škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sunroof trim sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cncskn52

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Yalniz ben bir guncelleme yapiyim bende ki ses kesildi kendi kendine sanirim o ara cok tasli yolda kullanmaktan ve soguk havada fitillerin sertlesmesinden kaynakli oldu suan 4000 km de ses yok

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 51.000 km de 2014 model ve sunroof mevcut. Günlük yolumun 50 km si sıfır dediğimiz asfalt diğer 50 kmsi ise mıcırlı aslaftta. Sıfır asfaltta sıfır ses geliyor ama özellikle kışın mıcırlı asfaltta ses yapıyor. Ama havalar biraz ısınınca hafif genleşince ses kalmıyor bende ve görünümünden çok memnunum.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu tarz trim sesleri hava sicakligina bagli olarak (yaz kis) degiskenlik gosterebilir. Teshis yaparken goz onunde bulundurun derim ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Attorney58

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu sorunlar devam ediyor mu? Sunroof koyunca gözlük saklama bölmesi de iptal oluyormuş.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 15000 km hiç sunroof sesi yok, hiç hem de. Ama arka ayna ve kamera muhafazasından çatır çutur geliyor, oranın içine tekstil bantla gireceğim. Acaba diğer sorun yaşayanlarda da mı benzer bi durum var?

Çevrimdışı ipek_ali

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam,
Çözümü ara ara WD40 sıkmak.
Bi ara bi yetkili servis görevlisi bana şöyle söylemişti sunroof için.
"Bize yağlayın gönderin diyorlar"

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yağlama ile gidecek gibi değil bence. tıkırt ediyor bşişi boşta kalmış gibi. ya da şase esneyince bir parça ayrılıp yerine oturuyor o vuruyor. sorun o ise bakım kalemlerine yazarız basarız spreyi. ama vw nin sunroof sesi kesmek için bir tüpte özel bir ürünü var wd 40 yerine onu öneriyor.

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim sol kapidan geliyor.ama cam acik giderken o sesler kesiliyor kapatinca .yolun durumuna gore catir cutur gibi sanki.sesler.wd 40 la yaglama yaptilar ayni gun devam etti ama burfun sonra ses kapidan duymaz oldum ama sanruf tan ve sag taraftan geliyor hala...

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu araçlardan o sesleri kesmek için ne kendinizi ne de kafanızı boşuna yormayın. Mercedes S, BMW 7 ve Audi A8 haricinde Türkiye yollarında bu kadar büyük lastiklerle ve gün boyu güneşin altında durup da trim sesi yapmayacak araç yok. VARSA BEN O ARACA TALİBİM. Bizzat sürdüğüm markalar: VW passat, citroen, opel, audi, skoda, Peugeot, Renault, seat, Hyundai, Toyota, chevrolet, fiat, honda ve BMW bunların hepsinde farklı yerlerden ses geliyordu.

Yaklaşık 2 aydır konya dayım. Burada yollar düzgün olduğu için yıl boyunca adana da sürekli şikayet ettiğim, kapılar, ön göğüs, kol dayama, sunroof ve kaporta sesleri yok. Ama biliyorum ki bu lastiklerle adana ya döndüğümde o yollarda sesleri eskisnden daha fazla duyacağım.

NOT: Araç güneşin altında uzun süre bekleyince konya ya da başka bir yer farketmeksizin genleşmesi düzelinceye kadar ses yapıyor.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim bahsettiğimiz genleşme çıtırtıları değil. şasi esnedikçe sunroof parçaları birbirine vuruyor ses oradan geliyor.

Çevrimdışı cemoandcemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
bizim aracın sunroofundan da ses gelmeye başladı ama boşta sallanan bir şey değilde tümseklerden geçtiğimde veya yokuş yukarı çıkmaya başlayacakkken yokusun başında aracın esnediği durumlarda ses geliyor. Kısaca plastikler esnediği için ses yapıyor.

Bu sunroofta ses sorunlarını çözebilen oldu mu ? insansanın canını çok sıkıyor açıkçası

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cemoandcemo;618345
bizim aracın sunroofundan da ses gelmeye başladı ama boşta sallanan bir şey değilde tümseklerden geçtiğimde veya yokuş yukarı çıkmaya başlayacakkken yokusun başında aracın esnediği durumlarda ses geliyor. Kısaca plastikler esnediği için ses yapıyor.

Bu sunroofta ses sorunlarını çözebilen oldu mu ? insansanın canını çok sıkıyor açıkçası

O tarz durumlarda bendede ayni sekilde esnemeden kaynakli ses geliyor yalnizca sunroftanda degil heryerden cok sinir bozucu. Ozellikle sunrofun onundeki tepe lambalarinin oldugu plastik catir cutur ediyor

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cncskn52;566228
Bildiginiz gibi bu araclarda ki sunrooflar cok verimli degil bu konuda bugun biraz bozuk bir yolda kullanma durumunda kaldık arac daha 1100 km de ve sunroof trim sesi yapmaya başladı bu sorunu yasayipta cozebilen varsa veya ne yapilabilir bilgisi olan varsa paylasmasini rica ediyorum

Sevgili Kardesim,
 Ben sun roof sorununu Superb I Elegance'ta yasadim ve Superb III'umu de sun roof'suz aldim... Ustelik, sunroof'suz Prestige paket bulamadigim icin, Prestige'e gore eksik donanimli da olsa Style'i sectim...
 Sun Roof, tavan ve tavan dosemesi arasinda bulunan sert plastik raylar uzerinde calisiyor. Ayni zamanda, bu bolumde bir de sun roof'tan iceri sizan yagmur/yikama sularinin plastik tahliye borulari da var.

Sarsinti ve zamanla, bu raylari tutan baglantilar gevsiyor ve ses yapmaya basliyor. Ustelik, aracin guneste kalmasiyla orantili olarak bu raylar sertlesip ufalaniyor. Sicaklik ve zamanla, su tahliye borulari ilk etapta yagmur/yikama ile camurlasan tozdan tikaniyor. (her daim bu borulari hava ile temizletmek gerekir) ya da sertlesip catliyor, tavan dosemesine ve arka bagaj camurluk bosluguna su doluyor. Doseme camurlu sudan iz yapiyor, vs...

Ozellikle sun roof icin ic tavan dosemesinin cikartilmasi ve raylarin gevseyen/kirilan raylarinin tamir ve baglantilarinin elden gecmesi gerekir. Bu arada, su tahliye borularina da goz atmaniz ve temizligini yaptirmaniz iyi olur.  

Sevgiler
« Son Düzenleme: 21 Haziran 2017, 22:54:59 Gönderen: EnginT »
Engin Tunçay

Çevrimdışı God_is_love

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım 2015 kasım çıkışlı seslerden dolayı 2 defa sunroof değişti 2 kerede akım yapıldı sonuç değişen pek birşey yok son değişim 1 hafta önce doğuş esenyurtta oldu 13.bin tl maliyet çıkış garanti kapsamında tabi ama garanti bitince ne olur bilinmez tak tuk gezeriz artık