škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

17 inç Lastik Tavsiyesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar octavia 16 inçlerimi 17 yapmayı düşünüyorum. 225/45/17 lastik tavsiyelerinizi bekliyorum.yazlık kışlık ayrı ayrı da olabilir çünkü kışlık fiyatlarında 16-17 farkı baya artıyor gördüğüm kadarıyla???

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;535603
Arkadaşlar octavia 16 inçlerimi 17 yapmayı düşünüyorum. 225/45/17 lastik tavsiyelerinizi bekliyorum.yazlık kışlık ayrı ayrı da olabilir çünkü kışlık fiyatlarında 16-17 farkı baya artıyor gördüğüm kadarıyla???

235/45/17 olarak Good Year Eagle F1 Asymetric 2,Michelin Pilot Sport 3,Michein Primacy 3,Dunlop SPort Maxx gibi sınıfının en iyi lastiklerini kullanan biri olarak kesinlikle Good Year Eagle F1 Asymetric 2 öneririm. Çok sessiz ve yol tutuşu çok çok güzel. Saydığım diğer lastiklerde güzeldir ancak ben Good Yearları değiştirip Michelin taktığım için pişman oldum. Araba sertleşti,ses arttı ve yol tutuş azaldı.

Kışlık için ise ben kışın 16 jantlarımla kışlıkları,yazın 17 jantlarımda yazlıkları kullanıyorum,bu şekilde olması lastiği her seferinde sök tak yaparken jantlara zarar gelmesini,lastiklerin yıpranmasını önlüyor. Ayrıca kar koşullarında düşük ebat her zaman daha avantajlı oluyor.

Kışlık olarak Michelin Alpin A5 veya Good Year Ultra Grip i öneririm..

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kışlık olarak Continental TS850 önderirim. Yazlık olaraksa Michelin Primacy 3'ten uzak durun derim, aynı şekilde Pirelli P7 Cinturato da önermem. Yazlık olarak Continental Premium Contact 5 -biraz sesli de olsa- iyi bir tercih olacaktır.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Continental Sport Contact 5 lastiğini de düşünmenizi isterim. Hemen hemen tüm testlerde ilk 3.te yer alan bir lastik. Eğer daha fazla konfor odaklı düşünürseniz Sport Contact yerine Premium Contact tercih edebilirsiniz. Kışlık olarak ben de Continental TS850 kullanıyorum. Mükemmel bir kış lastiği. Good Year UG8.de testlerde hep ilk sıralarda.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Karar vermeme çok yardımcı oldular...

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende Good Year kullanıyorum 17'' için.Şimdilik çok memnunum.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önerim 4 mevsim almayın, hazrı 16 jantınız varsa bunlara kışlık lastik alıp takın. 17 lere de yazlıkları takarsınız.

Yazlık için:
Conti Sport 5 iyidir
Michelin Pliot Sport çok iidir ama pahallıdır
Benim aracımda gelen Dunlıp Sportmaxx var onlardan da memnunum.

Bunun dışında eğer 17'' si varsa Kumho Ku-39 da çok iyi bir lastiktir.

Kışlık için:
Michelin Alpine
Kumho I'zen 31

hepsi kullandığım ve memnun kaldığım lastiklerdir

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
17"te ContiSportContact 5 kullanıyorum, gayet memnunum. Kışlıkta Hankook aldım, ama daha tecrübe etmedim