škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

klima

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araç da 2011 panorama. Ayrı başlık açmak istemedim burada paylaşayım.

Klima ilk kez açıldığında iç hava sirkülasyonu da otomatikmen devreye giriyor. Sonra düğmesinden kapanabiliyor. Hızlı soğutma yapmak için mi oluyor bilmiyorum.

Servis olmaması lazım dedi kendi görünce inandı ve başka araçlara da bakacaklarını söylediler.

Sizin araçlard durum nedir. Aynı model kullananlarda bu durum var mı?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Alıntı yapılan: agasarca;383837

Klima ilk kez açıldığında iç hava sirkülasyonu da otomatikmen devreye giriyor. Sonra düğmesinden kapanabiliyor. Hızlı soğutma yapmak için mi oluyor bilmiyorum.

Servis olmaması lazım dedi kendi görünce inandı ve başka araçlara da bakacaklarını söylediler.

Bende olmuyor o dediğin

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;383841
Bende olmuyor o dediğin

Klavuzda en hızlı soğutma için önce 4 sonra 2-3. kademede iç hava sirkülasyonunu kısa süre açmayı önermiş ama otomatik olarak devreye girer demiyor.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Basmadığınız sürece kendi kendine girmemesi lazım iç sirkülasyonun. Kullanıcı taraflıdır yönetimi.

Çevrimdışı LZY06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

2012 modelini kullanıyorum. klima bende de bazen iç hava sirkülasyonuna keendiliğinden geçiyor. genelde araç güneşte kaldığında iç sıcaklık fazla olduğu zamanlar geçtiği dikkatimi çekmişti.

Çevrimdışı Dr.SKULL

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

sayın agasarca
aynı durum benim romimde de var. klimayı ne zaman açsam iç hava sirkilasyon düğmesi de yanıyor ve her seferinde daha iyi soğutma için iç hava sirkülasyonunu kapatmak zorunda kalıyorum. 3 kez ümraniye oğuşlara götürdüm bir türlü sorunu çözmediler. en sonunda bir bunu çözemedik sizi yüce maltepeye yönlendirelim dediler maltepe yücedeki usta sorunu çözdüğünü sandı ama çözemedi. şöyleki biliyorsunuz havalandırmanın belli yönlendirme tuşları var. bu tuşlarla havalandırmayı ayağa, yüze, cama gibi yönlendirme yapmanız mümkün. bunlardan cama yönlendirirseniz ve klima açık olursa iç hava sirkülasyonu otomatik devreye giriyor. daha hızlı buğu çözmek içinmiş bu özellik. benim romimde yüzüme doğru yönlendirmede otomatik olarak devreye giriyor. yazın klimayıda zaten ayağımıza yönlendirecek değiliz. bu sebepten her seferinde iç hava sirkülasyon düğmesini kapatmak zorunda kalıyorum. artık uğraşmak istemediğimden üstünde fazla durmuyorum. garanti bitimine 1 yıl var müsait bir zamanda tekrar işin peşine düşeceğim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Buz çözme konumuna getirince klima otomatik açılıyor eğer fan açıksa, bu bende var ama dahili sirkülasyon devreye girmiyor hiç bir konumda, yazın çok sıcak havada araç içini daha iyi soğutmak için (dışarıdan hala sıcak hava girmesin diye) ben de bir süre iç sirkülasyonu aktif yapıyorum, onun için yapmışlar demek ki.

Çevrimdışı Seronet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tunerlifeturkey.com
Aracın bakım zamanı gelmiş olabilir, bu yüzden normalde fark edilmeyen performans düşüklüğü klimanın açılmasıyla tavan yapmıştır.
Kelebek ve hava akış sistemlerinin kirlenmesi de buna sebebiyet verebilir.

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LZY06;384033
2012 modelini kullanıyorum. klima bende de bazen iç hava sirkülasyonuna keendiliğinden geçiyor. genelde araç güneşte kaldığında iç sıcaklık fazla olduğu zamanlar geçtiği dikkatimi çekmişti.

Aslında her zaman geçiyor sıcaklıkla bağlantısı yok sanırım. Sadece klima açıkken stop edip açık pozisyonda tekrar çalışırsa olmuyor.

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dr.SKULL;384047
sayın agasarca
aynı durum benim romimde de var. klimayı ne zaman açsam iç hava sirkilasyon düğmesi de yanıyor ve her seferinde daha iyi soğutma için iç hava sirkülasyonunu kapatmak zorunda kalıyorum. 3 kez ümraniye oğuşlara götürdüm bir türlü sorunu çözmediler. en sonunda bir bunu çözemedik sizi yüce maltepeye yönlendirelim dediler maltepe yücedeki usta sorunu çözdüğünü sandı ama çözemedi. şöyleki biliyorsunuz havalandırmanın belli yönlendirme tuşları var. bu tuşlarla havalandırmayı ayağa, yüze, cama gibi yönlendirme yapmanız mümkün. bunlardan cama yönlendirirseniz ve klima açık olursa iç hava sirkülasyonu otomatik devreye giriyor. daha hızlı buğu çözmek içinmiş bu özellik. benim romimde yüzüme doğru yönlendirmede otomatik olarak devreye giriyor. yazın klimayıda zaten ayağımıza yönlendirecek değiliz. bu sebepten her seferinde iç hava sirkülasyon düğmesini kapatmak zorunda kalıyorum. artık uğraşmak istemediğimden üstünde fazla durmuyorum. garanti bitimine 1 yıl var müsait bir zamanda tekrar işin peşine düşeceğim.

Alıntı yapılan: lrfan;384087
Buz çözme konumuna getirince klima otomatik açılıyor eğer fan açıksa, bu bende var ama dahili sirkülasyon devreye girmiyor hiç bir konumda, yazın çok sıcak havada araç içini daha iyi soğutmak için (dışarıdan hala sıcak hava girmesin diye) ben de bir süre iç sirkülasyonu aktif yapıyorum, onun için yapmışlar demek ki.

Bence de yazın hızlı soğutma için işe yarıyor ama bu durumda bir süre sonra otomatik devre dışı kalmalı. Taze hava girmediğinden yorgunluk ve dikkatsizlik yapar.

Çevrimdışı agasarca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Olayı bugün çözdüm gibi. Bu durum sadece ısı derecesi tam mavide olunca gerçekleşiyor. Yarım santim yukarı alınca tek klima devreye giriyor. Sanırım hızlı soğutma için yapılmış bir düzenleme.

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim klima arızasıda kendi kendine düzeldi hayırdır inşallah :)

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim arabada da klimayı ilk açtığımda bu şekilde olmuştu. ben klimayı kapatmadan arabayı stop ediyorum. çalıştırdığımda klima açık olarak çalışıyor ve iç sirkülasyona geçmiyor. klimayı kapatmadan deneyin bir.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracımın klımasının bugün soğutmadığına şahit oldum.Fan sonuna kadar çalışıyor kompresör devreye giriyor auto ışığı yanıyor ve iç sirkülasyon kapalı neden olabilir.Bu arada 17 gün kaldığını görüyorum yıllık bakım için.Polen filtresi tıkanmasından olabilir mi?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ