škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Müzik sistemi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı leader

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: axoactive;487709
Hayırlı olsun, ürünün linkine paylaşır mısın? birde montajı kendin mi yaptın yoksa elektrikçiye mi yaptırdın? takmak sorun değilde sökmek zor gibidir diye düşünüyorum.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-muzik-calar-oto-teyp-2003-2008-skoda-fabia-teybine-usb-sd-aux-aparati-166627297/detay/

Teşekkür ederim. Ürün linki bu. Montaj gayet kolay, sadece teybi sökmek için iki parça sökme aparatı lazım onu da her oto elektrikçide bulursun. Teybin yanındaki oluklardan girebilecek şekilde olan iki tel. Ben aldığım aparatı montaj için ustaya götürdüm ama usta bu olmaz dedi. Sökme aparatlarını ücretsiz verdi istersen kendin uğraş diye :) Aldığım yeri aradım, telefonda tarif ettiler ve 15-20 dk'da taktım. Teybi sökmek de takmak da çok kolay. Kendiniz cesaret edemeseniz bile bizim usta hariç tüm oto teyp işi yapanlar kısa sürede çözer. Zaten soketler hazır geliyor yapmanız gereken soketi teybinizin arkasındaki kırmızı soketin üzerindeki boş soket köşesine takmak. Bir adet şase kablosu var onu da teyp gövdesindeki bir vidaya (ben arka taraftakine yaptım, anten girişi yanındakilerden birine) tutturmak. Ben cihazı teybin altındaki boşluğa koydum, bu sebeple boşluğun arka tarafına kablo geçecek kadar bir delik açmanız gerekecek.Ancak birçok kişi torpidoya koyuyor orası için delik gerekir mi yoksa gerekmez mi bilemiyorum.
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2014, 14:15:30 Gönderen: leader »

Çevrimdışı CANFABİA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ses kalitesi nasıl? aracın orjinal ses kalitesi ile aynı mı?
Cızırtı yada farklı bir ses var mı?

Çevrimdışı leader

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: CANFABİA;487984
Ses kalitesi nasıl? aracın orjinal ses kalitesi ile aynı mı?
Cızırtı yada farklı bir ses var mı?

Ses kalitesi aracın ses kalitesi ile aynı. Tabi dinlediğiniz müziğin kayıt kalitesine göre değişebilir. Ben cızırtı veya farklı bir ses duymadım.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben yıllardır kullanıyorum, ses cd kalitesinde, tabii ki şarkıların mbs (yanlış yazmış olabilirim.) değeri önemli, 128 den küçükleri önermem...
kök klasör 1 nolu tuştan, diğerleri için de ayrı 5 tuştan seçiliyor, 5 klasör 4 kök klasör yani...
klasör içlerini 99 a kadar dolduruyorsunuz, toplamda 594 parça hazırda oluyor...klasörde 99 dan fazlasını da çalar ama ekranda göremezsiniz.
bu anlattıklarım kendi symphony cd çalar ve ms 402 için geçerli, diğer cihazlarda farklı olabilir yöntem...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı CANFABİA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;483804
Kasetçalar modeli MS 402 ise ve ''A/F'' tuşunun altındaki tuşun üzerinde ''AS'' değil de  ''CD'' yazıyorsa, USB-AUX-SD kiti alıp takabilir, flash bellekten, hafıza kartından yada mp3 çalar veya telefondan müzik dinleyebilirsiniz.100-200 arası maliyeti olur.

Benimkinde AS yazıyor. 2004 model araç; sanırım buna böyle bir çözüm yok.

Çevrimdışı axoactive

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ses konusunda cızırtı yapar falan diyenler olmuş. ben genelde 192 veya 320 kbps mp3 indiriyorum. Cd kalitesinde ses alabilir miyim sizce?

Çevrimdışı CANFABİA

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;483804
Kasetçalar modeli MS 402 ise ve ''A/F'' tuşunun altındaki tuşun üzerinde ''AS'' değil de  ''CD'' yazıyorsa, USB-AUX-SD kiti alıp takabilir, flash bellekten, hafıza kartından yada mp3 çalar veya telefondan müzik dinleyebilirsiniz.100-200 arası maliyeti olur.

Benim Kaset çaların üzerinde MUSIC SYSTEM 402 yazıyor. Aynı zamanda A/F tuşunun altında AS yazıyor.
Doğru anladım değil mi? Bu cihaz benim sisteme uymaz.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ses konusunda cızırtı yapar falan diyenler olmuş. ben genelde 192 veya 320 kbps mp3 indiriyorum. Cd kalitesinde ses alabilir miyim sizce?

axoactive
kesinlikle alırsınız, düşük kbps olsa da net alırsınız ama yüksek kalite tabii ki farklı olur.

Benim Kaset çaların üzerinde MUSIC SYSTEM 402 yazıyor. Aynı zamanda A/F tuşunun altında AS yazıyor.

CANFABİA

Maalesef uymaz...
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2014, 09:57:52 Gönderen: Engin E »

Çevrimdışı axoactive

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;488553

axoactive
kesinlikle alırsınız, düşük kbps olsa da net alırsınız ama yüksek kalite tabii ki farklı olur.

CANFABİA

Maalesef uymaz...

Teşekkürler, benimde kasetçalar ms 402 ama a/f yerine cd tuşu var, benimkinde çalışır o zaman anladığım kadarıyla. ms 402 lerde bazı modellerde cd bazılarında a/f mi yazıyor?

Çevrimdışı leader

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: axoactive;488574
Teşekkürler, benimde kasetçalar ms 402 ama a/f yerine cd tuşu var, benimkinde çalışır o zaman anladığım kadarıyla. ms 402 lerde bazı modellerde cd bazılarında a/f mi yazıyor?

Evet maalesef A/F yazanlara uymuyor. Ben alıken de sormuşlardı A/F mi CD mi diye.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
''A/S'' değil, ''CD'' yazmalı.
Bu modeller cd changer kontrollü, sadece makyajlı kasalarda var, 2005 haziran sonrası olanlar yani...
Benim arabada da bundan vardı, symphony cd ile değiştirdiğimden boşa çıktı, isteyene basit bir ücrete gönderebilirim.

Çevrimdışı axoactive

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: leader;487974
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-oto-ses-sistemleri-muzik-calar-oto-teyp-2003-2008-skoda-fabia-teybine-usb-sd-aux-aparati-166627297/detay/

Teşekkür ederim. Ürün linki bu. Montaj gayet kolay...

Bende sd aux aparatı aldım, ama kasetçaları bir türlü sökemedim, pilot kalemin metal tutacağıyla denedim ama ne kadar içeri sokmam gerektiğini çözemedim, çok fazla da zorlamadım, bugün tekrar deneyeceğim. Tırnakların nasıl olduğuyla ilgili bilgi verirmisin? en azından kaç cm içeri metal bir parça sokmak lazım?

Çevrimdışı leader

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: axoactive;488868
Bende sd aux aparatı aldım, ama kasetçaları bir türlü sökemedim, pilot kalemin metal tutacağıyla denedim ama ne kadar içeri sokmam gerektiğini çözemedim, çok fazla da zorlamadım, bugün tekrar deneyeceğim. Tırnakların nasıl olduğuyla ilgili bilgi verirmisin? en azından kaç cm içeri metal bir parça sokmak lazım?

Ben de denedim o şekilde ama olmadı. Sonra bir elektrikçiden buldum ama pilot kalem tutacağından daha uzun, onlarla kolayca çıktı. Kalem tutacağı kısa geliyor sanırım. Aynı kalınlıkta ama biraz daha uzun bir malzeme de kullanılabilir diye düşünüyorum.

Çevrimdışı axoactive

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teybi sökme girişimlerimin başarısızlıklarından sonra bugün oto teypçiye taktırdım cihazı. Süper çalışıyor ve hiç cızırtı yok. Aracın orjinal bir parçası gibi oldu teyp düğmelerinden kontrol ediyorsunuz

Bu arada adam torpidoyu delmeyelim yazık olur dedi teybin altındaki boş bölmeye kenara koyduk güzel de oldu tüm çıkışlar orada gözüküyor

Herkese tavsiye ederim :)