škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İç hava sirkülasyon düğme arızası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Eldivanli18

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arabamı çalıştırdığımda iç hava sirkülasyon düğmesi ışığı sürekli yanıyor normalde havayı cama verdiğimde kapanması gerekiyor ama kapanmıyor. Manuel olarak kapattığımda ise 1-2 saniye içinde geri yanıyor. Düğmeyi sökmek istedim ama nasıl çıkarıldığını bilmediğim için fazla zorlamadım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Klima kontrol unitesinin alt kisminda 2 adet torx civatasi bulunmaktadir. Ancak elektronikcinin yapabilecegi bir is dugmenin arizasi (daha dogrusu unitenin arizasi)

Çevrimdışı Eldivanli18

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;483172
Klima kontrol unitesinin alt kisminda 2 adet torx civatasi bulunmaktadir. Ancak elektronikcinin yapabilecegi bir is dugmenin arizasi (daha dogrusu unitenin arizasi)

Tşk elektronikçiye gitmek şart oldu. Sağ cam beynindede sıkıntı vardı onuda gösteririm artık. Bu arada Ankara da tavsiye edebileceğiniz elektronikçi varmı ankaraya yeni geldim.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vallahi iste o yok malesef. Sasmazda ecu tamir edenler var onlar yapar herhalde

Çevrimdışı Eldivanli18

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar iç dış ayırımı yapan klepe de sorun varmış usta söktü temizledi şu an çalışıyor herkese tşk.

Çevrimdışı Toygun_ank

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Eldivanli18;484431
arkadaşlar iç dış ayırımı yapan klepe de sorun varmış usta söktü temizledi şu an çalışıyor herkese tşk.

Hocam ne kadar tuttu benimde arızalı o tuş basıyorum çalışmıyor. Işığı yanar gibi oluyor hemen geri sönüyor

Çevrimdışı adnk55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende aracımı bugün aldım 2006 model tdi.
benimde o tuş çalışmıyor basıyorum ışık yanmıyor. çöüzümü nerede kaça yaptırdınız

Çevrimdışı Eldivanli18

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ankara da usta klepe yi söktü temizledi 50 TL işçilik verdim. İnşaAllah sizinkide çözülür.

Çevrimdışı ersin.ergun

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben yeniyim benim araç 2001 1,4 mpı fabıa sol arka kapı kartonları göl gibi neden acaba.

Çevrimdışı adnk55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim araç dışardan hava alıyor düğmeye basıyorum değişen birşey yok ışıkta yanmıyor.
Arıza düğmemidir yada baska birşeymi
Kaça malolur

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
havalandırma yönü camlara dönük mü onu kontrol edin. Camlara dönük olduğunda sirkülasyon düğmesi çalışmaz.

Çevrimdışı 101hp

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı adnk55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kucless;491314
havalandırma yönü camlara dönük mü onu kontrol edin. Camlara dönük olduğunda sirkülasyon düğmesi çalışmaz.

Onu biliyorum, ondan değil, önlere verdiğimde bariz geliyor .. Fırsat bulunca göstericem sanayiye, kapalı olsa hiç dert etmicem ama açık olması rahatsızlık veriyor bana.
Göstermeden önce bir bilen varsa sebebini nokta atışı baktırayım
Malum sanayide ustalar deneme yanılma yapıyor
Birde burası bodrum direk öpüyorlar maalesef

Çevrimdışı adnk55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bugün gittim elektrikçiye, torpidoyu söktü, boşta bir soket. sonra baktı abi dedi senin motoru sökmüşler burda motor yok dedi.
dedim içeri hava girmesin tamam dedi kapattım dedi gelmez
yola çıktım baktım hala hava geliyor
o parcadan bulamadım..
ikinci el araba alasım gelmiyor böyle ufak sineklerden dolayı
« Son Düzenleme: 03 Ocak 2015, 18:45:33 Gönderen: adnk55 »

Çevrimdışı adnk55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
az önce bir yer etelefon açtım. tarif ettim iç hava sirkülasyon motoru diye. adam bana kalorifer motoru dedi ve 150 TL fiyat verdi.kalorifer motoru diye arattığımda çıkan resimlere bakıyorum o çıkan benim araçta zaten var. anlamadım arkadaş. nedir bu parçanın tam ismi numarası fotoğrafı vs. birşey yokmu. bilen bi yardım etsin lütfen. en azından tam ismi veya fotoğrafı arsa paylaşımınızı bekliyorum