škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Ailesine Selamlar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mylastik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Bir çok faydalı paylaşımın olduğu Skoda Ailesine yeni katıldım. Benim de mesleğim ile ilgili bölümlerde katkım olacağını düşünüyorum...
Kandil günü aranıza katıldım bu vesile ile herkesin kandilini kutlarım.... :ok:
Hayatınız 3 mm ye bağlı. Lütfen sevdikleriniz ve kendiniz için 3 mm altında aşınmış lastiklerinizi değiştiriniz...

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hoşgeldiniz... sizinde kandiliniz mübarek olsun...

mygokhan vesile oldu sanırım... :D :D
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı 9336

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hoş geldiniz. Yararlı bilgilerinizden faydalanabilmek ümidi ile hayırlı forumlar. Sizin de kandiliniz kutlu olsun.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hoşgeldiniz..:)

Continental bayisimisiniz?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Hoşgeldiniz!  :)

Alıntı yapılan: mygokhan;27960

Continental bayisimisiniz?

Site budur sanırım...

http://www.mylastik.com/

Çevrimdışı mylastik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sıcak karşılama mesajları için çok teşekkür ederim.
Resmi bayiliğimiz Goodyear-Fulda-Dunlop-Sava-Debica, diğer markalar ile bağlı çalıştığımız firmalar arasında güzel bağımız var. Continental resmi bayiliğimiz yok fakat amcaoğlu Continental (Resmi Bayi) - Barum (Resmi Bayi ) - Sportiva (resmi Bayi) - Lassa - Michelin olarak faaliyet vermekte. Kısaca marka tedarikinde sıkıntı çekmiyoruz.. :ok:

Lastik ile ilgili tüm mesajları cevaplamaya gayret edeceğim.
Hayatınız 3 mm ye bağlı. Lütfen sevdikleriniz ve kendiniz için 3 mm altında aşınmış lastiklerinizi değiştiriniz...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Sessiz lastik kavramı üzerine tavsiyeniz (marka-model) nedir acaba?   :)

Çevrimdışı mylastik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Lastiklerde Ses

Testworld.fi (uluslararası test servisi) yetkililerinden Jukka Antila yaptıkları testlere istinaden aşağıda yazılı olanları gönderdi.

"Ses seviyesi öznel olarak test edildi. Bunun da sebebi insan kulağının kesin ölçü değeri olarak belirlenmesidir. Kesin ses seviyesi tek değerlendirme değeri değildir. Hatta sesin kalitesi ve rahatsızlık derecesi daha önemli. Bu herhangi bir test aracı ile ölçülemez. Ses kaliteli lastikler için nadir bir problemdir. Yapılan testte 1 basamak fark hissedilirlik derecesidir. Wanli en ses yapan lastik olarak test edildi. Aynı jet motorunun hızlanması gibi. Ses yüksek olduğu gibi aynı zamanda rahatsız edici. Goodride ayrıca diğer ses testinin kötü lastiği."
Ses seviyesinin düşük olduğu belirtilen Nokian ön plana çıkmış test değerlendirmesinde. 68 db gibi ses seviyesi ... Diğer bilinen markalar 72db 74 db gibi değerlere sahip. Fakat son TUVSUD mart2009 test sonuçlarında Goodyear EfficientGrip lastiklerin ses seviyesinin düşük olduğu yaklaşık 70 db lerde test edildiği vurgulanıyor.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hoş geldiniz.siz bizlere çok lazım olacaksınız.Lastik konusunda profosyonel bir kişiye ihtiyaç vardı,Allah razı olsun.Bu arada 2.el lastik aldım ben bir tane ihitiyaç vardı mecburen çıkma bir lastik aldım öbürküleri normalin üstündeydi.Sence bu 2.el lastik almam doğrumudur?Ayrıca sıfır bir lastikde diş oranı nedir?mm olarak.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mylastik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2. el lastik almak risklidir. Sonuçta ne kadar km yaptığını tam olarak bilemezsiniz. Garantisi yoktur. Çıkma lastik zorunlu durumlarda alabilirsiniz. Özellikle diş araları ve yanaklarda çatlamalar olup olmadığına dikkat edin. Bunlara stres çatlakları deriz. Aşırı gövde yorgunluğundan lastik işlevini yitirmiştir. Uzun süreli lastikler ve fazla km yapmış lastiklerde, havasız kullanılmış lastiklerde görülür. Diş derinliği 3 mm atında ise lastiklerinizi değiştirmenizi tavsiye ederiz. Kanun gereği 1,6 mm ise diş derinliği zaten fenni muayeneden aracınızı geçirmeniz söz konusu bile değil. Yeni lastikler de 8 mm diş derinliği vardır.
Lastiklerin değiştirilme zamanı birkaç kritere bağlıdır.
* Lastikler 3 mm altına iner ise
* 50.000 km yol yapmış iseniz
* araç üzerinde 5 toplamda 7 yıl olmuş ise
* Tamiri mümkün olmayan hasarlar , kesikler var ise

lastiklerinizi değiştirmelisiniz. Yukarıdaki sebeplerden hangisi ilk meydana çıkarsa gecikmeden değişmesi tavsiye edilir.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu lastiğin aynısından aldım 6 mm olanından 60 tl kargo firmaya ait.geldiğinde lastikçiye sordum gayet güzel dedi,iyi fiyat dedi.şu ana kadar herhangi bir sorun olmadı 2 ay'ı geçti.kendi lastiğimin biri balon yapmıştı onun yerine almıştım.Ayrıca muayenede 3mm in altına düşerse geçmiyormuş diye duymuştum.
http://www.artvinticaret.com/index.php?p=show&pid=8857&k_id=933&kn=16+Lastikler
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mylastik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
@ fenomen

Lastikleriniz hayırlı olsun .Garanti vermeleri de gayet güzel.6 mm diş derinliği çıkma lastik için çok iyi.

Bir sorun yaşamamanız dileğiyle... :ok:

fabialife

• Ziyaretçi

Çevrimdışı sarp

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hoş geldin

yuvarlanıp gideceğiz anlaşılan
[SIGPIC][/SIGPIC]