škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster YAY'landıralım..

mygokhan · 319 · 78056

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kafamı kurcalar gibi oluyor..YAY tecrübesi olanları bekliyorum özellikle Baki abi:D

Amortisörleri değiştirmek gerekirmi? Ne gibi dezavantajı olur? Fiyatlar nasıl olur? 2.el alsak problem çıkarmı? Kaç cm almalı?
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

hakanerdogan

• Ziyaretçi
he ya, amortisör değişmeden sağlıklı değil ama benimde bir niyetim var.

Çevrimdışı beytullah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bi yerde bi yay konusu devam etmiyomuydu... :confused:
" ALLAHIM GÖNLÜMDE OLANI HAKKIMDA HAYIRLI EYLE, HAKKIMDA HAYIRLI OLANA GÖNLÜMÜ RAZI EYLE..."[SIGPIC][SIGPIC]

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: beytullah;4549
bi yerde bi yay konusu devam etmiyomuydu... :confused:

Görmedim ?:confused: varsa hemen oraya geçebiliriz..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Senin arabayı zamanında helezonlamıştım ben zaten :D:D:D

1-Amortisör değişimine 50 mm'e kadar gerek yok.Eibach'ın resmi açıklamasında dahi bulunur,sadece özenli kullanım belirtilir.Hele 30 mm'de falan hiç gerek yoktur,bu helezonlar ona göre proses ediliyor.Ben 4 yıldır üzerindeyim 50 mm'ler ile hemde İstanbul yollarında,benden referans olsun.
2-Görülebilecek tek dezavanyajı konfor konusunda olur,elbette bir standart gibi davranmıyor araba ama benim bünye hem alıştı hemde o şekilde gidişe hasta olduğu için sorun yaratmıyor :)
3-Şu anda fiyatlar değişmiştir daha ucuzlamıştır ama benim helezonlarım 400 Euro civarıydı.Sanırım şu anda 200-250 Euro gibi birşeydir sıfırları.
4-8000-10.000 km'e kadar ikinci el alınabilir,kesik biçik değilse,daha ötesi alınmaz ezilmiş helezon çünkü.Sıfır aldıktan sonrada tam oturması için bu kadar km geçmesi gerekiyor.1.5-2 cm daha oturur araba.
5-Kaç mm olması tercih ve kullanım stiline bağlı.Agresif ve full adrenalin için 50 mm'den az olmamalı.30 mm çok şey vaadetmiyor açıkcası,pist performansından çok uzakta kalıyorlar disiplinleri.

Tavsiyeler;
Konfor bozulmasın fazla ama performans versin:Eibach ve OMP
Yerle yeksan olsun,hafta sonlarıda belediyede asfalt temizlik işleri yaparım denirse :H&R
İşin piri kralı ne denirse :Eibach Eibach Eibach :ok::ok::ok:çamurdan olsun Eibach olsun her daim :ok::ok::ok:

hakanerdogan

• Ziyaretçi
abi 50 mm, 30 mm diye bahsettiğin, arabayı 5 yada 3 cm alçaltan mı, 5-3 cm yerden yukarıda tutan mı?

hakanerdogan

• Ziyaretçi
abi birde bizi bilgilendirmek babında aracının yaylı fotosunu verebilir misin?

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;4553
abi 50 mm, 30 mm diye bahsettiğin, arabayı 5 yada 3 cm alçaltan mı, 5-3 cm yerden yukarıda tutan mı?

Hakan'cığım belirttiğim ölçüler aracı "düşüren" ölçüler. 50mm=5 cm tabii ki,yani takıldığında araba 50mm alçalacak demektir.

Alıntı yapılan: hakanerdogan;4556
abi birde bizi bilgilendirmek babında aracının yaylı fotosunu verebilir misin?

Tam oturmuş halinin resimleri yok,henüz çok yeni takılıyken olan hali var ama eklerim tabii ki ne demek Hakan'cığım :ok:

hakanerdogan

• Ziyaretçi

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Karşılaştırmalı veriyorum resimleri,ilk resim her halinden anlaşılacağı üzere standart :D

Helezonların takıldığı gün,dumanı üzerinde henüz :D şu anda 1.5 cm daha düşük:gaz::D:dede:

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
resimdeki gibi olursa türkiye yollarında çok sık altı vurur maalesef.biraz daha yüksegi yanı tam ortası olmalı bence
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı Zoran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam bır soruda benden olsun bu 50 mm yayı taktıktan sonra araca 15 lık jant taksak nasıl olur ?

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Zoran;4571
Hocam bır soruda benden olsun bu 50 mm yayı taktıktan sonra araca 15 lık jant taksak nasıl olur ?

Görsellik olarak çok daha güzel olur :ok: Ne kadar büyük jant helezonlu olduğunu o kadar güzel gösterir.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
çok saol Baki Kaptanım, araçlarımız aynıymış, bi tek HB seninki. birde bu kasada 101 lik pek rastlanır değil :D

ben tuttum, sedanda da arkayı indireceği için çok hoş durur. çamurluk boşluğunu 19 inç jant takacakmışız gibi yapmışlar, bacağım girer araya, kötü duruyor.

tekrar teşekkürler kaptan, saolasın.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;4573
çok saol Baki Kaptanım, araçlarımız aynıymış, bi tek HB seninki. birde bu kasada 101 lik pek rastlanır değil :D

ben tuttum, sedanda da arkayı indireceği için çok hoş durur. çamurluk boşluğunu 19 inç jant takacakmışız gibi yapmışlar, bacağım girer araya, kötü duruyor.

tekrar teşekkürler kaptan, saolasın.

Rica ederim Hakan'cığım ne demek :ok:
Evet haklısın,makyajlı kasada 101 çok azdır,101'lerin sonuydu zaten bitmişti artık ve benim bile almam başlı başına hikayedir o nedenle :) bu renkte bile yok neredeyse,arkadaki kırmızı 16v yazısı sağolsun belli ediyor sadece :D
Fabia'da çamurluklar çok büyük,birde yüksek olunca açıkcası berbat oluyor görüntüsü :mad: Reçetesi aha burada ,50 mm işlem tamam :heyo::dede::D