škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

90 bin km ağır bakım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aracımın 90 bin km bakımı geldi . Şuan 82 binde ama servis ışığı yanıyor yaştan dolayı.
Yetkili servis 2047 tl rakam çıkarttı.Periyodik bakıma ise 600 tl.
dışarıda yaptırmam nasıl olur sizce ? Fiyatlar ne kadar oynar ?

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yetkili servis resmen arabayı bize bırakın gidin dedmiş. 2000 liralık bakımmı olurmuş. özel serviste 1000-1200 civarı halledersiniz sanırım.

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ukalabukalemun;486682
Aracımın 90 bin km bakımı geldi . Şuan 82 binde ama servis ışığı yanıyor yaştan dolayı.
Yetkili servis 2047 tl rakam çıkarttı.Periyodik bakıma ise 600 tl.
dışarıda yaptırmam nasıl olur sizce ? Fiyatlar ne kadar oynar ?
@ukalabukalemun,
90.000 km ağır bakım. size bir link vereyim. Bu linkte 43 madde yazılı. En azından nereye yaptırırsanız yaptırın yapılan işin eksiksiz yapılmasını takip edersiniz.
http://www.skoda.com.tr/new/Resimler/SiteIcerik/Skoda_Periyodik_Bakim_Tablosu_2013.pdf
Fiyat açısından servisler işi iyice abartmış 2010 da ilk fabiam sibop yakınca, oydu buydu bana 4.000 TL' ye patlatmışlardı. Şimdi araştırdım dışarıda yaptırtsaydım aynı şartlarda 16 sibobun değişmesi halinde 1800 TL civarında. Ancak bir garanti yok Sadece servis 6 ay garanti veriyor.Yeni Combimde taş çatlasa 350 TL' lik işi bana 578 TL' ye birde İndirimli (!) Ve elbette çok sorunlu bir durum olmadıkça servisler asla !

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracım 90 binde olsa değiştireceklerim:

- Triger Seti:300- 350 TL  
- baskı balata: 250-300 TL
- ön fren balataları: kalitesine göre 50-100 TL (şu an daha da fazla olabilir, ben aldığımda öyleydi)
- Bujiler
- Yağ
- filtreler (hava-yağ-polen)

işcilik de bi 150-200 tl gider.

Çevrimdışı yusufkiymazaslan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ben olsam dışarıda yaptırırdım servisin kullandığı orjinal parçaları kullansan bile 1300-1400 lira tutar en fazla diğer türlüde 1000 lira tutar. Bence orjinal parça ile özel servisde yaptır parçalarıda kendin al sadece işçilik ver.

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yetkili servis adamı soyar soğana çevirir . Özel servis iyidir ..

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustklc;486721
Aracım 90 binde olsa değiştireceklerim:

- Triger Seti:300- 350 TL  
- baskı balata: 250-300 TL
- ön fren balataları: kalitesine göre 50-100 TL (şu an daha da fazla olabilir, ben aldığımda öyleydi)
- Bujiler
- Yağ
- filtreler (hava-yağ-polen)

işcilik de bi 150-200 tl gider.

Sadece baski balata degisimi icin soylediginiz ucret aliniyor. Soyledikleriniz hepsinin isciligi 300-400 lira civarinda tutar. Sabah baslanirsa aksama anca biter aksilik olmazsa.

90.000 de triger ve devirdaim en onemlisi. Gerekiyorsa baski balata ve fren balatalari diskleri. Fren hidroligi kontrolu, direksiyon hidroligi kontrolu, antifiriz kontrolu gerekiyorsa eklenmesi ve degismesi. Otomatik viteslerde de sanziman yaginin degismesi yeterli olacaktir.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
90 binde baski mi değişir arkadaslar? Baski balata bitmemiş ise neden değiştiriyorsunuz?

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;486815
90 binde baski mi değişir arkadaslar? Baski balata bitmemiş ise neden değiştiriyorsunuz?

100 bin km de aracımın  baskı balatasını değiştirdim. Değiştirmeden önce en ufak bir bitme emaresi yoktu.  Yokuşları  çıkıyordu, koku yoktu ..vs
Ama değiştirdikten sonra farkı anlıyor insan. Hiç yoktan 0,5 lt kadar yakıt tüketimi azaldı. Bu da kendisini amorti ettiğini gösteriyor.

Balatanın bitme süreci bir anda olmayıp yavaş yavaş olduğu için değiştirmekte fayda var.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
geçen sene 100 000 de;
yağ (3lt) 10W40, yağ filtresi, hava filtresi, 70
polen filtresi, benzin filtresi, 40
bujiler(x3), ateşleme bobinleri(x3), 270
antifriz, direksiyon hidroliği, fren hidroliği, 50
ön-arka fren balataları, ön diskler(x2), 300
yazlık lastikler(x4), katalizör hariç tüm egzoz 550+400
değişti,
1680 parçalar tuttu ama hepsini kendisinden aldığımdan pazarlıkla 1500 e fit oldu parçacı, 150 de işçilikle+ çıraklara 20 şerden 40 bahşişle  1690 liraya maloldu.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı laswidow

• YMÇ.P. Pilot
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;486843
geçen sene 100 000 de;
yağ (3lt) 10W40, yağ filtresi, hava filtresi, 70
polen filtresi, benzin filtresi, 40
bujiler(x3), ateşleme bobinleri(x3), 270
antifriz, direksiyon hidroliği, fren hidroliği, 50
ön-arka fren balataları, ön diskler(x2), 300
yazlık lastikler(x4), katalizör hariç tüm egzoz 550+400
değişti,
1680 parçalar tuttu ama hepsini kendisinden aldığımdan pazarlıkla 1500 e fit oldu parçacı, 150 de işçilikle+ çıraklara 20 şerden 40 bahşişle 1690 liraya maloldu.

buji ve ateşleme bobini bizde 4 er tane :) o yönden karlısın hocam :D

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Engin egzozu niye değiştirdin?
Ses mi yapıyordu?

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında tesadüfen...
Liftteyken tamirci ''abi egzoz çürümüş, kaçak yok ama içi de full dolmuş, farkında değilsin ama bu araba iyi gitmez, gitsin diye basarsın, yakar'' dedi, egzozcuya gittim, aynısını söyledi, vurunca tınlama değil, duvar sesi gibi ses veriyordu, söküldü, yenisi takılınca araba ferrari oldu...sıfır almama rağmen, yeniyken nasıl gittiğini unutmuşum resmen.
Bu konuyu da paylaşmıştım, oradan da bakabilirsin.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı ukalabukalemun

• Beyaz İnci
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Aslına bakarsanız Triger 2011 yılında yetkili serviste 51 bin km de değişmiş yaştan dolayı. Trigeri şimdilik değiştirmek istemiyorum.
Aracım ilk günden beridir yetkili servis bakımlı. Bende 75 bin bakımını yetkili serviste yaptım. Aracı satarken etkisi olur düşüncesiyle periyodik bakımlarını yetkili de yaptırmak istiyorum.
Bana verilen fiyat periyodik için 600 tl . Dışarıda olsa 350-400. Kayıtlarda olsun diye orada yaptırsam mantıklı olur mu ?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle