škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tsi 1.4 motorda aniden başlayan garip ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı patiklipire

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bu gün yolda giderken birden motordan gelen seste bi değişiklik oldu ve inip kontrol ettiğimde böyle bir ses ile karşılaştım. Sizce bu ses nedir? Neden kaynaklanır ve hangi parçadan geliyor sesin geldiği yerin fotoğraflarını koydum ve çıkan sesi video ya aldım. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.Videoyu aşağıya ekliyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=QeBHCwUGNlU&feature=youtu.be
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2017, 17:35:11 Gönderen: patiklipire »

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: patiklipire;604911
arkadaşlar bu gün yolda giderken birden motordan gelen seste bi değişiklik oldu ve inip kontrol ettiğimde böyle bir ses ile karşılaştım. Sizce bu ses nedir? Neden kaynaklanır ve hangi parçadan geliyor sesin geldiği yerin fotoğraflarını koydum ve çıkan sesi video ya aldım. Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.Videoyu aşağıya ekliyorum.
https://www.youtube.com/watch?v=QeBHCwUGNlU&feature=youtu.be

Triger zincirinin bağlı olduğu rulmanlardan geliyor sanırım. Aracınızın km.si nedir?

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Büyük ihtimalle Triger zincir sesi, sanırım gergi özelliğini kaybetmiş ya da zincir uzamış. Aracı kesinlikle zorlamayın, gerçi zincir kırılması bugüne kadar hiç duyulmamış bir olay.
En kısa zamanda gösterin..

Çevrimdışı A.L.P.E.R

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Triger tarafından kasnaktan veya rulmandan olabilr videodan tam anlaşılmıyor tabi.

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Triger seti 2000 motorlarda 90.000 km'de alt motorlarda tam hatırlamıyorum 50-60.000 km idi sanırım yanlış yönlendirmeyim. Bunu servisine sorun. Süreyi aştıysanız hemen değiştirin. Giderse hasar çok olur. Sübapları kırarsınız. İşin ciddiyetine göre rektifiyeye kadar yolu var.

Videoyu açamadım. Rulmandaki bilyelerin aşınmasından veya arkadaşların dediği gibi kayışın ayarsızlığından olabilir.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: YEKE;608897
Triger seti 2000 motorlarda 90.000 km'de alt motorlarda tam hatırlamıyorum 50-60.000 km idi sanırım yanlış yönlendirmeyim. Bunu servisine sorun. Süreyi aştıysanız hemen değiştirin. Giderse hasar çok olur. Sübapları kırarsınız. İşin ciddiyetine göre rektifiyeye kadar yolu var.

Videoyu açamadım. Rulmandaki bilyelerin aşınmasından veya arkadaşların dediği gibi kayışın ayarsızlığından olabilir.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

1.4 TSI motorlar kayış değil zincirli ve bu kadar kısa km.de zincirin kesmesi pek mümkün değil ancak zincir uzayabilir ya da rulmanlardan ses geliyor olabilir bu ihtimal dahilinde.