škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yine hyundai

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
http://video.milliyet.com.tr/video-izle/Bu-kaza-Hyundai-firmasini-zora-soktu-M6I7QGIfWKAC.html

Otomatik araç biranda hızlanıyor (gaza basmadan) fren sistemi çalışmıyor hyundai bunu nasıl açıklayacak acaba? İçindeki sürücü ölmüş Allah kimsenin başına vermesin :(

Çevrimdışı WebKings

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yaşlı bir çiftin geçirdiği korkunç trafik kazasının görüntüleri, Hyundai ve Kore hükümetini harekete geçirdi.
Geçtiğimiz hafta YouTube üzerinden paylaşılAn bir kaza görüntüsü, Koreli otomotiv devi Hyundai'yi açıklama yapmak zorunda bıraktı.
Video görüntüleri, trafik ışıklarında bekleyen yaşlı çiftin araçlarının içindeki kameradan alınmış.
Yaşlı çift ışığın yeşile dönmesini beklerken, araç bir anda ok gibi olduğu yerden fırlıyor ve hız kazanarak ilerlemeye başlıyor.
Yaşlı sürücü aracın kontrolünü zorla sağlasa da, kaza yapmamak için ters yöne girmek, araçlar arasında ani manevralar yapmak zorunda kalıyor.
Bir sonraki trafik ışıklarına gelindiğindeyse, Hyundai Sonata'nın artık kaçacak bir yeri kalmıyor ve 130 kilometre süratle ışıkta durmakta olan jipe arkadan çarpıyor.
Görüntüler yaşlı çiftin acı içindeki sesleriyle sona eriyor.

Soyadlarının Kwon olduğu belirtilen yaşlı çiftin aracındaki "kara kutu" kameradan alınan görüntüler, oğulları tarafından bir forumda internete sunuluyor.
Kwon çiftinin oğulları, polisin ve Hyundai'nin bu konuyla ilgilenmemesini öne sürerek görüntüleri internete yüklediğini, ancak buradan alınan görüntülerin başkaları tarafından YouTube'a gönderildiğini söylüyor.
Videonun 300 binin üzerinde izlenmesinin ardından, Kore Ulaşım Bakanlığı konunun incelendiğini açıklarken, Hyundai de, kaza yapan Hyundai Sonata'nın yetkililerce incelendiğini, araştırma sürecinin ne zaman tamamlanacağının belli olmadığını açıkladı.
Japon otomotiv devi Toyota da 2009 yılında benzer bir araç arızası Nedeniyle dünya genelinde ciddi sıkıntı yaşamış, çok miktarda aracını geri çağırmak zorunda kalmıştı.
Kore'de Sohn Young-sam adlı bakanlık yetkilisi, 2003 - 2011 yılları arasında, video görüntülerindekine benzer 80 istemsiz hızlanma olayının incelendiğini açıkladı.
Ancak 2006 yılından bu yana bu konuda binin üzerinde şikayetin bildirildiği iddia ediliyor.

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hyundai forumda bolca konuştuk ersin görünce özet geçer, şu hyundai ye yersiz atılan çamurlar beni bile sıktı artık.

videodan başka açıklama görmedim ben öldüğü nerde yazıyor?
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2012, 22:48:54 Gönderen: Hacı Köksal »

Çevrimdışı bloodmoney

• Gran Turismo
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hyundai dedin ve şimdi Ersin gelecek.

Arkadaş, bu kadar uğraşıyorsunuz bi batıramadınız şunları, bırakın uğraşmayın artık. "deutschland über alles!"

not: ironiden anlamayan nesle aşina değilim
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2012, 23:18:39 Gönderen: bloodmoney »

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Buna Hyundai ne yapsın? Geçelim böyle şeyleri... Bence hikaye kendiliğinden hızlanması...

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazmayacam Bişey Sanki Yazsam Ne Olacak , İçindeki Sürücüde Ölmedi Bari Kopyalarken Sallamasyon Olmasın.

Bu Olay Türkiye Dışındada Hiç Biyerde Konuşulmuyor Ha Öyle Bir Olay İşte :D Ama 1,2 Resim Atayım Madem YİNE Hyundaimiş Ya.. Ne Hyundaimiş Kiaymış Arkadaş Ya Millet Ağzında Salyalarla PC Başında Bir Haber Çıksın Diye Bekliyor..

Çevrimdışı Hacı Köksal

• Bosch + Karcher
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
130 la şasesi kendinden yüksek jipe çarpıyor kabin gayet sağlam,

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Detaycı;356334
Buna Hyundai ne yapsın? Geçelim böyle şeyleri... Bence hikaye kendiliğinden hızlanması...

Anlamadın galiba araç kendi kendine gaza basıyor...

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Detaycı;356334

Olay Kendi Kendine Hızlanmasıymış Hocam.

Öncelikle Araç Sürücüsü 60 Yaşında Birisi Bunu Belirteyim ,

Şimdi Objektif Olarak Soruyorum ?

Kırmızı Işıkta Duruyorsunuz Arada 10 Metre Mesafe Var Öndeki Araç İle. O Anda Araç Kendi Kendine Hızlanıyor Ve Sizin Aklınıza Frene Basmak Gelmiyor Ve Bir Yarış Pilotu Gibi Makasa Giriyorsunuz Ve Sonunda Patlıyorsunuz.

Şahsen Öyle Bir Durumda Ben Olsam Eğerki Kendi Kendine Hızlanmış Olsa Ne Oluyor Lan Diyene Kadar Öndekine Yapışırdım..

60 Yaşındaki Adamdaki Reflekslere Pilotaja Bakın Yok Canım..

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;356337
Anlamadın galiba araç kendi kendine gaza basıyor...

Yok Can anladım da, bana pek inandırıcı gelmiyor. Bu arabanın gazı varsa, kendiliğinden basıyorsa, freni de var. Hem kendiliğinden hızlanıp, hem de frenlerini devre dışı bırakacağını zannetmiyorum. Sonuçta tamamen bilgisayar yazılımı değil bu şeyler, mekanik kısımları ağırlıklı. Ya da çok farklı şeyler var olay medyaya farklı aksettiriliyor.

Çevrimdışı nerosan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bmw ile hyundai ortak motor üretecekmiş haberiniz olsun..

Çevrimdışı kaptan52

• Benz
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hacı Köksal;356336
130 la şasesi kendinden yüksek jipe çarpıyor kabin gayet sağlam,

Olurmu Köksal Abi O Hyundai Teneke O , O Yine Hyundai.. Çok Uğraşıyolar Ama Boşuna Uğraşıyolar Kesemeyecekler Gidişini.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@detaycı;
O kısmını bilemem tabi abi,önüne geçilemeyen,gittikçe büyüyen bir otomobil devi hakkında bu tür haberler çıkması pek şaşırtıcı değil. Ama gidipte adamın bilinçli olarak bunu yapacak kadar gerizekalı olduğunu düşünmüyorum,araçta bir problem olduğu aşikar...

Çevrimdışı Detaycı

• Detailer
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Can;356344
@detaycı;
O kısmını bilemem tabi abi,önüne geçilemeyen,gittikçe büyüyen bir otomobil devi hakkında bu tür haberler çıkması pek şaşırtıcı değil. Ama gidipte adamın bilinçli olarak bunu yapacak kadar gerizekalı olduğunu düşünmüyorum,araçta bir problem olduğu aşikar...

Tabii ki, ama dediğim gibi şoförde de hiç bir soğukkanlılık yokmuş frene basmak gibi, ya da bir deyim vardır, basireti bağlanmış diye. :) Yoksa herhangi bir araca bindiğinizde kendi kendine rolanti arttırma sorunu oluyor, gaz ayarından vs... Hadi diyelim bu da öyle bişey, ama freni de var, ya da o anlık fren yerine gaza da basmış olabilir. İyi irdelemek gerek sonuç olarak, anlık diyoruz ama 20 saniyelik bir hadise. Allah kimsenin de başına vermesin tabii...

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada senin şu yorumlarına ölüyorum Ersin abi :) Niye bu kadar kendini yıpratıyorsun,niye kasılıyorsun anlamak için kendimi yırtıyorum ama yok,anlamıyorum. Sanane yahu? Adamlar çatır çatır para kazanıp kıç büyütürken,sen ne diye buralarda kendini hırpalıyorsun ? Kötü niyetle demiyorum bunu yanlış anlama,ama ne öyle boşuna uğraşıyolar önünü kesemeyecekler falan,yapma gözünü seveyim. Sonra sana fanatikte denir,Hyundaiden para da alıyor denir.. Gerek yok,boşver...