škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Siz olsanız hangisini seçerdiniz ve Neden ?? Yardım !!

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı asiorhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar ne zamandan beri araba bakıyoruz ailece.. artık şart oldu yani araba . birçok arabaya baktık reno clio , fiat palio ,punto ,citroen c3 ,h getz , polo vs. fakat bu clio palio punto tarzı araçlara bi türlü ısınamadım ben. aklım alman arabalarında kaldı. bütçemiz 17 bin civarı. birçok skoda modeli inceledim polo inceledim bir kaç model yazıcam buraya siz bi değerlendirme yapabilirseniz çok iyi olacak fiyat performan ve alınabilirlik konusunda..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-sahibinden-orjinal-2001-1.4-lpgli-fabia-141565363/detay  // Fabia 1.4 Comfort lpg li 2001 153 binde model 16.500 TL

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-sahibinden-ideal-skoda-1.2-clasic-140149431/detay  /// Fabia 1.2 Classic 2004 lpg li 90 binde 16.900 TL

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-hatasiz-degisesiz-1.4-16-valf-elengance-full-plusfull-skoda-fabia-140743671/detay   ///  Fabia 1.4 Elegance  2001 benzinli 167.000 15.800 TL

Bu fiyatlar bu modeller için uygunmudur yoksa abartılımıdır.. görüşlerinizi bekliyorum... şimdiden teşekkür ediyorum..

Çevrimdışı asiorhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mszgn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
nedense fabia deyince hep aklıma choice, elegance ve special modelleri geliyor galiba bu modellerin 101 bg olması beni cezbediyor. Hocam bana sorarsan elegance ama onunda kmsi biraz yüksek tabi arabalarada baktırmak lazım birde lpg var tabi. bence aklına hangisi yatıyorsa ona baktırt çünkü seçim kriterlerini sen daha iyi biliyorsun.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Gölcükteki iyi değil kesinlikle, diğer ikisi olabilir.

Ama yaklaşık 10 yaşındaki araba sürprizlere açık olacağından sivas gibi uzak yerler de sıkınts olabilir. Yakın çevrede sabırla beklemek lazım. 1.2 olan şimdilik en mantıklısı gibi.

Çevrimdışı asiorhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ediyorum. gölcükteki araç için denilen doğru 1.4 elegance olmasına rağmen kilometresi fazla birde benzinli.. diğerleride uzak . bizim biraz da boya ve değişen takıntımız var.. orjinal boyalı değişensiz temiz bir skoda arıyoruz ve çıkıncada uzaklarda çıkıyor maalesef. tabi abs klima gibi donanımlara önem veriyoruz. alman kalitesinde ayrılmak istemiyorum yani polo ve skoda arasında uygun temiz bir araç bulursak almayı düşünüyoruz..

bir sorum olacak abs seçeneği 50 - 75 bg arasında olmuyor herhalde bunu nedeni beygirin düşük olması yoksa modele göre mi değişiyor. bilgilendirirseniz sevinirim..

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Verdiğiniz örneklere gore tercih sıralamam şu şekilde...
( araçların temizliğini eşdeğer kabul ederek)
1- Fabia 1.4 Elegance 2001 benzinli 167.000 15.800 TL
2- Fabia 1.2 Classic 2004 lpg li 90 binde 16.900 TL
3- Fabia 1.4 Comfort lpg li 2001 153 binde model 16.500 TL

1.4 elegance olanın km si  benzinli olduğundan diğerlerine gore dezavantajlı değil bence, LPG li 100000 kmdeki motor benzinli 170000 den daha yıpranmıştır...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Picasso

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;448294
Verdiğiniz örneklere gore tercih sıralamam şu şekilde...
( araçların temizliğini eşdeğer kabul ederek)
1- Fabia 1.4 Elegance 2001 benzinli 167.000 15.800 TL
2- Fabia 1.2 Classic 2004 lpg li 90 binde 16.900 TL
3- Fabia 1.4 Comfort lpg li 2001 153 binde model 16.500 TL

1.4 elegance olanın km si benzinli olduğundan diğerlerine gore dezavantajlı değil bence, LPG li 100000 kmdeki motor benzinli 170000 den daha yıpranmıştır...
@hetepe,
%1500 haklısınız. Her ne kadar motor LPG' ye uygun olarak dizayn edilmişsede ufak motorlarda aslında bir dezavantaj.Birde şimdi dizel motorlu araçlara motorin fiyatlarına yaptıkları aşırı zammın dışında şimdi yüksek olarak nitelendiriliyor ama atılacak kazığın eni boyu belirsiz,sözde Türkiyede çevreye önem veren birileri varmış gibi çok yüksek MTV uygulamasına geçilecekmiş Şu anda kanun teklifi verilmiş yılbaşına kadar çıkarılacakmış.
Diğer taraftan,
Alıntı yapılan: asiorhan;448294
Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ediyorum. gölcükteki araç için denilen doğru 1.4 elegance olmasına rağmen kilometresi fazla birde benzinli.. diğerleride uzak . bizim biraz da boya ve değişen takıntımız var.. orjinal boyalı değişensiz temiz bir skoda arıyoruz ve çıkıncada uzaklarda çıkıyor maalesef. tabi abs klima gibi donanımlara önem veriyoruz. alman kalitesinde ayrılmak istemiyorum yani polo ve skoda arasında uygun temiz bir araç bulursak almayı düşünüyoruz..
arkadaşımızın beklentileri de çok yüksek, bu kadar beklentiye,
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-sahibinden-skoda-1.4-16v-sport-101-beygir-105639459/detay
bu araç daha uygun, gidip görülmek şartıyla..
« Son Düzenleme: 25 Ekim 2013, 18:29:09 Gönderen: Picasso »

Çevrimdışı asiorhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkürler.. bir kaç ilan hakkında daha bilgi alacağım sizden..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-kazasiz-skoda-fabia-dizel-137757429/detay    /// 2005 model 1.4 TDI Ambiente dizel 189.500binde 17.000 tl

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-2005-model-skoda-fabia-1.4-dizel-139780440/detay   /// 2007 model 1.4 TDI Classic dizel 178.000 binde 17.650 tl

bu araçlar içinden almak isteseniz hangisini tercih ederdiniz. kilometre olarak sizce nasıl ??

Çevrimdışı asiorhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son verdiğiniz araçlarda bence bordo renk olanı daha iyi gibi görünüyor. Araba 2005 model değil gibi. En az 2006-2007 model gibi...

Çevrimdışı asiorhan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar.. 18 bin tl şuan için biraz zor en faz 17 .. ona göre birşeyler arıyorum vw alman kalitesinden şaşmak istemiyorum onun için skoda veya polo nun 2001 2002 modellerine bakıyorum.. citroen c3 falan diyor bazıları ama onada hiç içim ıısnmadı şekli konusunda fransız arabaları hakkında pek iyi şeyler söylemiyorlar.. aramaya devam ediyorum görüşlerinize açığım.

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Valla bu fiyatlara biz satamadık arabayı . Comfort için 16000 tl gibi paralar bence fazla.

Comfort da ABS yok , en boş modeli denilebilir. İki hava yastığı , klima var çalışıyorsa tabi..

Elegance için 15000 gibi fiyatlar uygun olabilir. Yani demek istediğim şu , önce gerçekten satma niyeti olan , makul paralar isteyen satıcıları bulup sonra içinden arabayı seçmek lazım.

Son verdiğiniz ilandaki Comfort sanırım full boyalı . 13000 tl gibi fiyatlara düşünülebilir.

Eğer 17000-18000 gibi rakamlara çıkamıyorsanız , Elegance modeline bakın derim . Benzinli olsun , tüplü isterseniz olsun. Dizellerin km leri yüksek, nedense ben 170 000 de 180 000 de dizellerden çekiniyorum..