škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

140 ı aşınca titreme

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Selamlar dostlar,
aracım 140 ı geçince direksiyon titriyor. iki defa peşpeşe balans yaptırdım kontrol ettirdim sorun yok ama yine titriyor cuma günü manisadan istanbula gelirken dikkat ettim 140 geçince gaz veriyorsam direksiyon titriyor bu arada 155 i geçince kesiliyor ancak gazı kesrsem yani ayağımı pedal dan çekrsem titreme kesiliyor. sonra dikkatimi çekti orhangaziden körfez köprüsüne giden yeni asfallta ne kadar bastımsa hiç bir şekilde titreme yapmadı
şimdi soru şu böyle bir durum yaşayan tesbit eden oldumu yarın endere veya pendikteki özellik açan kardeşime gideceğim onlar ile konuşacağım yüce kapanmayaydı iyi idi onlar çok yakın ben sorar onlarda bilmiyoz derdi :D

bu arada pendik de oto sanayide

lada servisi Kaner otomotiv kaner uslu da özellik açma işini yapıyor bilginiz olsun.
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı skoda_tudor06

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
teshis dogruysa diskler sıcakken disklere basınclı su tutulmasından kaynaklanan diskde mm lik eğilmeler  sonucu ozellikle frene basınca radyo teypdeki muzige eslik ederek dans eden direksiyon deniliyor soruna tabiri caizse :) torna mumkunse diskler kaldırırsa tornalattırırsanız gececektir yinede usta titreme kararını daha iyi verecektir...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam düşük ihtimal olsa da yükte iken yapması aks akla getiriyor.  Bir ihtimal 140-155 arasındaki devirde yapıyor olabilir.  Düşük hızlarda bu devirleri kontrol edip motorda ateşleme ya da sensör hatası değerlendirilebilir.  Lastikleriniz ne marka,  kaç km,  kaç yıllık?

A0001 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skoda_tudor06;589487
teshis dogruysa diskler sıcakken disklere basınclı su tutulmasından kaynaklanan diskde mm lik eğilmeler  sonucu ozellikle frene basınca radyo teypdeki muzige eslik ederek dans eden direksiyon deniliyor soruna tabiri caizse :) torna mumkunse diskler kaldırırsa tornalattırırsanız gececektir yinede usta titreme kararını daha iyi verecektir...
Eray hocam benim anlattıgım ile sizin yazdıgınız farklı şeyler hiç akakası yok[emoji18]
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2016, 19:30:08 Gönderen: muallim45 »
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;589558
Hocam düşük ihtimal olsa da yükte iken yapması aks akla getiriyor.  Bir ihtimal 140-155 arasındaki devirde yapıyor olabilir.  Düşük hızlarda bu devirleri kontrol edip motorda ateşleme ya da sensör hatası değerlendirilebilir.  Lastikleriniz ne marka,  kaç km,  kaç yıllık?

Akif hocam selamlar araç 2015
Öyle bir sıkıntımız yok kaner çok uğraştı vag ayarları için hatta barboros bayrak ile irtibanlandı onun önerilerini de uyguladı hatta chip de yapacaktık para da anlaşamadık bir tek sebep.

Bunlar orijinal lastikler michelin 1,5 yıllık 40 bin km lik en nefret ettigim marka oda benim nefretimi haklı çıkarda
Artık kusur lastiklerde gözüyle bakıyorum. Kışlıklar takılırken bunlar çöööppp...
Zaten forumda bu lastiklerin dandikligi yazıldı ancak michelin crosclimate e lafım yok oglum 36 bin e geldi halen mis gibi
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2016, 19:32:34 Gönderen: muallim45 »
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam lastik te hoş görünmüyor.  Kışlığa geçince ak/kara belli olur.. Umarım çözülür..

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;589733
Hocam lastik te hoş görünmüyor.  Kışlığa geçince ak/kara belli olur.. Umarım çözülür..

Akif hocam ne yalan söyliyim bu foto yu bugün cektim inanın korktum şuan ist dayım seminerlere ist da katıldım bayram sonra dönecegim ve korktum allahtan lastiklerim nitro luda içim rahat birde ayardan sonra test etme imkanı bulamadım.

Dönüştede yolda basarım ayni lastikler ile denerim bakalım ne olacak
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam buyuk ihtimal lastik kaynakli. Bir de arabaya yokus yukari yuklenin sag sol yaparak tapa gaz. Titreme veya tak tak tak ses yapacak mi acaba?  Belki akstir ama ihtimali cok dusuk gozumde.

Yerinizde olsam lastige yogunlasirim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen Doğukan ,bu arada sen yaptın döndünmü izmirden ben henüz İst.dayım

etab5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muallim45;589953
Aynen Doğukan ,bu arada sen yaptın döndünmü izmirden ben henüz İst.dayım

etab5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Abi pazartesi donucem sanirim

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben hafta sonu manisada olacagım pazar günu yani
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı byztsysf

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam merhaba, aracin sag sol dingil acikliklari tekerlek veya saft kaynakli olabilir. Sesin sadece drive da gelmesi diferansiyel veya transaxle disli modlarini saftin tahrik etmesini aklima getiriyor. Onden cekerde cok tecrubem olmadigi icin yanlis yonlendirmek istemem, servisten nvh konusunda bilgili ar-ge den birilerinin yardimci olmasini talep edin bence

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bende de var. 140-145 km/h hızlarda fark ettim. O hızları zaten ayda yılda kaç kere bulabiliyoruz ki? Zaten sınır dışı bir hız. Sadece Gerede-İstanbul arası müsait bir durumda denemek için hızlandığımda fark ettim ve kafaya da takmadım. Daha önceki arabamda da 116-117 km/h lerde aynısı oluyordu. Büyük ihtimal balanstır diye düşünüyorum. Maalesef bizim test ettirdiğimiz cihazların ince kalibrasyonu olduğuna inanmıyorum. Kabaca ölçtümü ölçtü. Başıma geldiğinden biliyorum, muayenede üstelik servis olan bir yere far ayarı yaptırıp gitmiştim yine farlarda kusur buldular. Hangisinin cihazı doğru kalibrasyonda ölçüyor bilmiyorum. Belki de e şıkkı hiç biri! :(