škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2000 devirde trim sesi

Dereb · 19 · 5114

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Dereb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba, superb 1.6tdi 2018 sıfır aracımda araç hızlanırken 2000 devirlerde göğüslükten trim sesi geliyor, nereden geldiğini anlayamadım, serviste inceledi silikon sprey yaplaması yaptı ama yine var. Benzer sorun yaşayan çözen arkadaşımız var mı?

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Gösterge paneli ya da multimedya ekranının alt kısmı olabilir göğüsten geliyorsa. Kasise ya da çukur benzeri bir yere girince çoğu superbde bu ses kronik ama normal 2000 devirde giderken olması enteresan hem de aracınız yeni. Çözüm bulamazsanız servisi zorlayın çözüm bulmaları için bence. Daha detaylı incelesinler.

Çevrimdışı bosphorus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hafif pütürlü asfaltta giderken benim 2016 Active dende geliyor. Sıcak asfalt yolda giderken gelmiyor. Araçta yola bağlı olarak titreşim olduğunda ön konsolda ses yapan yerler maalesef var, ben duymamaya çalışıyorum. Serviste falan da kalıcı çözüm bulacaklarını sanmıyorum.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Zaman zaman benim gösterge panelinden geliyor slikon spreyle geçiçi çözüm bulmaya çalışıyorum ince çubuğunu takıp kenarlarından az az sıkıyorum.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihatilla;638896
Zaman zaman benim gösterge panelinden geliyor slikon spreyle geçiçi çözüm bulmaya çalışıyorum ince çubuğunu takıp kenarlarından az az sıkıyorum.

Aynı durum bende de var ama silikon sprey de 2 hafta kadar dayanıyor maksimum. 8 inch ekran var aracım 2017 model. Multimedya ekranının alt kısmındaki trim bölgesinden de ses geliyor. Malesef kronik bazı sesler var araçlarımızda.

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dereb;638875
Arkadaşlar merhaba, superb 1.6tdi 2018 sıfır aracımda araç hızlanırken 2000 devirlerde göğüslükten trim sesi geliyor, nereden geldiğini anlayamadım, serviste inceledi silikon sprey yaplaması yaptı ama yine var. Benzer sorun yaşayan çözen arkadaşımız var mı?

Benzer bir durum bende de var şöyle ki ;

özellikle motor soğukken 2000 devir ile 2500 devir arası gösterge panelinin olduğu yerden (yada bana öyle geliyor) bir trim sesi var, ancak motor belli bir ısıya ulaştığında yada 3000 devire çıktığımda o ses kesiliyor.

kışın havalar soğuduğunda bir video çekip servise baktıracağım.
 aracım 2017 / 9 ay ve aldığımdan beri böyle

Çevrimdışı Yunusemre37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bende de var ve bu sesin nedeni klasik bir titreşim değil. Bende 120 ile 140 arası oluyor ve 140 ta kesiliyor ama araba yüklüyse 90-120 arası yapıyor. Tam da gösterge panelibden geliyor ve tiz bir çekirge sesine benziyor.

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Bu durumlar her ne kadar kötü bir durum gözükse de aynı segment rakiplerinde ki grim seslerini bir görün:) Passat inanılmaz şikayet mevcut. Ay ı şekilde insignia, a4.

Çevrimdışı Dereb

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DOĞUSER;638920
Benzer bir durum bende de var şöyle ki ;

özellikle motor soğukken 2000 devir ile 2500 devir arası gösterge panelinin olduğu yerden (yada bana öyle geliyor) bir trim sesi var, ancak motor belli bir ısıya ulaştığında yada 3000 devire çıktığımda o ses kesiliyor.

kışın havalar soğuduğunda bir video çekip servise baktıracağım.
 aracım 2017 / 9 ay ve aldığımdan beri böyle

Evet aynı durum bendekide, bu ses yoldan kaynaklı değil motorun belli devirde titreşiminden kaynaklı, demekki fabrikasyon, nereden geldiği çözülürse hepimizinki aynı yerdendir.

Çevrimdışı Yunusemre37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihatilla;638949
Bu durumlar her ne kadar kötü bir durum gözükse de aynı segment rakiplerinde ki grim seslerini bir görün:) Passat inanılmaz şikayet mevcut. Ay ı şekilde insignia, a4.
Bu başlıkta zikri geçen 2 plastik parçanın sürtmesi ile oluşan alalade trim sesi değil. Motorun sadece belli devrinde kadran kısmından gelen mekanik aksamın çıkardığı mekanik bir ses. Sadece trim sesine benziyor o kadar ama trim sesi değil.

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dereb;638959
Evet aynı durum bendekide, bu ses yoldan kaynaklı değil motorun belli devirde titreşiminden kaynaklı, demekki fabrikasyon, nereden geldiği çözülürse hepimizinki aynı yerdendir.

sorunu servise gösterdiğim zaman çözüm bulunursa mutlaka size de yazarım, ama dediğim gibi kış aylarında daha belirgin olduğundan bu ses, servise göstermek için kasım ayını bekleyeceğim

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DOĞUSER;639013
sorunu servise gösterdiğim zaman çözüm bulunursa mutlaka size de yazarım, ama dediğim gibi kış aylarında daha belirgin olduğundan bu ses, servise göstermek için kasım ayını bekleyeceğim

Arkadaş sorun servislik değil, sorun kalitesiz malzeme. Ön gösterge en kalitesiz plastikten yapılmış elinle biraz bastırsan kırılacak plastik malzeme. Hakeza radyo kısmı piano black olsada iç aksam kısımları kalitesiz. Öncam uv filtreli ve kalın olmalıydı oda kalitesiz. Özellikle sıcaklığın artmasıyla kalitesiz plastik uv filtresiz camdanda gelen ısıyla genleşiyor. Kışında araç ısınmaya başlayınca sesler şahlanıyor. İşte burda fark ordaya çıkıyor. Hani diyoruzya mercedes te bmw de audide bu büyüklükte araç alamya kalktığımızda 3—4 kat fazla para veriliyor. Bunun sebebi marka farkı dışında küçük noktalarda ve gözle görünmeyen iç kısımlarda yalıtımlarda vs. Olan fark.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ön gösterge panelinin altına würth silikon spreyi 2 haftalık periyotlarla sıkarsanız ses kesiliyor. Motordan ya da sebebi her ne ise kaymak asfalt olan yerde dahi 2000 devirde gelen ses benim aracımda yok. Sadece çukura vs girdiğimde gösterge paneli ve multimedya ekranından çıtırtı geliyor onu da würth ile hallediyorum. Belki dizel motorların titreşimi yüksek olduğundan geliyordur ses.

Çevrimdışı Hukuki

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fairfight;639054
Ön gösterge panelinin altına würth silikon spreyi 2 haftalık periyotlarla sıkarsanız ses kesiliyor. Motordan ya da sebebi her ne ise kaymak asfalt olan yerde dahi 2000 devirde gelen ses benim aracımda yok. Sadece çukura vs girdiğimde gösterge paneli ve multimedya ekranından çıtırtı geliyor onu da würth ile hallediyorum. Belki dizel motorların titreşimi yüksek olduğundan geliyordur ses.

Bu durum subjektif, ben misal aracım çok sessiz diyenin aracında ne sesler duydum.

Çevrimdışı fairfight

• Superb Driver
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Hukuki;639062
Bu durum subjektif, ben misal aracım çok sessiz diyenin aracında ne sesler duydum.

İnanın aynı hassasiyete sahibiz. Çok dikkatliyimdir bu konularda hatta çoğu arkadaşım duymaz arabalarındaki sesleri ben söylerim. Bu sebeple başka ses duyulacağını zannetmiyorum :)