaretçi · 99 · 40918

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mesdi;19665
osramın sitesinde diyor ki nb olanlar normal halojen ampüllere göre % 90 daha iyi aydınlatır ve % 10 daha beyazdır diyor.
ama cool blue olanlar ise nb ler gibi halojene yakın degil xenona yakın bir beyazlık ve 4000k dır diyor.ama normal halojenden % 10 daha fazla aydınlatır diyor.yani her ikiside normal halojenden daha iyi aydınlattıgını ama beyazlık istiyorsan cool blue yu alın yok uzun (fazla) aydınlatma istiyorsanız nb alın diyor.bende bu yüzden normal halojen zaten aydınlıgı yetiyorsa bununda % 10 fazla ama beyaz olması için degiştirecegimden cool blue almayı düşünüyorum.
dogru mu yapmış olurum.çünkü ben beyazlık olsun diye ampul degiştirecegim.
birde sislerin ampulleri hangi kodda h4 müydü?

çeşitli sisler mevcut. H3 de olabilir, ki bu uzunlarınızla aynı ampuldür, ama bendeki sisler önden bakınca H7 ye benziyor, ama fişi farklı, kısalarla aynı ampul gibide dursa dibindeki fiş farklı.

HB11 oluyor sanırım benim H7 ye benzeyenler.

kısa ampule gelince NB cidden iyi aydınlatır, ama beyazlık farkı yok denecek kadar az. gerçekten Xenon taktırmadan beyazlık istiyorsan 5000K coolblue osram hyperwhite al.

ama birazda aydınlatma olsun yağmurda şaşmayalım dersen megawhite 4300K al. 4300K zaten en iyi aydınlatma aralığı gibi bir şey, fabrika çıkış xenonlarda bu kelvinde.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Sislerde Hb4 olması lazım...

Cool Blue da çok beyazlık bekleme...

İyi aydınaltma için NB al, standart ampulden hafif daha beyaz ama aydınaltması en iyi seçenek şu an halojende...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alın xenon rahat edin yahu :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı serhan

• VRS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.sahkanotomotiv.com
Alıntı yapılan: mygokhan;19789
alın xenon rahat edin yahu :d

+123456789...
20V Turbo
Laurin&Klement..

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
H7 osram NB denedim bugün ama pek bir fark olmayınca vazgeçtim. nasipse 1-2 ay içinde bende gözlerimi xenonlayacağım...:D

SKODATURKEY ailesi bir AYRICALIKTIR

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
dün akşam beyaz led park lambası aldım taktım begenmedim çıkarttım.eski ampuller far camının içini komple aydınlatıyordu ama yeni ledli ampuller sadece karşı tarafa vuruyor o yüzden hiç ışık belli olmuyor begenmedim söktüm nasıl birşey takmam gerekiyor far camının içini aydınlatması için.?

böyle olmadı sadece ampuller beyaz yanıyordu

aldıgım ampul aynı bu görüntüde fakat rengi beyaz.Işıgı da beyaz ama eski söktügüm ampüller gibi yanmıyordu.
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2009, 07:51:03 Gönderen: Mesdi »
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
mesut bu yananlar park lambası değil kısalar... bende 4 lü led taktım parklara... led ler iyi aydınlatmıyo doğru... gece belli oluyo... ben kısalarla uyum sağlasın diye parklara led taktım... ikiside beyaz olsun diye...
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
tamam anladım ama şuanda arabamın üstünde takılı sarı park lambaları var onun biri takılı iken tekini deiştirdim karşılaştırma için arada uçurum fark var.led olan sadece kendini aydınlatıyor.diger sarı olan camın içini komple aydınlatıyor
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mesdi;22552
tamam anladım ama şuanda arabamın üstünde takılı sarı park lambaları var onun biri takılı iken tekini deiştirdim karşılaştırma için arada uçurum fark var.led olan sadece kendini aydınlatıyor.diger sarı olan camın içini komple aydınlatıyor

aynen benimki de öyle... led ler sadece önünü aydınlatıyo... amaç kısalara beyaz ampül takınca parklar sarı yanıp çirkin görüntü oluşmasını engellemek... led olunca gündüz parkları kullanamazsın...
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]