škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

skoda fabia 1almayıdüşünüyorumyardımcı olabilirmisinizsize katılayım??

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı melihgnc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
wallaha fabia olsun 101 bg olsun taştan olsun al. kardeşim on numara araba. hız stabillik konfor ekonomi performans herşey  bu arabada. bende elegance var on numara araba.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bagaj sorunum olmasa bende fabia alacağım ama sorun bagaj.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bizde ambiente donanımı var. Bizim peder, megane 2yi satınca albea almaya gitmiş. Yakındaki Skoda'ya uğrayınca fabişe aşık olmuş resmen :D Birde test sürüşü yapıca "Bu meret, bu kasayı uçuruyor" dercesine arabayı sipariş etmiş. Bagaj için sedanlara bakın hocam. Ama nedense pek çok kişi sedanı sevmiyor :bnn: :gach:

Çevrimdışı biHEmta

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabialife;427122
ESP-savrulmayı önleyen donanım diyelim kısaca VRS hariç fabia1 lerin hiçbirisinde yok benim bildiğim.
EPS-hıza duyarlı elektro hidrolik direksiyon hepsinde var ve ESP ile karıştırılıyor.
ASR- anti patinaj sistemi yani patinajı engelleyen sistem her ikisinde de var.
baktığınız araç hakkında yorum yapamıyacağım ama söylemek istediğim bir şey var.
toyota, honda, leon, astra, vectra, corsa, bu arabaların hepsine sahip oldum. şimdi de 2012 dizel elite donanım i30 sahibiyim.
choicedeki zevki hiç birisinden alamadım. o arabada her zaman limitleri zorladım hep fazlasını verdi.
hatırı sayılır dik ve uzun rampalarda 3. vites araba full yüklü 3. viteste 150-155 km.leri çok defalar gördüm.
virajlı yollarda limitlerin çok üzerinde bastım, fabiayı araba yerine koymayan çok marka ile yarıştım hiç birisine yol vermedim.
kısacası 45 yaşında baştan çıkarmıştı beni choice, onun kadar sağlam ve stabil frenleme yapan onun  gibi viraj performansı olan araba görmedim.
fabia1 kasa hangi arabayı alırsanız alın 101 hp. olduğu müddetçe üç aşağı beş yukarı aynı performansı alır ve aynı duyguları yaşarsınız.
choicenin diğerlerin iki farkı var birincisi, 50/15 lastikler. bu lastiklerle araba asfaltı kedi gibi tırmalıyor yeterki şöförlüğünüze güvenin.
ikincisi spor manifold olduğundan performansı bir miktar daha iyi.
zaten 101 hp motor bir ara çıkan polo sportların motoru.

fabia 1 bundan daha güzel methedilemezdi herhalde. acaba arabanız dizelmiydi? bende 101 hp sedan special saydığınız birçok hususa katılmakla beraber performans konusunda çok da iyi değil özellikle rampalarda. muhtemelen bir baskı balata değişimi gerekiyor..

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bende 2004 choice var. değişeni boyası yok. ufak birkaç çizik var. eşim süremediği için otomatik vites bi araç düşünüyorum. aklımda golf ve civic var. eğer aradığım arabayı bulursam fabişimi satacağım. aracıma geçen sene BRC lpg taktırmıştım. şu anda 116000 km de.

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akademisyen;442670
bende 2004 choice var. değişeni boyası yok. ufak birkaç çizik var. eşim süremediği için otomatik vites bi araç düşünüyorum. aklımda golf ve civic var. eğer aradığım arabayı bulursam fabişimi satacağım. aracıma geçen sene BRC lpg taktırmıştım. şu anda 116000 km de.

2004 kasa ile 2005 üstü kasa arasındaki fark ne acaba? ve düşündüğünüz fiyat nedir?

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2005 in ikinci yarısı cıkanlar makyajlı,
göstergeler farklı, direksiyon farklı, ön tampon altındaki sisler farklı yuvarlak oldu, arka stoplar cok az farklı(girintisiz düz),

Çevrimdışı aokur07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geçen yıl bende aynı ikilem arasında kalmıştım, yeni kasalarını beğenmedğimden 2002 101 bg 16 v elegance modelini aldım. 4 fren disk, abs, asr, crouse control, torpido soğutma koltuk ısıtma, elektrikli aynalar ve daha henüz çözemediğim bi sürü donanımı var. Alacağın arabayı mutlaka servisine götür, şimdiye kadar neler yapıldı yada yapılmadı ise görebiliyorsun. Ufaktefek sorun deyip geçme bazıları çok pahalı olabliyor (açılırken takılan bir cam motoru gibi). Parçalarının çoğunu  hala golf pasat ve a3 te kullandıklarından bazı parçaları pahalı.

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: aokur07;443466
Geçen yıl bende aynı ikilem arasında kalmıştım, yeni kasalarını beğenmedğimden 2002 101 bg 16 v elegance modelini aldım. 4 fren disk, abs, asr, crouse control, torpido soğutma koltuk ısıtma, elektrikli aynalar ve daha henüz çözemediğim bi sürü donanımı var. Alacağın arabayı mutlaka servisine götür, şimdiye kadar neler yapıldı yada yapılmadı ise görebiliyorsun. Ufaktefek sorun deyip geçme bazıları çok pahalı olabliyor (açılırken takılan bir cam motoru gibi). Parçalarının çoğunu  hala golf pasat ve a3 te kullandıklarından bazı parçaları pahalı.

ilk kasa ve makyajlı kasa arasındaki donanım farklarını görebileceğimiz bir çizelge var mı? bu konuda yardımcı olabilecek olanınız ya da?

Çevrimdışı alperen

• S E A T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Donanımsal olarak sadece "Classic" yerine "Ambiente" modeli satışa sunuldu. Donanım farkı yok. Sadece alt hava girişi, sis farları ve sis çerçeveleri, Airbag logoları fontları değişti, arka stoplar değişti, yeni renk seçenekleri, yeni direksiyon, yeni gösterge, Kapı çıtaları iptal edildi. Aklımdakiler bunlar. Daha fazlası için yardımcı olabilirim :ok:

Çevrimdışı noxy44

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: alperen;443473
Donanımsal olarak sadece "Classic" yerine "Ambiente" modeli satışa sunuldu. Donanım farkı yok. Sadece alt hava girişi, sis farları ve sis çerçeveleri, Airbag logoları fontları değişti, arka stoplar değişti, yeni renk seçenekleri, yeni direksiyon, yeni gösterge, Kapı çıtaları iptal edildi. Aklımdakiler bunlar. Daha fazlası için yardımcı olabilirim :ok:

cruise control seçeneği gördüm de bir çok kullanıcıda o yüzden sordum (:

Çevrimdışı DuMaN38

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: noxy44;443360
2004 kasa ile 2005 üstü kasa arasındaki fark ne acaba? ve düşündüğünüz fiyat nedir?

farkı nedir bilmiyorum. tatilden yeni döndüm arabam tatil boyunca beni yine kendine hayran bıraktığı için satmaktan vazgeçtim. ama aklımdaki fiyat 18500 ün altında kesinlikle değildi. çünkü en kalitesinden BRC lpg taktırmıştım (1600 tl) aracımda kaza boya değişende yok ama yaşından dolayı bir kaç çiziği mevcuttu. aklımda golf almak vardı ama bu araba bana fazlasıyla yeter kanaatine vardım. eşim bir süre daha araç süremese de olur :D satacak olursam ama yine skoda turkey e ilan veririm.

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: noxy44;443490
cruise control seçeneği gördüm de bir çok kullanıcıda o yüzden sordum (:

bende 1,4 tdi 75 bg 2005 makyajlı kasa Ambiente vardı, CC yoktu, ben sonradan baglatmıstım, kesinlikle tavsiye ederim, sürücü icin sehirlerarasında cok büyük konfor, artı yakıt ekonomisi saglıyor,

Çevrimdışı melihyanik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
octavia a4 al 2000 2001 full olsun fabianın sente atlatma derdine de bulaşmazsın fabia lar narin arabalar biraz da dar

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Alıntı yapılan: melihyanik;444310
octavia a4 al 2000 2001 full olsun fabianın sente atlatma derdine de bulaşmazsın fabia lar narin arabalar biraz da dar

Sente atlatma olayını ilk defa duyuyorum hangi motor için söylüyorsunuz?