škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

klima

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aracımda bugün hissettim malum havalar çok sıcak akşam üzeri eve gelirken klimayı açayım dedim açtım ama araba çok ağır kalmaya başladı gaz yememeye başladı stop edecekmiş gibi olmaya başladı aynısını benzinde de yaptı acaba aracın ömrü bitmeye mi başladı hiç yaşayan varmı arkadaşlar

Çevrimdışı YEKE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
klima küçük motorlu aracın düşmanı gibidir. motoru yorar. ben 2 'den yukarı çıkarmıyorum klimayı. yalnız senin arabada akü eski olabilir mi? belki bu yüzden klima elektriği fazla çektiği için yakıt pompasına giden akım düşük kalabilir. gerçi bayağı bir sebepten de olabilir ya. ilk bu geldi aklıma.

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
zaten 1 de kendine faydası yok 2 de çalıştırdık akü değişmedi alındığından beri 2008 model 141.000 e geliyor

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
1.2 motorda biraz daha fazla gaz vermek lazım kalkarken

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Klimalarda 1-2-3 konumları aracın klima gücünü her kademeye göre farklı etkilemiyor.Bu konumlar sadece fan hızını değiştirir..Klimanın kompresör devri,soğukluk derecesini etkilemez..Klima açılmışsa 1-2-3 falan farketmez..

1.2 roomi^de elbette klima, aracı etkiliyordu.Ancak nedense çok sıkıntı yaşadığımı bilmiyorum.Ne dik rampalarda klima açıkken rahatça kalkardım..Ama mesela yeni doblo'da klima açık olursa ve çok dik rampada durup kalkmak istesem sorun yaşıyorum.Turbonun devreye geç girmesinden kaynaklı bir durum gerçi.1.2 HTP alt devirde maksimum torku verdiği için problem olmuyor.

Sizin araçta farklı sorunlar olabilir..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Klima gücünü elektrikten almıyor ki, motordan tahriklidir, kranktan alır gücünü. Fan motoru elektriklidir o da klimadan bağımsızdır zaten. Motor hacmi düşük olduğu içinde çekişi etkiler, normal bir durum.

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
fazla gaz versemde kesiyor ama kalkıştada yapıyor ama her vites geçişinde yapıyor

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sıkıntı sadece kalkışta olur o da eğimli yolda, düz yolda o da olmaz yoksa, gene normal kalkar. Devrini alıp yolda giderken zaten hiçbir fark kalmaz. Durum bu şekilde değilse görmeden birşey demek güç, o kadar olmaması lazım.

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kalkışta sorunu yapıyor ama 2 den 3 e geçirirken de araçta gaz kesilmesi oluyor sarsıyor arabayı aynı durum benzin içinde geçerli ama klima kapanınca sorun yok

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Anladım. Yani klima elbette bir yük bindiriyor, klimasız gibi değil ne olursa olsun, etkileniyor performans. Biraz devirli kullanacaksınız artık, bir çözümü yok başka pek.

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ama önceden bu kadar yapmıyordu o kafama takıldı

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.4tdi aynisi bendede oluyor 3 ve 4kademede bayagi yigilma oluyor 1 ve 2 de normal 3 ve 4 kademede yakit bayagi cok yakiyor sehir ici 6 lt nin ustune cikmazken klima acikken 7 den asagi inmiyor benim dikkatimi ceken yeni gaz bastirtiktan sonra boyle oldu sorunmu normalmi bilmiyorum.

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bende direk açtım öyle oldu kademe farketmiyor yani biran romiden soğudum

Çevrimdışı ALi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bende 1 de 2 de fazla degil ama 3 4 kademelerde sehiricinde belli ediyor benbasilan gazdan spheleniyorum alakali olabilirmi bilmiyorum.

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
servise görünmek gerek zaten yakında satılığa çıkarırım