škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

fabia 1.2 htp lpg konusunda yardım

jesus41 · 37 · 10357

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım fabia 2011 1.2 htp... yaklaşık 2 aydır aklıma lpg konusu takılıyor forumdaki birçok konuyu okudum ama hala kafam çok karışık. aracım kışın şehir içi 32- 33 havalar ısındığında 29 30 krş civarı yakıyor... ayda ortalama 800-900 km yapıyorum..sizce tüp taktırmalımıyım... içimden taktırmak geçiyor ama aracım 3 silindir olduğu için sorun çıkar mı yada arıza lambası yanar mı diye düşünüyorum... taktırmaya karar verdim diyelim ama hangi marka tüp aracıma en iyi uyumu sağlar... tüpü taktırıp kullanan arkadaşlar lütfen yorumlarınızı bekliyorum...

Çevrimdışı sahintan

• Fabia II Hastasıyız DeDe
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
tüpün ayarı ile çok oynarsan yanar :d  en iyi markayı da alsan çok oynandıgından ayarı ile yanıyor ne ile oynanıyor onuda söylim hava ve lpg karısımı ile oynanıyor .

silindir fark etmiyor her türlü takılıyor motorun zaten htp tsi bile olsa takılıyor sistem cok :D her türlü takılır.

atiker orta kalitede 3 yıldızlı diyebilirim. brc iyi 5 yıldız diyelim landirenzoda iyidir 5 yıldızlı. zavoli ve lovato 4 yıldızlı sen düşün artık hangisini istersen taktır. mersinde atiker 900 - 800 arasında diğerlerinin fiyatını sormadım.

Çevrimdışı evilonthemove

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
3 silindirli olması sorun olmaz,markadan ziyade montaj önemli ancak yinede italyan markaları(brc,zavoli,lovato vb.) atikerden daha kalitelidir.tabi bu atiker işe yaramaz demek değil.atiker taktırıp sorunsuz binenler mevcut.Eğer arabayı 1-2 yıl sonra satarım derseniz hiç lpg ye bulaşmayın,uzun yıllar araç değiştirmeyi düşünmüyorsanız taktırın derim.arıza ışığı konusuna gelirsek;bende zavoli var ve arıza ışığı hiç yakmadı
« Son Düzenleme: 14 Mayıs 2013, 16:20:46 Gönderen: evilonthemove »

Çevrimdışı melihcan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2009 1.2 htp var bende.. BRC tüplü.. montaj önemli.. hiç bi sıkıntısını görmedim..
senede 900 km ye tüp şart gibi kardeşim.. seninle aynı endişeleri taşımıştım taktırmadan önce.. lakin taktırdıktan sonra huzurla biniyorum.. sorun yok..

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: melihcan;433343
2009 1.2 htp var bende.. BRC tüplü.. montaj önemli.. hiç bi sıkıntısını görmedim..
senede 900 km ye tüp şart gibi kardeşim.. seninle aynı endişeleri taşımıştım taktırmadan önce.. lakin taktırdıktan sonra huzurla biniyorum.. sorun yok..

peki arıza lambası yanıyor muydu aracınızda

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben lpg kullanmıyorum.. bir ara taktırmaya karar vermiştim..araştırma yapmıştım..3 piston olduğu için...yazılım önemli diye okumuştum..3 pistona göre hangi markada yazılım varsa onu tercih etmemizi öneriyorlar genelde...atikerde 3 pistona göre oto beyni var mı bilmiyorum...ustalara filan sorduğumda da BRC önerdiler..velasıl kelam artı eksi düşündüm...takmadım...lastik ebadını düşürdüm..devirsiz kullandım..öyle idare ediyoruz şimdilik.....bugün taksam brc takarım gibi...

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;433414
ben lpg kullanmıyorum.. bir ara taktırmaya karar vermiştim..araştırma yapmıştım..3 piston olduğu için...yazılım önemli diye okumuştum..3 pistona göre hangi markada yazılım varsa onu tercih etmemizi öneriyorlar genelde...atikerde 3 pistona göre oto beyni var mı bilmiyorum...ustalara filan sorduğumda da BRC önerdiler..velasıl kelam artı eksi düşündüm...takmadım...lastik ebadını düşürdüm..devirsiz kullandım..öyle idare ediyoruz şimdilik.....bugün taksam brc takarım gibi...

peki ortalama km de kaç kuruş yakıt tüketiyor sizin aracınız..

Çevrimdışı BAFRALI

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: melihcan;433343
2009 1.2 htp var bende.. Brc tüplü.. Montaj önemli.. Hiç bi sıkıntısını görmedim..
Senede 900 km ye tüp şart gibi kardeşim.. Seninle aynı endişeleri taşımıştım taktırmadan önce.. Lakin taktırdıktan sonra huzurla biniyorum.. Sorun yok..
benim anlamadığım şu senede 900 km olayına bir açıklık getirmelisin çünkü bu km ayda yapanlar çok
55 FB 375

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jesus41;433438
peki ortalama km de kaç kuruş yakıt tüketiyor sizin aracınız..

yaz aylarında...175.65.14 ve hava basıncı 32 olan lastiklerle...

Şehir içi 7.2 lt.  ortalama hız 16 km filan oluyor..3 km bir yol işe git gel..
şehir dışı 5.4 lt. max. hız 120 km..

bu değerleri 10 kez denemişimdir hepsinde aynı...

kış aylarında lastik ve hava şartlarından dolayı 1.5 lt ekleniyor..

Çevrimdışı sahintan

• Fabia II Hastasıyız DeDe
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
senede 900km ise hiç taktırmasaydınız lpg yi gerek yoktu yani :D

Çevrimdışı ZaHiR

• No! Gıybet
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
Sanırım bir sıfır eksik yazılmış..

(Bu arada yazılan yorumla konu takibe alındı.)

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ben ilk mesajda ayda 800-900 km yol yapıyorum demiştim bence ayda 900 km demek istemiş arkadaş...

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ayda 900 ii :) ben ortalama 1500 yapıyorum ve hala lpgsizim :D

Çevrimdışı B.fabia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı jesus41

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dynia;433620
ayda 900 ii :) ben ortalama 1500 yapıyorum ve hala lpgsizim :D

1500 km en az 400 450 tl eder... iyi para...