škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Siz olsanız hangisini seçerdiniz ve Neden ?? Yardım !!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2626151/detay# statıon bır 307
İlandaki 307 STW' yi görünce birşeyler okumuştum bu seri hakkında diye kafamı kurcaladı. Bu sene Nisan sonlarına doğru OTO SHOW'un 2013 test yıllığında okuduğum aklıma geldi.16 ve 17. sayfasında derin bir analiz var bu araç hk. Genel olarak 307 serisinde mevcut sorunlar listesinin çok uzun olduğu belirtilmiş. 307 lerdeki kronik sorunlardan biri aks körük ve eklemleri,fren disklerinin ve debriyaj balatasının yüksek tork nedeniyle erken aşınması,yağ kaçakları,partikül filtresi ve Fab katığının değişimi,taşıyıcı şasi aksamında ve bagaj kapağında erken dönem paslanma vb. gibi liste uzuyor gidiyor. Bu incelemeyi yapanlar genellikle Alman TÜV ve Alman Oto Show uzmanları olduğu için benim açımdan geçerli bir kaynaktır. En son söz olarak incelemeyi yapan Lars Busemann' ın tavsiyesi, "2. el bir 307 alacaksanız, bakım periyotlarına uyulduğuna ve önemli ve kronik sorun kaynaklarının tamir ettirilmiş olduğuna mutlaka dikkat edin" diyor.
Zaten bende alıntı yaptığım dergiden en önemli noktaları aldım yazdım.Kısacası aracın çok temiz gibi göründüğüne aldanmayın, sonuçta 8-10 yıl kullanılmış bir araç özel garajında YATMADIKÇA, mutlaka yılların getirdiği yıpranmayı gösterecektir.
Hatta isteyen olursa ve bizim tarayıcı hala çalışıyorsa bu 2 sayfayı taratır buraya okunur şekilde koyarım.