škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

skoda fabia 1almayıdüşünüyorumyardımcı olabilirmisinizsize katılayım??

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı dhvagus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
şu günlerde fabia almayı düşünüyorum ancak tam olarak kararımı veremedim..daha doğrusu kafam karıştı bu aracın full olan modeli 2005 modellerde choice mi elegance mi yoksa special mi
hangisinde hangi özellikler var?
2005 model fabia special 120000binde orijinal 18000 istiyorlar sizce verilir mi ve specialin özellikleri neler choiceden farkı nedir bana anlatabilirseniz sevinirim..bir de bana tavsiyeleriniz neler olabilir???
saygılarımla...

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
benim aracımda special .orta donanım diyebiliriz.abs asr var.elektrikli  ısıtmalı ayna var.sogutmalı torpido var.yol bilgisayarı varön frenler  dısk arkalar kampana.aklıma gelenler bunlar.. tavsiyem alacagın aracı  iyice baktır önemli bir kazası veya masrafı yoksa içine sindiyse.üç  aşagı beş yukarı bakmadan al.
Alırken iyi baktırıp alırsan sonradan üzülmezsin.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı dhvagus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
saolun mesut bey. araç ekspertize sokmuş sahibi son günlerde rapor temiz ekspertiz raporuna direk güvenilebilir mi yine ayrıntılı inceletmekte fayda var mıdır ??

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

fabialife

• Ziyaretçi
en fulü elegance, special bir düşük versiyonu. arasında 2 hava yatığı, 2 cam otomatiği (elegancede arka frenler disk mi hatırlayamadım) gibi önemlşi farklar var.
choice ise 2004 ve 2005 te sınırlı sayıda çıkmış elegance ile special arasında donanıma sahip
biraz daha spor görünüm ve donanıma sahip bir ara model.
temel fark olarak;
4 teker disk,
daha gelişmiş bir teyp ve 4 bass 4 tweteer 8 hoparlör,
15" 5 kollu jant ve 195-50/15 lastik,
spor manifold,
aron koltuk döşemesi,
2 adet 3 butonlu sustalı anahtarlık,
gövde rengi aynalar vs. gibi farklı veya fazla donanımı var.
50 yanak lastiklerden dolayı yol tutuşu ve viraj performansı biraz daha iyidir.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
+1
ama jantları 5 değil 6 kollu... nefis bir model...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı dhvagus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yorumlarınız için saolun esp choice ve specialde var mı yoksa specialde eksik mi??
ve fiyat olarak 130 bin temiz choice fiyatı ne eder bana 18250 gibi fiyat çektiler sizce de yüksek değil mi ?? 4 parça boyalı bir araç için gerçi boyalar sürtmeden kaynaklı fotoları var.?? tereddütteyim açıkçası...

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63

Çevrimdışı anarche

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dhvagus;427075
yorumlarınız için saolun esp choice ve specialde var mı yoksa specialde eksik mi??
ve fiyat olarak 130 bin temiz choice fiyatı ne eder bana 18250 gibi fiyat çektiler sizce de yüksek değil mi ?? 4 parça boyalı bir araç için gerçi boyalar sürtmeden kaynaklı fotoları var.?? tereddütteyim açıkçası...

Güzel araba ben beğendim kışlık ve yazlık lastikleri yanında veriyor ve LPG var arabada. Eğer içinize sindiyse ve beğendiyseniz bence güzel araba (fiyat konusunda piyasaya hakim değilim) tek beğenmediğim tarafı sol tarafta bulunan havalandırmanın kanatları kırık.

Çevrimdışı dhvagus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
hayırlısı bakalım ancak fiyatı motor kaputunun boyalı olması sebebiyle kime sorsam en fazla 17 eder dediler ___??

fabialife

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: dhvagus;427075

ESP-savrulmayı önleyen donanım diyelim kısaca VRS hariç fabia1 lerin hiçbirisinde yok benim bildiğim.
EPS-hıza duyarlı elektro hidrolik direksiyon hepsinde var ve ESP ile karıştırılıyor.
ASR- anti patinaj sistemi yani patinajı engelleyen sistem her ikisinde de var.
baktığınız araç hakkında yorum yapamıyacağım ama söylemek istediğim bir şey var.
toyota, honda, leon, astra, vectra, corsa, bu arabaların hepsine sahip oldum. şimdi de 2012 dizel elite donanım i30 sahibiyim.
choicedeki zevki hiç birisinden alamadım. o arabada her zaman limitleri zorladım hep fazlasını verdi.
hatırı sayılır dik ve uzun rampalarda 3. vites araba full yüklü 3. viteste 150-155 km.leri çok defalar gördüm.
virajlı yollarda limitlerin çok üzerinde bastım, fabiayı araba yerine koymayan çok marka ile yarıştım hiç birisine yol vermedim.
kısacası 45 yaşında baştan çıkarmıştı beni choice, onun kadar sağlam ve stabil frenleme yapan onun  gibi viraj performansı olan araba görmedim.
fabia1 kasa hangi arabayı alırsanız alın 101 hp. olduğu müddetçe üç aşağı beş yukarı aynı performansı alır ve aynı duyguları yaşarsınız.
choicenin diğerlerin iki farkı var birincisi, 50/15 lastikler. bu lastiklerle araba asfaltı kedi gibi tırmalıyor yeterki şöförlüğünüze güvenin.
ikincisi spor manifold olduğundan performansı bir miktar daha iyi.
zaten 101 hp motor bir ara çıkan polo sportların motoru.

Çevrimdışı dhvagus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
fabia 1 i çok iyi özetlemişsiniz teşekkür ederim
aracı bugün gösterdim 6 parça boyalı ve 1 parça değişen var ve motorda tekleme olduğundan dolayı vaz gectim...
hala arayış içerisindeyim kahramanmaraş çevresinden fabia 1 satmak isteyenler varsa mesaj yazabilirler...

Çevrimdışı umtdrn

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dhvagus;427154
fabia 1 i çok iyi özetlemişsiniz teşekkür ederim
aracı bugün gösterdim 6 parça boyalı ve 1 parça değişen var ve motorda tekleme olduğundan dolayı vaz gectim...
hala arayış içerisindeyim kahramanmaraş çevresinden fabia 1 satmak isteyenler varsa mesaj yazabilirler...

Tekleme derken ? Nasıl bir arıza vardı motorda acaba ?

Çevrimdışı dhvagus

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
motor ustasının deyişine göre çok değişik sebepler olabilir diyor belki çok küçük bir sorundur ancak aklımda soru işareti kalmaması için vaz gectim ve tüm çamurluklar motor kaputu bagaj kapağı boyalı ve arkadan orta şiddette bir kazası var arabanın soğudum açıkcası...

Çevrimdışı mkayabasi79

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende 2005 chocie var ondan önce 2011 yeni polo kullanıyordum. chocie teyp dışında- orjinalinde kasetcalar var- segmentinde çok kullAnışlı ve güçlü bir araç benzinde yüksek hızda sanırım biraz fazla yakıyor kesinlikle tavsiye ederim bide arka cam otomatik deil.