škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kışlık Lastik Tavsiyesi

mtlyhn06 · 236 · 172939

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;543294
Hayırlı olsun Can; kar yağsın da kapışalım:D
Eyw Ender.TS 850ye saygımız var tabi ama biz rengimizi belli ettik, her türlü varım[emoji12]

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;543350
Eyw Ender.TS 850ye saygımız var tabi ama biz rengimizi belli ettik, her türlü varım[emoji12]

Lassalarla da ben gelim olmazsa [emoji41]

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Dun Emin'e de soyledim, kislik lastige fazla para vermek istemeyenler icin Formula (pirelli yan urunu) iyi secim. Gecen kis ceedde 2 tane kullandim, simdi 2 tane daha siparis verdim lastikciden. 205 55 16 170tl montaj dahil.

Astrada kullandigim falken eurowinter ile alakasi yok yumysak ve iyi tutuyor. Kar firtinasinda balikesirden karabuke kadar getirmisti gecen kis.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;543352
Lassalarla da ben gelim olmazsa [emoji41]
O zaman kokoreç eşliğinde ADAC Ankara yapalım...[emoji16]

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;543397
O zaman kokoreç eşliğinde ADAC Ankara yapalım...[emoji16]

Vuhuhuhu. Şenlik var bu kış:D
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı LA BEBE

• Bir Angara Klasiği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;543433
Vuhuhuhu. Şenlik var bu kış:D

Bende GT Radıal lerle kırıkkaleden gelirim :D (gelemedi)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LA BEBE;543760
Ahahaha. Şahane:D
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: LA BEBE;543760

Elmadağdan alırız kanka seni dert etme :)

Çevrimdışı LA BEBE

• Bir Angara Klasiği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;543783
Elmadağdan alırız kanka seni dert etme :)

Eyvallah gardaşımm :D ümidim var ama ya bi kar yağsın belli olacak ak göz kara göz :gaz:

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: turker;543372
Dun Emin'e de soyledim, kislik lastige fazla para vermek istemeyenler icin Formula (pirelli yan urunu) iyi secim. Gecen kis ceedde 2 tane kullandim, simdi 2 tane daha siparis verdim lastikciden. 205 55 16 170tl montaj dahil.

Astrada kullandigim falken eurowinter ile alakasi yok yumysak ve iyi tutuyor. Kar firtinasinda balikesirden karabuke kadar getirmisti gecen kis.

Arkadaslar yazlik gy egp'den bu kisliklara geceli 2 gunden fazla oldu. 100 kmden fazla yol yaptim. Araba resmen sinif atladi, yastik gibi oldu. Sozum goodyear egp'lere... Sessiz falan degiller, hele bugun disli asfaltta 60 km yol yaptim ohhh be dedim. Hanim bile ne rahat oldu araba diyor.

Musteri varsa 2015 uretim goodyear egp'leri yari fiyata veririm :D baharda cpc5 alacam kafaya koydum.

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende bugün yazlık lastiklerden (225/45/17 - Conti Sport Contact 5) kışlık lastiklerime (215/55/16 - Conti Winter Contact TS 850) geçiş yaptım. İlker Türker beyin dediği sınıf atlama (konfor ve yol sesi) olayını bende böylece yaşamış oldum. Yol sesi neredeyse yok artık. Süspansiyon nasıl yumuşadı anlatamam ancak yaşanır. :)

Tabi aslında yazlık lastiklerin tam karşılığı 205/55/R16 ama benim önceki aracımdan kalan sadece 1 kış kullanılmış lastiklerim ebat olarak güvenli sınırlar içinde kaldığından değiştirme gereği duymadım. Sanırım 0,6 cm.lik yanak kalınlığı farkının (205-55 ile 215-55 arasındaki yanak kalınlığı farkı) konfora ekstra etkisi olmuştur.

Seat Leon jantları da çok kötü durmadı. Yarın fotoğraf paylaşırım inşallah.

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün kaygan zeminde dar tabanlı lastiğin önemine az önce bizzat şahit oldum. Yaklaşık %10 eğimli 300 mt.lik hafif buzlu yokuşu daha sadece 1 kış (3500 km) kullanılmış Continental 215/55/R16 lastiklerle ancak yarısına kadar çıkabildim. Eğimi yaklaşık söyledim ancak daha anlaşılır olması için şöyle ifade edeyim ikinci vites kullanımının kuru şartlarda bile mümkün olmadığı derecede dik.

Ben geri gelirken yanımdan cengaver bir taksi (Clio dci) bana mısın demeden çıktı. Üstelik o da yolcu indirip sonra devam etti. Boştu ve hız almaksızın tırmanmaya başladı.

Çevrimdışı beegee99

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Michelin x ice 3 lastikleri nasıl ? kullanan var mı ? istanbul şartlarında uygun mu ? Fiyat olarakta 600 tl gibi bi rakama geliyor tanesi..

Arkadaşlar zeetex diye bir marka duydunuz mu ? Ve yağmurlu hava frenleme endeksi F harfi diyor cok mu kotu olur ? Yol tutusu ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Hafta sonu 185 60 15 ebadında Dunlop SP WİNTER ICE02 kış lastiği aldım, 130X4=520TL tuttu, yorum yapacak kadar kullanmadım, markasına güveniyorum şimdilik...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı drhsyn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çivi yerleri var, çiviler de var mı. Kullanmadığım için bilgim yok nasıldır çivili lastikler avantajlar dezavantajları neler bilgi verebilir misiniz?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi