škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sağ lastikten ses geliyor.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı vahit

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba.Kalkışlarda manevra yaparken özellikle sağ ön lastikten kütür kütür ses geliyor.Sebebi ne olabilir?İyi günler diliyorum herkese.(Fabia 2004 model cehoice)

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk önce lastikleri güzelce bir inceleyin. Sonra da hepsinin havalarını kontrol edin. Gerekiyorsa tüm lastiklerdeki havayı eşitleyin (aracınız için skoda'nın önerdiği miktarda hava basarak/indirerek). Bakalım bir faydası olacak mı?

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ön takımın rot balansta bakılması lazım. Salıncaktan da gelebilir, rot başı aşınmıştır ondan da gelebilir, amortisör bilyasından da gelebilir, yani bakılması lazım

Çevrimdışı alpercoman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynı olay benim başıma geldi,muştan ankaraya geldim usta iyi gelmişsin tekerin kitlenme riski var demişti sağa sola dönüşlerde küt küt ses yapar, uzatmadan dış aks lalesi mi öyle birşeydi galiba adı (konik biçimli) 80-90 arası tutmuştu bi altı ay önce, en kısa zamanda değiştirmenizi öneririm...
« Son Düzenleme: 26 Mart 2015, 22:57:40 Gönderen: alpercoman »

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sağa sola dönüşlerde küt küt küt küt vurma sesi artıyorsa  rot laleleri  eks olmuştur.

Çevrimdışı Kefren

• Skoda Sevdalısı
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bu sesi her dönüste mi duyuyorsunuz yoksa ara ara yüksek tümseklerde mi duyuyorsunuz? sanırım z rotlarda sıkıntı olduğunda da dönüşlerde tak tak vurma sesi geliyor.

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba bende de böyle bir sorun var.Özel servise götürdüm  ama ses kesilmedi.Sağa yada sola direksiyonu kırıp kalkarken önceleri  küt diye bir ses geliyordu şimdi ise ses çoğaldı küt küt küt.Direksiyonu  topladığımda ise düzeliyor.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vahit;504662
Merhaba.Kalkışlarda manevra yaparken özellikle sağ ön lastikten kütür kütür ses geliyor.Sebebi ne olabilir?İyi günler diliyorum herkese.(Fabia 2004 model cehoice)

amortisör yatak rulmanlarından yada aks mafsal bilyalarından olabilir

Alıntı yapılan: Erdinç30;505657
Arkadaşlar merhaba bende de böyle bir sorun var.Özel servise götürdüm  ama ses kesilmedi.Sağa yada sola direksiyonu kırıp kalkarken önceleri  küt diye bir ses geliyordu şimdi ise ses çoğaldı küt küt küt.Direksiyonu  topladığımda ise düzeliyor.

sizinde büyük bir ihtimal aks mafsal bilyalarından, mafsalın yada bilyaların değişmesi gerekiyor eğer yataklar aşınmadıysa tabi