škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Takas edeyim mi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2005 te o km aldığım,  1.2 HTP sorunsuz arabamı bizim yakınlarda satılık olarak gördüğüm 2007 1.9 TDI vRS ile takas edeyim mi?
Benim araba:
2005 1.2 HTP HB benzinli
ilk sahibinden
m gri
85 000 km
3 parça önden boyalı
16000 e sayıyor

takaslık araba:
2007 1.9 TDI RS dizel
2 yada 3. sahibinden
siyah
130000 km de
3 parça yandan boyalı
26000 istiyor.

Benim araba biraz daha diri görünüyor (psikolojik de olabilir)
ne dersiniz bu işe??
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.9 130 luk başkadır temizse bence mantıklı olabilir :)

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk sahibinden değilmiş -ki eski vRS'lerin çoğu çok el değiştirmiş arabadır, ilk sahipli olanı yoktur sanırım. Üstüne 130 bin, birazda bu nedenlerden ötürü doğal olarak sizinki daha diri gelir gözünüze. Ufak tefek macera ihtimallerine hazırsanız değerlendirebilirsiniz tabi :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Direk hayır diyecektim ama bahsettiğiniz rs'i gördüm, iyi duruyor.

Tabi şunu kabullenmeniz gerekir ki sizin aracınız 16 civarı rakamlara her zaman satılır ama rs'in müşterisi sınırlıdır. Elden çıkarmak gerektiğinde zorlayabilir.

Bunun yerine arabanızı nakit satıp makul bi 1.4 TDI ambiante de düşünebilirsiniz. Sizin HTP'ye ben 16'ya müşteri bulurum burada rahatlıkla :) 1.4 TDI ambiante'yi çok daha rahat satarsınız, çok da ekonomik bi seçim olur bence.

Çevrimdışı ugurcnplt

• eskici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
alınabilinir ama bence aradaki fark cok.
elegance=ugurcnplt

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com

Çevrimdışı arg44

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
26bine daha mantıklı bir araç alınabilir yanaşmayın bence

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabada beni iten şeyler: renk, İçine hidrojen kiti takılı, 151 beygir olduğunu yazmış, zaten stock spor ve modlu olan arabalara bu tür eklentiler çok itici bence... (Allah bilir chip, vs..başka ne yapılmış) koltukları kılıflı nedense...vrs koltuğuna neden kılıf takılır ki??, şimdiki sahibi sadece 6 aydır biniyor, 6 ayda vrs satılır mı ki? enjektör, turbo gibi pahalı ünitelerin ömrü dolduysa ve bundan dolayı satıyorsa bana 4-5000 girer demek ki o iş de korkutucu...
Tekrar arabayı etraflıca inceleyip karar vereceğim, ama 26 gibi rakamları bu kadar soru işaretine kurban edemem, 24 e verdi; verdi.Vermezse kendi bilir...

Çevrimdışı Sertan_c

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şahsen 22 ye bile verse vermezdim anahtarımı... :)

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;383006
Arabada beni iten şeyler: renk, İçine hidrojen kiti takılı, 151 beygir olduğunu yazmış, zaten stock spor ve modlu olan arabalara bu tür eklentiler çok itici bence... (Allah bilir chip, vs..başka ne yapılmış) koltukları kılıflı nedense...vrs koltuğuna neden kılıf takılır ki??, şimdiki sahibi sadece 6 aydır biniyor, 6 ayda vrs satılır mı ki? enjektör, turbo gibi pahalı ünitelerin ömrü dolduysa ve bundan dolayı satıyorsa bana 4-5000 girer demek ki o iş de korkutucu...
Tekrar arabayı etraflıca inceleyip karar vereceğim, ama 26 gibi rakamları bu kadar soru işaretine kurban edemem, 24 e verdi; verdi.Vermezse kendi bilir...

Plakasından hem Yüce üzerinden hem de tramer'de geçmişine baktın mı? Camdan şasi no alırsan daha kolay olur

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yetkili servis; araç sahibi (rızası) olmadan, araç bilgisi vermiyor.Tramer için de bir sigortacıdan yardım almam gerek, bakalım olabilir mi?...

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hetepe;383043
Yetkili servis; araç sahibi (rızası) olmadan, araç bilgisi vermiyor.Tramer için de bir sigortacıdan yardım almam gerek, bakalım olabilir mi?...

Çok ilginç, aracı satmak isteyen biri neden aracının bilgilerine ulaşılmasını istemiyor  :)

Çevrimdışı tabteam

• The Chırak
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;383047
Çok ilginç, aracı satmak isteyen biri neden aracının bilgilerine ulaşılmasını istemiyor  :)

istiyordur belki hocam ama Servis diyor ki: araç sahibinin bizzat müracaatı olmadan bilgileri 3. kişilerle paylaşamam.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tabteam;383052
istiyordur belki hocam ama Servis diyor ki: araç sahibinin bizzat müracaatı olmadan bilgileri 3. kişilerle paylaşamam.

Olabilir, servis de işgüzarlık yapmasın, bir telefona bakar araç sahibine, şeceresini görmek lazım tabi, bakımları ne zaman yapılmış, garantiden değişeni olmuş mu vs.

Çevrimdışı FF

• Y A R D I R K I N G
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yetkili servis bakımlı değilse kayıt zaten görülmez ki, yaptırdığı servisin kayıtları olur anca elinde daha doğrusu servisin bilgisayarında. İstenince çıktısı alınır veya faturaları duruyorsa oradan bakılabilir anca. Hani o da kesin değil. Bu arabalar riskli arabalardır yalnız, arkadaş, tanıdıktan v.s olmadan pek yanaşmamakta lazım, hele birde üstüne üstlük dizel, bir saçmalasa benzin dök yak daha iyi.