škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sis farı işi elimde patladı!

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta sonu arabayı yıkarken sis farlarının camlarının oynadığını tesadüfen(!)  farkettim.
Sis farlarının neden kirlendiğini de anlamış oldum ve söküp camları yeniden yapıştırmaya giriştim.
Sisleri ve camları lavaboda güzelce yıkayıp, temizledikten sonra silikonla yapıştırdım, ikincinin camı tam oturmadı, neden diye bakarken tak düştü :kork2:ve kırıldı...bir kaç güne muayene tekrarı yapacağım için yenisini alma masrafına girmek istemedim ve mika parçadan kesip, fara yapıştırdım...iğrenç oldu ama muayene için yeter, artar bile...
piyasada en ucuzunu 70 tl ye buldum, açıkçası almak gelmedi içimden...Müsait bir zamanda kurtarırsa tek, olmazsa çift hella masrafı görünüyor sanırım...

Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Zaman zaman başa dert oluyor bu sis farları, ben mesela çokta aramam ve sıcak bakmam aman olsun diye. En son İstanbul'da ki yağmurda arabayı neredeyse ön ızgara seviyesine kadar olan bir sudan geçirmek zorunda kaldım, sis farları olsaydı hepsi cortlamıştı. Yağmurun ertesinde pek çok arabanın sis farı akvaryum gibiydi zaten :D kapağın gözünü sevem :D muayenede de aynı far gibi eğer varsa tam ve sorunsuz çalışmasını istiyorlar tabi ama tekrara gireceğiniz için sorun olmaz sanırım, bildiğim kadarıyla tekrarda sadece tekrar için çağırdıkları yere bakıyorlar, diğer yerleri tekrar bakmıyorlardı.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İnşallah öyle olur, kısa farlar çok yüksek diye hafif kusurla geçti, ben bakarlar diye yine de indirdim ayarlarını...yetkili serviste ayarlatmıştım oysa, sanırım cihazların kalibrasyonu falan yok, kendi değerlerine göre  ayarsız olarak görüyor.
Bu arada emniyete ruhsat işi için gittim, ruhsatı vermediler, veri tabanlarında adresim görünmüyormuş, ''taşındınız mı? '' diye sordular, nüfus müdürlüğüne gittim, adresimi emniyet görmüyor diye, onlar da benim adresimi bulamadılar ....(doğduğumdan beri aynı adresteyim, 39 yıldır)
devlette düzgün giden bir sistem yok mu acaba? Yine de buna şükür, yanlışlıkla evimi arabamı da alabilir, hatta bir suç yapıştırıp içeri de atabilirler yanlışlıkla...

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;364890
İnşallah öyle olur, kısa farlar çok yüksek diye hafif kusurla geçti, ben bakarlar diye yine de indirdim ayarlarını...yetkili serviste ayarlatmıştım oysa, sanırım cihazların kalibrasyonu falan yok, kendi değerlerine göre  ayarsız olarak görüyor.
Bu arada emniyete ruhsat işi için gittim, ruhsatı vermediler, veri tabanlarında adresim görünmüyormuş, ''taşındınız mı? '' diye sordular, nüfus müdürlüğüne gittim, adresimi emniyet görmüyor diye, onlar da benim adresimi bulamadılar ....(doğduğumdan beri aynı adresteyim, 39 yıldır)
devlette düzgün giden bir sistem yok mu acaba? Yine de buna şükür, yanlışlıkla evimi arabamı da alabilir, hatta bir suç yapıştırıp içeri de atabilirler yanlışlıkla...

O prosedür işleri malum, bazen öyle ters gider ki anlamsız derecede, alt yapıdan kaynaklanıyor önemli oranda, umarım o da yoluna girer.
Far ayarı konusunda ise, maalesef o konuda bazen can sıkıyor, far ayar cihazlarının kalibrasyonları aynı değil ki. En güzel yerde ayarlatsanızda onlar kendi cihazına göre değerlendiriyor, Allahtan belli bir tolere sınırı varda en kötüsü hafif kusur yazıp yolluyorlar. Hiç olmazsa bu far konusunda müdahale etme yetkileri olsa -ki belki ilerde olabilir. Ayarsızsa ayarlasınlar, orada bir tane ayar vidasını döndürecek altı üstü. Gene şimdi iyi çok şükür, eskiden çok çok daha kıllardı bu konuda. İnşallah hepside sorunsuzca halledilir de keyifle binersiniz :):ok:

Çevrimdışı Semih KÖYMEN

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
www.skodamarketim.com

burayı arayıp sadece sis farı camını sorabilirsiniz...

ellerinde olabilir , felicia , favorit'in bu şekilde sattıklarını bilyorum

sormakta fayda var geçmiş olsun..

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Camı tek bulabilirsem, hem de ucuza, makus talihimi yenmiş olurum...Teşekkürler...

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçmiş olsun. daha neler var. kardeşim golfe muz silecek takayım derken silecek kolunu kaçırdı koca ön cam gitmişti. buna şükür.

Çevrimdışı Semih KÖYMEN

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;364932
Camı tek bulabilirsem, hem de ucuza, makus talihimi yenmiş olurum...Teşekkürler...

büyük ihtimal bulunabilir ; arayın konuşun bulamazsanızda yan sanayi

olarak temin ederek camını söküp değiştirin derim... ;) kolay gelsin.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
işte bu süper fikir, kaliteyi cam dışında korumuş oluruz böylece...

Çevrimdışı Semih KÖYMEN

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
yani bu şekilde fikir üretmek gerekiyor.. yoksa dedigin gibi çok pahalı bir cam içinde deymez...