škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Siz olsanız hangisini seçerdiniz ve Neden ?? Yardım !!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı asiorhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yardımlarınız çok teşekkürler arkadaşlar. aramaya devam ediyorum  önerileriniz değerlendireceğim..

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia makyajsız alacaksan elegance, eğer makyajlı olsun bizim olsun diyosan ambiente alacaksın... Makyajlılarda elegance gelmedi Türkiye'ye maalesef :( Birşey sormak istiyorum. Sakarya'nın neresinde oturuyorsunuz? :D
« Son Düzenleme: 27 Ekim 2013, 13:37:59 Gönderen: alperen »

Çevrimdışı asiorhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;448473
Fabia makyajsız alacaksan elegance, eğer makyajlı olsun bizim olsun diyosan ambiente alacaksın... Makyajlılarda elegance gelmedi Türkiye'ye maalesef :( Birşey sormak istiyorum. Sakarya'nın neresinde oturuyorsunuz? :D

uygun birşey almak istiyorum abs lpg ve değişen parçası olmaması önemli bizim için ilk başta onun için model konusunda pek bilgimde yok acıkcası. Hendek tarafındayım ben .

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
eski bir fabia kullanıcısı olarak.. ilanını koyduğun araçlardan hiçbiri alınmaz.. daha temiz bir şeyler bul.. km ler çok yüksek.. model düşük vs. 2005 üstü bakmanda fayda var..

ayrıca fiyat konusunda dikkatli olmanı tavsiye ederim.. şu an fabialara değerinden fazla para isteniyor..

ben Fabia mı 3 ay önce 17 500 e verdim.. 60 bin km.. 2007 model.. şuan fiyatlara bakıyorum.. fabia sahipleri çıldırmış .. 2001 model araca 18-19 yazmışlar..
yaklaşık 3 aydır araç bakıyorum. fabia 2 1.4 almayı düşünüyordum.. siteyi günde 10 kez kontrol ederim.. hep fuzili gereksiz ilanlar..3 aydır araba duruyor..satılan araç yok doru düzgün.. bide yazarlar. ciddi alıcılar arasın.. önce sen ciddi satıcı ol.. 2011 de 26 ya aldığı arabaya şimdi 27 istiyorsun.. satılık ilanları ücretli olsa diyorum keşke.. gereksiz ilanlar temizlenirdi hiç değilse..  

şuan aynı paralara megane 2 hb ve korkarak da olsa alfa 147 lere bakıyorum.. birde suziki swift .. henüz karar vermiş değilim.. sende düşünebilirsin.. 2001 fabiadan hepsi iyidir emin ol..

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizim yazlıkta Karasu tarafındaydı... Size tavsiyem 2006-2007 model aralığında temiz bir ambiente fazlasıyla yeter. Abs, 4 airbag, önler disk arkalar kampana, Sypmhony cd çalarlı radyo, bazı modellerinde sis farı, ön camlar elektrikli, ısıtmalı ve elektrikli yan aynalar, domino rengi döşeme, çift renk kaplamalar, soğutmalı torpido, sürücü yükseklik desteği, çelik jant, immobilizer, merkezi kilit, elektro-servo(Yarı elektrikli)direksiyon, boyalı ayna kapakları.... Özellikleri var. Ha elegance olsun derseniz onunda özellikleri Abs, asr, Sis farı, 2 airbag, bej renk iç döşeme, 4 cam elekrikli, kaset çalarlı Symphony teyp, ön koltuklar ısıtmalı, ısıtmalı ve elektrikli yan aynalar, çelik jant, bazı modellerde Cruise Control, merkezi kilit, 4 teker disk gibi özellikleri var....

Çevrimdışı avni

• CEBELLİ
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: asiorhan;448335
arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkürler.. bir kaç ilan hakkında daha bilgi alacağım sizden..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-kazasiz-skoda-fabia-dizel-137757429/detay    /// 2005 model 1.4 TDI Ambiente dizel 189.500binde 17.000 tl

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-2005-model-skoda-fabia-1.4-dizel-139780440/detay   /// 2007 model 1.4 TDI Classic dizel 178.000 binde 17.650 tl

bu araçlar içinden almak isteseniz hangisini tercih ederdiniz. kilometre olarak sizce nasıl ??

dizelde bu kadar km ye yaklaşma derim arkadaşım

daha önce vermiş olduğun linklerdeki araçlardan beyaz olan iyi km biraz yüksek olabilir ama gaz yok ayrıca elegance modeli ....haaa gaz olsaydı yakında motor istemeye başlar diyebilirdim.

Çevrimdışı asiorhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: zaferhan;448496
eski bir fabia kullanıcısı olarak.. ilanını koyduğun araçlardan hiçbiri alınmaz.. daha temiz bir şeyler bul.. km ler çok yüksek.. model düşük vs. 2005 üstü bakmanda fayda var..

ayrıca fiyat konusunda dikkatli olmanı tavsiye ederim.. şu an fabialara değerinden fazla para isteniyor..

ben Fabia mı 3 ay önce 17 500 e verdim.. 60 bin km.. 2007 model.. şuan fiyatlara bakıyorum.. fabia sahipleri çıldırmış .. 2001 model araca 18-19 yazmışlar..
yaklaşık 3 aydır araç bakıyorum. fabia 2 1.4 almayı düşünüyordum.. siteyi günde 10 kez kontrol ederim.. hep fuzili gereksiz ilanlar..3 aydır araba duruyor..satılan araç yok doru düzgün.. bide yazarlar. ciddi alıcılar arasın.. önce sen ciddi satıcı ol.. 2011 de 26 ya aldığı arabaya şimdi 27 istiyorsun.. satılık ilanları ücretli olsa diyorum keşke.. gereksiz ilanlar temizlenirdi hiç değilse..  

şuan aynı paralara megane 2 hb ve korkarak da olsa alfa 147 lere bakıyorum.. birde suziki swift .. henüz karar vermiş değilim.. sende düşünebilirsin.. 2001 fabiadan hepsi iyidir emin ol..

hocam bilgilendirdiğin için sağol gerçekten yararlı oldu . gerçekten bende forumu araştırınca daha önceki arkdaşların sorunalrından yola çıkarak fiyatların abartılı oldğuunu anlamıştım.. evet bazen 18 bini bile geçiyorlar 2001 modelleri için eğer 2006 model üstü temiz birşey bulamassam ki bulsam bile şu günlerde para yetmez eğer uygun olursa alırım ama dediğin seçenekleride değerlendirim.. tekrardan çok teşekkür ederim diğer arkadaşlarada.

şu günlerde skoda bakan arkadaşlar içinde umarım bu konu bilgilendirici olur :)

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
@zaferhan' a katılmamak mümkün değil.
Birde şu konu ortaya çıktı dizel motorlu araçlarda. 2014 MTV de dizel motorlu araçlara 2 misline yakın vergi geliyor. Olacak mı tam bilmiyorum yada bu vergilendirmede kıstas ne olacak tam bilinmemekle birlikte, grup yıla göre verginin azalması yerine özellikle dizel ve katalitik konvertersiz araçlarda anormal yüksek vergiler geliyor. Amaç malum, ağaç kesenlerin, katledenlerin herhalde çevreyi düşüneceklerinden değil, batmış bir bütçeye yeni kaynaklar yaratmak. Zaten şimdilerde yeniden pişiriliyor, 2014 te uygulamaya geçilirmi? bilinmez, MTV ile birlikte büyükşehir sınırları içinde PARK vergiside yolda.
Bunu şunun için yazdım. Özellikle eski dizel araç alacaklar sıfır dahi olsa yeni MTV' yi de dikkate alsınlar. Şahsen bende dizel olayını kafamdan sildim ve yeniden hiç sevmesemde benzin + LPG' ye döndüm diyebilirim. Özellikle LPG' li araçlarda MTV' nin şimdiki vergilerden de düşük olabileceğini söylüyor bizim patronlar.
Şu noktayada dikkat ! , küçük hacimli dizel motorlar çalışma koşulları ve prensibi nedeniyle daha erken elden çıkarlar. (Rektifiye ise, özellerde 4-5.000 TL, serviste ise 10-12.000 TL arası) Daha sık problem çıkartırlar. Büyük hacimde 800-1.000.000 km yapan dizel, böyle ufak hacimde 200-250.000 km. yi zor yapar. Üstelik 170-180.000 km yapmış bir aracın dizele özgü koşullara uygun kullanılıp kullanılmadığını bilemezsiniz. Örneğin "Oil Check" ışığı sönmeden ve bujiyi kızdırmadan vurulan marş motora ciddi yük bindirir.
Önerim, kullanılmış 2. el dizel motorlu araç alacak olanlar silindir kompresyon durumunu ölçtürmeden almasındar. Bu arada 1.4 lt. benzinlilerde diyagnostik test cihazının her bir silindirde basınç 10 kg/cm2 den aşağıya düşmedikçe arıza göstermediğini belirteyim.(Denemeyle sabittir.) Bu nedenle en garantili ve sağlıklı yol silindir sıkıştırma basınçlarını ölçtürmek.
Benzinli motorlarda sıkıştırma sıcaklığı max 150 oC civarındayken dizel motorları 17:1 ve 20:1 gibi yüksek sıkıştırma oranları dizel motorlarında sıkıştırma sonu basıncını ve sıcaklığını yükseltir. Skodanın dizelinde ne, ne kadardır bilmiyorum ama standart bir dizel motorda sıkıştırma sonu sıcaklığı 700 oC ve sıkıştırma sonu basıncı ise 20-25 kg/cm2 kadar çıkar. Zaten küçük hacimli dizellerin erken yıpranma nedenlerinden biriside budur.
« Son Düzenleme: 28 Ekim 2013, 10:36:51 Gönderen: Picasso »

Çevrimdışı superb2009

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese Merhaba, Kayseride yaşıyorum ve TSI Superb kullanıcısıyım. Forumlara kendi aracımla yaşayabileceğim deneyim dışında ekleyebileceğim bir bilgi hazinem ne yazık ki yok :( Evde 2. araç olarak kullanılmak üzere bir Fabia almak istiyorum. MPI ve/veya LPG sistemi olan bir araç hiç kullanmadım bilgim de yok. Genellikle hafta sonları uzun yolda kullanılacak (150-200 km ortalama) ekonomik olmasını istediğim bir araç olmalı. 1,2 mi yoksa 1,4 101 HP mi tercih etmeliyim kafam karmakarışık :S 1,4 Choice bir araç buldum lâkin arka kapısı değişmiş bir kaç parça boyası var Zavoli LPG var 102.000 Km'de. Fiyat 17.500 istiyorlar. Hangi motor tipinde bir araç almalıyım deneyimli ve bilgi paylaşımını seven siz değerli forumdaşlardan yardım isterim :) Herkese kazasız ve sağlıklı günler dilerim.

Çevrimdışı zaferhan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: superb2009;448975
Herkese Merhaba, Kayseride yaşıyorum ve TSI Superb kullanıcısıyım. Forumlara kendi aracımla yaşayabileceğim deneyim dışında ekleyebileceğim bir bilgi hazinem ne yazık ki yok :( Evde 2. araç olarak kullanılmak üzere bir Fabia almak istiyorum. MPI ve/veya LPG sistemi olan bir araç hiç kullanmadım bilgim de yok. Genellikle hafta sonları uzun yolda kullanılacak (150-200 km ortalama) ekonomik olmasını istediğim bir araç olmalı. 1,2 mi yoksa 1,4 101 HP mi tercih etmeliyim kafam karmakarışık :S 1,4 Choice bir araç buldum lâkin arka kapısı değişmiş bir kaç parça boyası var Zavoli LPG var 102.000 Km'de. Fiyat 17.500 istiyorlar. Hangi motor tipinde bir araç almalıyım deneyimli ve bilgi paylaşımını seven siz değerli forumdaşlardan yardım isterim :) Herkese kazasız ve sağlıklı günler dilerim.

Eğer yolculuklar kalabalık olacaksa benim tavsiyem 1.2 ve LPG li almayın... benzinli hali bile uzun yolda çok hantal kalır .. hele ki tsi superb kullanıcısını çok üzer..  tüplü olacaksa en az. 1.4 75 bg olmalı diye düşünüyorum.. tek kişilik yolculuk olacaksa 1.2 benzinli de olsa ekonomiktir..

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fransızlardan uzak durmak ıstıyorum emişsin ama bende benım fabısı almadan once 307 dizellere çok bakmıstım. Gayet dolu ve ekonomık bır araç bence clio getz palio ya göre çok daha dolu ve gözardı edilmemesi gereken bir araç.

Çevrimdışı dynia

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mstyy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dynia;449051
Fransızlardan uzak durmak ıstıyorum emişsin ama bende benım fabısı almadan once 307 dizellere çok bakmıstım. Gayet dolu ve ekonomık bır araç bence clio getz palio ya göre çok daha dolu ve gözardı edilmemesi gereken bir araç.

valla çok iyi yapıyor fransızlarda uzak durmakla zira o araçlarda çok sorun çıkıyor tamam bi 307 donanımı o fiyattaki hiçbir arabada yok ancak öyle bir lanet ki acaip beyin arızası çıkarabiliyor. Çok problemliler maalesef.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
307'nin makyajlı kasa 1.6 dizeli alınabilir. O da bütçeyi aşabilir.