škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid 1 Yıl / 15000 Bakım Maliyeti ve Öneriler

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracımın ilk bakımı şubat ayında olacak. Aslında daha 9000 km de ancak yılı dolduracak. Araç garantide olduğu için yetkili serviste yaptıracağım bakımı. Rapid 15000 bakım için açılmış bir konu bulamadığım için bir konu açalım herkes buradan bilgi alışverişinde bulunsun istedim.
* Daha önce 15000 bakım yaptıranlar ne kadar maliyetle karşılaştılar? Neler değişti?
* Bu bakım için önerileriniz nelerdir? (Cam suyu eklenmemesi vs.)
* Araçta ilk bakım sonrası gördüğünüz önemli bir değişiklik oldu mu? (Yakıt tasarrufu, herhangi bir arıza vs.)

Çevrimdışı josephanzel

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia II;631056
Arkadaşlar aracımın ilk bakımı şubat ayında olacak. Aslında daha 9000 km de ancak yılı dolduracak. Araç garantide olduğu için yetkili serviste yaptıracağım bakımı. Rapid 15000 bakım için açılmış bir konu bulamadığım için bir konu açalım herkes buradan bilgi alışverişinde bulunsun istedim.
* Daha önce 15000 bakım yaptıranlar ne kadar maliyetle karşılaştılar? Neler değişti?
* Bu bakım için önerileriniz nelerdir? (Cam suyu eklenmemesi vs.)
* Araçta ilk bakım sonrası gördüğünüz önemli bir değişiklik oldu mu? (Yakıt tasarrufu, herhangi bir arıza vs.)

Ankarada 1. yıl bakımını 15 gün önce yaptırdım.

Cam suyu hariç 723 tl ye yaptılar.

İşte yaptıkları işlemleri anlatan bir kağıt veriyorlar. kapılar vs ıvır zıvır kontrolleri gibi birçok kontrolü yapıyolar.

Cam suyu için 10 tl istediler.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.4 TDİ 2016 sedan
15000 bakımını Ekimde Aydoğanlarda cam suyu dahil 720 yaptırdım.

Çevrimdışı Stigmata

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aslında bu konu ile ilgili "periyodik bakım kampanyalari" isimli bir konu var burada. Bilgi için oraya yazdığım yazıyı sizin için buraya da kopyalıyorum.
Merhaba, 1,4 DSG Rapid Sedan 2016 aralık cikisli aracimi aracımı 27.11.2017 de 10000 km'de ilk 15000 km bakımını yaptırdım. Bakımda, 01020015 15000 bakım, 03L115561A Yağ filtresi, 50700VW yağ, 6C0129620D Hava filtresi, 6R0819653 Polen Filtresi, N 91180601 Karter tapası, P07040005 Cam suyu (1 lt. 7,80 tl. Araçta full dolu olduğu için araç içerisine açılmadan koydurdum.), sarf malzemeler ve 1-2 özel istek yapıldı. 726,48 tl ödedim. Evet ücret fazla. Fakat ilgileri baya iyiydi. Sonrasında ön tamponda çizikler oluşmuştu, rütuş yaptılar güzel de oldu.
Şunu da ekleyeyim, 10000 km yi geçtikten sonra bir miktar yakit tüketimi dusuyor. Aşırı değil tabi ki. İyi surusler.
« Son Düzenleme: 07 Ocak 2018, 17:02:34 Gönderen: Stigmata »

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Stigmata;631080
Sonrasında ön tamponda çizikler oluşmuştu, rütuş yaptılar güzel de oldu.

Benimde ön tamponda park labutuna sürtmeden dolayı ufak bir çizik oluştu tamponun kendi siyah boyası görünüyor. Nasıl şekilde giderdiler sizin çizikleri? :)

Çevrimdışı Stigmata

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
O on tamponda "Ön tampon sürtmesi ve çizik" isimli bir konuda bir arkadaşın yaşadığı sorun ile aynı idi benimkisi. Ben boya yapılmasını istemediğim için rütuş yaptı. Baya da derindi aslında ama en azından sirtmiyor artık. Ama benim araç beyaz. Siyahta nasıl olur bilmiyorum.

Çevrimdışı Fabia II

• ST Meraklısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Stigmata;631083
O on tamponda "Ön tampon sürtmesi ve çizik" isimli bir konuda bir arkadaşın yaşadığı sorun ile aynı idi benimkisi. Ben boya yapılmasını istemediğim için rütuş yaptı. Baya da derindi aslında ama en azından sirtmiyor artık. Ama benim araç beyaz. Siyahta nasıl olur bilmiyorum.

Benim araçta beyaz çiziğin olduğu yer siyah oldu demek istemiştim yukarıda :) teşekkürler

Çevrimdışı Stigmata

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabia II;631084
Benim araçta beyaz çiziğin olduğu yer siyah oldu demek istemiştim yukarıda :) teşekkürler

Hmm evet aynı durum o zaman. Sağ tekerleğin on tampon la birlestigi yerde etek altında on tamponda plastik olunca dediğiniz gibi kaldırıma vurmuş sanırım benden önceki sahibi o nedenle dediğiniz gibi siyahlamış. Ben de beyaz boya ile rütuş attirdim. Rütuş olmaz demişlerdi boyama gerekir demişlerdi ama boya büyük bir alana gerekecek için ben istememiştim. Rica ederim.

Çevrimdışı Fatih1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar arkadaşlar. İlk 15000 bakım için eğer şansınız varsa Denizli'de yaptırın. 2016 model araçların bazılarında bir problem varmış sanırım. Sizin araçta görünmüyor bir şey ama tedbir amaçlı yine yıkayalım dedi motorun içi yıkandı ücretsiz. İlgi ve alaka çok üst düzey. Sevindirici asıl mesele aracı aldığım Antalya servisi 700 küsür fiyat çekti bana. Denizli'de Ekim ayında 550 liraya aracın iç dış yıkanması dahil halloldu.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13650]Fatih1[/MENTION] bahsettiğiniz problem hakkında bilgi verebilirmisiniz

Çevrimdışı Fatih1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tedbir için motorun içinin yağ ile bir kaç sefer yıkanması gerek dediler. Tam olarak hatırlamıyorum ne arıza çıktığının. Dizelde %10 oranında sıkıntı çıkıyormuş.

Çevrimdışı furuko

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende skoda rapid  1.6 dizel aldım.3 aylık 1250km de ankarada efeden alındı bakacaz duruma. Dikkatimi 1 viteste devir kesici var  araç atılmıyor.  Yokuşta çok iyi  ama yakıtta o kadarda iyi degil.rodaj döneminde dikkat edip servise ocak ortasında gideceğim.  A nlatırım
« Son Düzenleme: 20 Nisan 2018, 21:42:54 Gönderen: furuko »