škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1.4 Benzin Fabia Yakıt Durumu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba
Yakıt konusunda karşılaştığım bir kaç sorunu sizle paylaşmak istedim.
Benden kaynaklanan bir sorun vardı.Arabayı yüksek devirde kullanıyormuşum.devir 2700-3000 olunca vites değiştiriyordum.Şimdi ise 2500 de vites değiştiriyorum.Yani aracı 2000-2500 devir arası kullandım yakıtta düştü.Ayrıca lastikçiye gittim. Lastiklerinn tarihinede baktım ömrü dolmuş ve çok ince kaçaklar vardı.Yakıtı fazla tüketirken lastik basınçlarına dikkat etmiyordum.
Motor devirlerini bahsettiğim gibi yaptım.Lastik havasını 2 günde bir vurdum.
Şehir içi 35krş şehir dışı 29 krşu gördüm.(benzin lt=4.09TL iken)Sizlerle paylaşmak istedim:)

Çevrimdışı axoactive

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben yeni hesapladım 1.2 fabia benzinli şehir içinde 30 kuruş yakıyor. 180 tl ile 600 km yol gittim.

Çevrimdışı BuuRa

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: laswidow;488757
Benimde 1.4 elegance var lpg de şehir içi 67TL lik (31,5 litre full ) gazla 390 km yol yapıyor. Benzinde ise şehir içi yakıt tüketimi 6.0-7.0 Litre. benzini 4.43 ten alıyorum; maksimum 32-33 krş yakar ..

Aracı tüpte kullanıyosunuz anladığım kadarıyla peki yol bilgisayarınız yakıt tüketimi ortalamasını kaç gösteriyor benzini algıladığı için yol bilgisayarı çok yüksek ortalama gösteriyo bende.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: BuuRa;495931
Aracı tüpte kullanıyosunuz anladığım kadarıyla peki yol bilgisayarınız yakıt tüketimi ortalamasını kaç gösteriyor benzini algıladığı için yol bilgisayarı çok yüksek ortalama gösteriyo bende.
Yol bilgisayarı şehir içi ortalama 10.0 ı geçmiyor .kış aylarında 8.0 yaz aylarında 6.0-7.0 civarında gösteriyor.

Çevrimdışı ersin.ergun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba;
Bana gaz konusunda yardimci olur musunuz ne marka LPG taktirayim.
2001 1.4mpi kocaeli/gebze

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ersin.ergun;496814
Arkadaşlar merhaba;
Bana gaz konusunda yardimci olur musunuz ne marka LPG taktirayim.
2001 1.4mpi kocaeli/gebze

Üstad öyle yüksek fiyatlı markalardan ziyade .. Atiker, Vikars vs. Takılabilir, tek tavsiyem işçilik güzel olsun . Ürünü takan usta kaliteli olsun.. Sonrası sıfır sıkıntı.

Çevrimdışı airodinamic

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende de 1.4 ambiente var normalde 1 depo ile 650 km gidiyorum ama bu sefer 450 km yaptım benzini de hep aynı yerden alırım bu kadar fark sizce nedendir? Teşekkür ederim.

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: airodinamic;500201
Bende de 1.4 ambiente var normalde 1 depo ile 650 km gidiyorum ama bu sefer 450 km yaptım benzini de hep aynı yerden alırım bu kadar fark sizce nedendir? Teşekkür ederim.

Havalarinda cok etkisi var.Soguk havada yol bilgisayari bile gercek degere dakikalarca gelemiyor.

Çevrimdışı airodinamic

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdinç30;500253
Havalarinda cok etkisi var.Soguk havada yol bilgisayari bile gercek degere dakikalarca gelemiyor.

Evet dediğiniz mantıklı geldi bana ama; bu durum 1 depo da 200 km farkedecek kadar mı etkili? Birde bana lastiklerin havasını 31 yap dediler ama pek memnun değilim yol tutuşundan 160/175 sizce bu lastiklerin hava standart ı kaçtır teşekkür ederim.
[

Çevrimdışı Erdinç30

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: airodinamic;500432
Evet dediğiniz mantıklı geldi bana ama; bu durum 1 depo da 200 km farkedecek kadar mı etkili? Birde bana lastiklerin havasını 31 yap dediler ama pek memnun değilim yol tutuşundan 160/175 sizce bu lastiklerin hava standart ı kaçtır teşekkür ederim.
[

Ben 50 tl ile ort125 km gidiyodum hava sogutunca 100 kmyi anca gordum.Lastik havalari benzin kapaginda yazar.1 psi 14.5 bar ben 185/65 r 14 e 32-33bar vuruyorum.

Çevrimdışı airodinamic

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erdinç30;500490
Ben 50 tl ile ort125 km gidiyodum hava sogutunca 100 kmyi anca gordum.Lastik havalari benzin kapaginda yazar.1 psi 14.5 bar ben 185/65 r 14 e 32-33bar vuruyorum.

Bunu öğrendiğim çok iyi oldu ilk arabam olduğu için birçok şeyi bilmiyorum yardımınız için çok teşekkür ederim

Çevrimdışı thevahsi

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: airodinamic;500201
ahmetcim sen öyle abanırsan 450 km iyi bile gitmissin bu arada benzinli bi araç ile 650 km yolmu gidiyorsun yani  senin hesabına göre 30 kuruş benzin yapar buda neredeyse imkansız eger öyleyse süper araba almışım sana kanks tebrikler ama benim naciz hane fikrim max yapacagın km 550 dir 200 liralık yakıtla

Alıntı yapılan: airodinamic;500678
Bunu öğrendiğim çok iyi oldu ilk arabam olduğu için birçok şeyi bilmiyorum yardımınız için çok teşekkür ederim

ahmetcim sen 33 bar hava basma sakın fabiların suspansiyonları biraz serttir sen 30 bas ok yada git michell lastik al ozaman 33 bas michell lastikleri yumuşak olur yoksa aksi taktirde takur tukur ses yapar araç
« Son Düzenleme: 04 Mart 2015, 16:26:46 Gönderen: thevahsi »

Çevrimdışı airodinamic

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: thevahsi;500680
ahmetcim sen öyle abanırsan 450 km iyi bile gitmissin bu arada benzinli bi araç ile 650 km yolmu gidiyorsun yani  senin hesabına göre 30 kuruş benzin yapar buda neredeyse imkansız eger öyleyse süper araba almışım sana kanks tebrikler ama benim naciz hane fikrim max yapacagın km 550 dir 200 liralık yakıtla

ahmetcim sen 33 bar hava basma sakın fabiların suspansiyonları biraz serttir sen 30 bas ok yada git michell lastik al ozaman 33 bas michell lastikleri yumuşak olur yoksa aksi taktirde takur tukur ses yapar araç

Murat bunu fabia 1.4 ambiante benzinli araç kullanan başka arkadaşlara da sor istersen daha sağlıklı bilgi alabilirsin; lastiklere gelince daha önce verseydin bu bilgileri çok iyi olurdu yinede teşşekkür ederim:)

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benim aracım 2006 ambiante otomatik vites ortalama 35 Kuruş yakıyorum. Tüp yok. Tabiki bu sakin kullanımda.

Çevrimdışı airodinamic

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ukalabukalemun;501023
Benim aracım 2006 ambiante otomatik vites ortalama 35 Kuruş yakıyorum. Tüp yok. Tabiki bu sakin kullanımda.[

Merhaba nihat bey benim aracımda 1.4 ambiante 2005 benzinli 1 depoda 640 küsür km yol yaptım ama birdaha bu performansı alamadım yol,hava ve lastikler bunun sebebi olabilir ama 35 kuruşun altına inebiliyor sakin kullanımda;iyi forumlar dilerim.