škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kışlıklara geçme zamanı geldi

trio · 31 · 7820

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Daha önce hiç kış lastiği kullanmadım .. Aracımda yokohama bluearth takılı 2012 aralık üretimi ve biraz yol sesi yapıyor.. Kışlık lastiklerde de yol sesi oluyor mu , yakıt durumunda değişiklik yapar mı , frenleme mesafesinde ve  kuru ıslak zeminde etkisi nasıl  bilmiyorum ... Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim ...

Çevrimdışı bahcekapiliyavuz

• Mali Müşavir
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Genelde memleketimizde iç kesimler 15 Kasım, sahil kesimleri de (güney sahil kesimi hariç) 1 Aralıktan önce 7 derecenin altına düşmüyor. Ben her yıl 1 Aralıkta kış lastiğine geçip 31 Martta çıkarıyorum. İç kesimlerde sanırım 15 Kasım - 15 Nisan uygundur.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: laswidow;538950
Daha önce hiç kış lastiği kullanmadım .. Aracımda yokohama bluearth takılı 2012 aralık üretimi ve biraz yol sesi yapıyor.. Kışlık lastiklerde de yol sesi oluyor mu , yakıt durumunda değişiklik yapar mı , frenleme mesafesinde ve  kuru ıslak zeminde etkisi nasıl  bilmiyorum ... Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim ...

Kışlık lastikler yapısı gereği yol sesini yazlık lastiklere göre daha fazla alır. Hava 7 derecenin altında düştüğünde kışlık lastikler yol tutuş ve fren mesafesi açısından çok faydalıdır. Aynı şekilde sıcak havalarda ise yol tutuş ve fren mesafesi bakımından zayıf olurlar, yol sesi ise çok daha fazla olur.

Kış aylarında kışlık lastik kullanmak hem kendiniz hemde trafikteki diğer insanlar için çok önemli .

Kış aylarında gördüğümüz , yolda kalmış hareket edemeyen, trafiği tıkayan , kayıp sağa sola çarpan arabalar kış lastiği kullanmayan arabalardır...

Özetle bu kışlık-yazlık lastik kullanımın bir külfet olarak değil , tam aksine olmazsa olmaz bir iş olarak görmemiz gerekiyor...

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben henüz taktırmadım ama büyük ihtimalle önümüzdeki hafta taktırırım. Bugün gündüz 10 derece idi şimdi ise max. 8 derecedir

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Birde benim takıldığım bir nokta var kış lastiği karda çok etkili ama yağmurda çok fazla etkili değil gibi geliyor. Acaba bana mı öyle geliyor? Lastiğimi de bridgestone kullanıyorum çok memnunum ama bu sene çok fiyat artmış

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;539003
Birde benim takıldığım bir nokta var kış lastiği karda çok etkili ama yağmurda çok fazla etkili değil gibi geliyor. Acaba bana mı öyle geliyor? Lastiğimi de bridgestone kullanıyorum çok memnunum ama bu sene çok fiyat artmış

Kışlık lassa snoways, yazliklar lassa impetus. Yağışlı yolda kisliklar , yazliklardan kat kat iyi.
Islak yolda yazlık lastikte ani frene basınca artık gozumu kapatiyorum. Allah ne verdiyse kayıyor. Ama snoways maşallah iyi duruyor. Petlas snowmaster de kullandım Bridgestone da kullandım ama bu daha iyi.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;539013
Kışlık lassa snoways, yazliklar lassa impetus. Yağışlı yolda kisliklar , yazliklardan kat kat iyi.
Islak yolda yazlık lastikte ani frene basınca artık gozumu kapatiyorum. Allah ne verdiyse kayıyor. Ama snoways maşallah iyi duruyor. Petlas snowmaster de kullandım Bridgestone da kullandım ama bu daha iyi.

Işlık lastikte bir kere haricinde hep bridgestone aldım. O hariç olan kısımda da Lassa almıştım esli aracımda. Lassa snoways ile bridgestone karşılaştırdığımda aynı araç aynı yol aynı havada( karla kaplı zemin) Lassa ile çıkarken patiye düştüm ama bridgestone ile hiç patiye düşmedim.

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: laswidow;538950
Daha önce hiç kış lastiği kullanmadım .. Aracımda yokohama bluearth takılı 2012 aralık üretimi ve biraz yol sesi yapıyor.. Kışlık lastiklerde de yol sesi oluyor mu , yakıt durumunda değişiklik yapar mı , frenleme mesafesinde ve kuru ıslak zeminde etkisi nasıl bilmiyorum ... Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim ...

kışlık lastikler yapısı gereği yol sesi yapar.yakıta etkisi de olur.
 ama yolda bırakmaz. kaza durumunda yaşayacağın maddi sıkıntının yanında bu saydıklarımın esamesi okunmaz.
 frenleme mesafesi gayet güzel abs devreye daha geç girer.
 konya da tapu kadastronun ordaki üst geçitte sağanak yağmurda ug8 ile fern testi yapmıştım.esneme kayma ve abs yoktu .gayet stabil durdu araç.

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;538868
Valla ben hava sicakligi 7nin altina dusmeden gecmiyorum. Direniyorum hep. Kasimin 15inde falan degistirirm herlde

ankaranın bu ayazı devam ederse bize bu hafta lastikçi yolları görünecek :) dün gece resmen dondum ben 3 derece falandı saat 2 gibi

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de 16'' lık yazlık lastiklerden, antares'lere takılı 15'' Lassa snowmaster'lere geçeceğim,
araba ''pamık'' gibi olur artık...
kriko sağlamsa kendim hallederim... lastikçiye de para yok, o ooohhh, mis..
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmem diyordum; ama şeytan dürterse haftasonu ben de değiştirebilirim. Ayrıca yazlıkl lastiklerim olan Michelin Primacy 3'ler zaten ne yol tutuyor, ne arabayı durdurabiliyor, ne de sağlam bir çekiş sağlıyor. Şu halde bile Continental kışlıklarım Michelin yazlıklardan iyi yol tutacaktır...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;539160
Geçmem diyordum; ama şeytan dürterse haftasonu ben de değiştirebilirim. Ayrıca yazlıkl lastiklerim olan Michelin Primacy 3'ler zaten ne yol tutuyor, ne arabayı durdurabiliyor, ne de sağlam bir çekiş sağlıyor. Şu halde bile Continental kışlıklarım Michelin yazlıklardan iyi yol tutacaktır...

Dün gece çamlıdere semalarından yeryüzüne inerikenki 1 derecelik sıcaklıkta aldığımız virajlar mı sizi bu düşünceye sevketti haşmetlüm :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;539203
Dün gece çamlıdere semalarından yeryüzüne inerikenki 1 derecelik sıcaklıkta aldığımız virajlar mı sizi bu düşünceye sevketti haşmetlüm :)

Ahahaha. Benim lastiklerle oradan o hızlarda inemezdik; ancak yukarı çıkardık:D
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı varadin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba;
Bugün itibarı ile ben de ilk defa aracıma bir kışlık lastik taktırdım. Normalde taktırmazdım da şirket araçlarındaki kışlaklarla kışın o dağları bayırları aşınca ben de alacağım kendi aracıma dedim ve aldım.

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;539160

Abi sorma ya,mis gibi Good Year Eagle Asymetric 2 leri çıkarıp yerine Primacy 3 leri taktık,kurudan ıslak zemine ani geçişte araba kendini öyle bir dağıtıyor ki tam kaza yapmalık. Kuru zeminde patinaja düşmeler,virajda arkayı bırakmalar.. Primacy HP biraz daha iyidi bunlara göre,bunlar hepten çöp. Bizim milletimizde Michelin rakipsiz ama işte anlatamıyorsun adamlara.. Sessiz dedikleri lastik Good Year dan kat kat daha gürültülü.. Polo da da Pilot Sport 3 var ben onlardanda memnun değilim. Öyle buram buram yolu kavrama yok özellikle ıslak zeminde. Kuruda fena değil sadece..

Kışlık olarak iki araçta da Michelin Alpin A4 var,onlar bayağı iyi işte. Çok memnunuz..