škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

araç çakmak girişi hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sedatty

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

telefon şarj etmek için yeni bir alet aldım çakmak girişine takılan. Ve bu alet takılı iken bir küçük mavi ışık saçıyor.

Aracı durdurup kapıları kitlediğim halde bu ışık yanmaya devam ediyor.

Bir süre sonra çakmak girişine gelen elektrik kesiliyor mu? Kesilmesi gerekmez mi? Kesilmiyor ise bu şarj aleti aküyü yemez mi?(yeri geliyor, 10 gün kullanmıyorum aracı)

Yorumlarınızı rica ederim.

Saygılar

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çakmak girişinde sürekli elektrik bulunur. USB şarj adaptorünün herhangi bir cihaz takılı değilken çok bir akım çekeceğini tahmin etmiyorum. Arabanın elektronik devreleri araba kilitliyken, alarm olup olmamasına bağlı olarak 25-35 mA akım çeker. Dolaysıyla 3-4 haftadan uzun süreli beklemelerde aküyü marş yapmayacak hale getirebilir.

Çevrimdışı sedatty

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
zaten kullanıyordum, o küçük ışık yanmasa bilmeyecektik bu ayrıntıyı!
Demek ki uzun süre kullanmayacaksak çıkarmak lazım! :(

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence uzunu kisasi yok. Neticede cin mali bi şarz cihazi isi yoksa tutmayin sokette. Bendede var ayni aletten . İcindeki diyot miyot isinir erir yanar al basina belayi.

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Çakmaklık şarjına ne gerek varki usb girişi varken

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı sedatty

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emreogut;624875

biz faniler usb den müzik dinliyoruz

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emreogut;624875

USB'den 0,5 Amper alırsın ama şarj cihazın kaliteli ise 2 ampere kadar alırsın.
Bu da bir telefonu 1 saatte şarj ediyorsan USB çıkışı ile 4 saatte şarj edersin kardeşim sevgiler.

Çevrimdışı ecz.taha

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
İPhone lar USB den çok hızlı şarj olurken, kendim kullandığım Samsung telefon bırakın şarj olmayı, telefonda navigasyon açık olduğunda şarj düşüyor :)

Çevrimdışı KoxaL35

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba;

Black&Decker BDPC100A 100Watt 12-220Volt Dönüştürücü İnvertör

Bu cihazı çakmak girişine taksam herhangi bir sorun yaşamam değil mi? arkadaşlarım kendi araçlarında kullanıyor ama skoda da herhangi bir sorun olur mu bilemedim.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir sorun olacağını sanmam. 150 Watt'lık benzerini bir ara kullanmıştım. Fakat boşta da fazla akım çekeceğinden sadece gerektiğinde ve motor çalışırken kullanılmasını öneririm!

Çevrimdışı durma

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;626018
Bir sorun olacağını sanmam. 150 Watt'lık benzerini bir ara kullanmıştım. Fakat boşta da fazla akım çekeceğinden sadece gerektiğinde ve motor çalışırken kullanılmasını öneririm!

Katılıyorum.
Octavialarda çakmak sigortası 20 Amper olmalı. Benim araçta 20. Rapid'te 15 Amper.
20 Amper sigortalı hattan 12x20=240 Watt güç çekebilirsin. Bu nedenle 100-150 Wattlık inverterleri sorun olmadan takıp çalıştırabilirsin.

Ancak 100 Watt'lık inverter tam yükle çalışırsa yaklaşık 9-10 Amper akım çekecektir. bu da arabanın aküsünü 6-8 saatte bitirmek demektir.

Kullanmadığınız zamanlarda yük olmasada inverterlerin boşta çalışma akımlarından dolayı uzun sürelerde aküyü bitirmesi muhtemeldir. Bu nedenle  sökmenizi tavsiye ederim.