škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dolandırıcılara dikkat!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçenlerde cep telefonumdan arandım ve ''samsung s3 galaxy kazandığım(?)'' ''249 liralık sağlık sigortası yaptırmam sonucunda bu hediyeyi alabileceğimi'' söyledi yumuşak sesli bir bağyan...
''sizce de tuhaf değil mi 1500 liralık bir telefonu 249 liraya, üstüne bir de sigorta yapmanız?'' dediğimde
''öyle işte, PTT yle gönderdiğimizde görürsünüz'' dedi, şuh sesli bağyan...
''peki pakete bakıp, parayı öyle yatırsam?''
''olmaaaaz, önce yatır, sonra bak pakete''
''içinden salatalık çıkarsa ne olacak?''
''hiç olur mu öyle şey?, biz öyle şey yapar mıyık?''
''iyi de apla, sen beni, ben seni tanımam, niye güvenem ki sana?''
''tamam, bakın o zaman..''
sadece adımı ve soyadımı verdim bakalım ne olacak diye ve
3-5 gün sonra PTT SMS gönderdi ''paketiniz var'' diye ve çıktım gittim PTT ye...
Görevli bu işin dolandırıcılık, kandırmaca vs.. olduğunu, paketten sahte, kırık, bozuk, oyuncak telefonlar çıkıyormuş, geldiğim gibi geri dönmemi tavsiye etti...
sonra öğrendim ki bu yolla birçok yaşlı, kafası karışık ve de saf insanı dolandırmışlar , paketleri PTT den almayanlara ''Mesafeli satış kanununa göre dava açacaklarını falan söyleyip son kozlarını da açıyorlarmış...
Şu an  hâla da devam ediyorlar.
''Hukuk sistemi ne yapıyor bunlara?'' diyorsanız, bilemiyorum ve umarım ki seyretmiyorlardır.

Aklınızda bulunsun, ola ki ararlarsa düşmeyin bu tuzağa...
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2013, 11:59:12 Gönderen: Engin E »
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı atonal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Evet bu tip dolandırıcılık artık aldı başını gitti. Kimler kimler dolandırılıyor. Polisi bile dolandırıyorlar. Dikkat etmek lazım. Şunu herkes çok iyi bilsin adli bir konu olduğu zaman 7201'e göre işlem yapılır. Yani her hangi bir polis,savcı ya da hakim kişiyi telefonla arayıp işlem yapmaz.

Çevrimdışı exclusivethr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
töbe töbe milletin kafası nelere çalışıo yaw

Çevrimdışı serkan35

• Leoncu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ya merak ediyorum beni nie hiç böyle şeyler bulmaz diye biraz eğlenmek benimde hakkım değilmi :)
Rover 220 Turbo
2011 Ford Connect

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öyle deme abi, boş bi anına gelir dolandırılır gidersin valla :) Bazen öyle bir an geliyor ki insan kitlenip kalıyor.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen öyle, bazı zamanlarda adamın ne dediğini resmen anlamıyor ama ''tamam'' diyorsun...bu adamlar o kişinin, o anın peşinde işte...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)