škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2014 1.6 Dizel DSG Model Elegance Anahtarsız Giriş Sorunu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dangel53

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar herkese hayırlı bayramlar yaklaşık 1 ay önce aldık arabayı arabaya alışma süresidir fln derken başlıca bir kaç sorunu gördüm onları size bi sorayım dedim

1 aracın anahtarsız giriş özelliği var ancak araba ya kilitleme yapmıyor kumandadan kitleyip anahtarsız açıyor yada tam tersi oluyor bi türlü anlam veremedim bu olaya kumandanın pilini değiştirdim yine aynı sorun devam etti

2 arabada start stop var bunun çalışması için bazı şartlardan bahsedilmiş tamam eyvallah ancak yaklaşık 1 haftadan beri stop etmiyor ve klima da kapalıydı bu zaman aralığında

Evet arkadaşlar şuana kadar bu sorunlarla karşılaştım bunun haricinde bi sıkıntı yok allah herkese kaza bela göstermeden arabasını sürmeyi nasip eder inşallah

Bu arada arabalarınız yakıtı nedir acaba  sanki biraz benimki fazla yakıyor gibi geldi yol bilgisayarı 7 nin altına pek düşmüyor iyi günler
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2017, 12:25:01 Gönderen: Dangel53 »

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motoru yıkayıp su teması olmaması gereken ünitelere temas olmuş ise bu tip aksaklıklar çıkabiliyor.

Güncellemeler yapıldı mı ? Bazı servisler bu iş ücretsiz ve zaman aldığı için uğraşmıyor. Ve söylemiyorlar.

Bende 2012 2.0 elegance var. Direksiyon ve elektrikli koltuk güncellemeleri yapıldı. Son olarak bu yaz yakıt ile ilgili güncelleme yapıldı. VW'nin amerikadaki emisyon problemine binaen tüm VW grubu araçlarına bu yapılıyor.

Yakıt tüketimi konusunda iki adet gösterge vardır. Biri anlık diğeri yolculuk ortalaması. Anlıkta yokuş çıkma oranı yüksek gösterebilir. Araba yüküyle birlikte 2 tonu geçiyor. Motor 1.6 olunca haliyle zorlanıyordur. Gaz pedalı ayarını tutturamamamızda tüketimi yükseltiyor. Şehiriçi kullanımda yükseltiyor.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Çevrimdışı Onuryyilmaz

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba hocam anahtarsız kilitleme de var yalnız kapıyı açtığımız kapı kolunun üzerinde küçük kare bir yer var oraya parmak ucunuzu koyarsanız kapı kitlenecektir. Bulamazsanız resim atabilirim.

Diğer sorunuza gelince Superb de start stop sistemi çok mantıklı çalışmakta daha önce ki aracım golf 7 idi onda olur olmadık yerde sürekli sönüyordu ama Superb ne zaman sönüp ne zaman çalışması gerektiğine bence çok iyi karar veriyor o konuda içiniz rahat oldun herhangi bir sorun da emin olun aracınız zaten uyarı verir.

Çevrimdışı yasinsen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Anahtarsız giriş çıkışı stabil kullanabilmen için anahtarın pilini değiştir. Bende de yapıyordu. Pili değiştirdim normale döndü. Duracell 2032 düğme pil alacaksınız.