škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

motor sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kariyer501800

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba

aracım 2017 1.6 tdı dsg comfort 2000 kmde.
yaklaşık 3 haftadır aracımda özellikle ilk çalışmadan sonra (bilmiyorum soğuktanmıdır) rolantide değilde vitese geçip hareket ettikten sonra sanki bir uğultu yada ıslık sesi gibi bir sesi geliyor.yağ sıcaklığı 90 a(özellikle dikkat ettim) kadar böyle oluyor sonra düzeliyor.ancak rahatsız ediyor.:)ilk gaz vermede kalkışlarda daha çok hiisediliyor.
sizin araçlarda da oluyormudur yoksa bir arızamı söz konusu
« Son Düzenleme: 28 Aralık 2017, 11:54:02 Gönderen: kariyer501800 »

Çevrimdışı f471hu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kariyer501800;630590
Arkadaşlar merhaba

aracım 2017 1.6 tdı dsg comfort 2000 kmde.
yaklaşık 3 haftadır aracımda özellikle ilk çalışmadan sonra (bilmiyorum soğuktanmıdır) rolantide değilde vitese geçip hareket ettikten sonra sanki bir uğultu yada ıslık sesi gibi bir sesi geliyor.yağ sıcaklığı 90 a(özellikle dikkat ettim) kadar böyle oluyor sonra düzeliyor.ancak rahatsız ediyor.:)ilk gaz vermede kalkışlarda daha çok hiisediliyor.
sizin araçlarda da oluyormudur yoksa bir arızamı söz konusu

hocam aynı araçtan bende de var şuan 1070 km, rahatsız edecek şekilde bir ses gelmiyor. kullanımlarınız şehir içimi ?

Çevrimdışı kariyer501800

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
evet şehiriçi.ilk adığım zamanlarda yoktu son 3 haftadır böyle.

Çevrimdışı husa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kariyer501800;630594

Benim aracim de aynı 2017 comfort 1500 km ama öyle ses falan yok.

Çevrimdışı f471hu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kariyer501800;630594

hocam partikül filtresiyle alakalı olabilir. çok fazla bilgim yok ama yanlışım varsa arkadaşlar düzeltsin aracı manuele alıp 4 viteste 2500/3000 devir arasında 15 dakika kullanım yaparsanız partikül filtresini temizliyormuş belki faydası olur.

Çevrimdışı Ramsey06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Islık sesi turbo dizel araçlarda soğuktan olabilir çok duyuyorum trafikte ama turbo arızasında da bu ses çıkıyor.. bence servise baktırın derim

Çevrimdışı Yunusemre37

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de şehirlerarası yolda gaza yüklenince sol önden çekirge sesi gibi bir ses duyuyorum. Turbo sesi bu şekilde mi bu arabaların.

Çevrimdışı srknyxl

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Acaba bahsettiğiniz ses bu mu: Normalde aracım sürekli kapalı garajda durur. Dışarı -5 bile olsa içerisi 11-12 derecelerde olur. Bir gece dışarıda kalmıştı araç. Binip çok kısa bir yol yapıp garaja girdiğimde motorun sesinin farklı olduğunu sezdim. Yağ sıcaklık ekranını açıp beklemeye başladım. Normalde durduğu yerde rölantide sıcaklık artmaz ama o ses ile beraber sıcaklık artıyordu ve belli bir seviyeden sonra (hatırladığım kadarıyla 75 derecede) ses kesildi ve normale döndü. Ses azalarak kesilmedi, bir anda kesildi. Sanıyorum motor soğukken çabuk ısınması için bilinçli olarak yaptığı bir işlemden kaynaklanıyor. Bi aksaklık sesi gibi hiç değildi.

Çevrimdışı oprdrhvs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srknyxl;631019
Acaba bahsettiğiniz ses bu mu: Normalde aracım sürekli kapalı garajda durur. Dışarı -5 bile olsa içerisi 11-12 derecelerde olur. Bir gece dışarıda kalmıştı araç. Binip çok kısa bir yol yapıp garaja girdiğimde motorun sesinin farklı olduğunu sezdim. Yağ sıcaklık ekranını açıp beklemeye başladım. Normalde durduğu yerde rölantide sıcaklık artmaz ama o ses ile beraber sıcaklık artıyordu ve belli bir seviyeden sonra (hatırladığım kadarıyla 75 derecede) ses kesildi ve normale döndü. Ses azalarak kesilmedi, bir anda kesildi. Sanıyorum motor soğukken çabuk ısınması için bilinçli olarak yaptığı bir işlemden kaynaklanıyor. Bi aksaklık sesi gibi hiç değildi.

Araçlar kapalı garajda durması için değil normal iklim şartları için üretilir. Bunu illa soğukta biraz kaldı ondan dolayı yaptı demek yanlış olur bence. Farklı bir sebebi vardır. Aynı araç bende de var. -10 derecede sürekli dışarıda duruyor. Böyle bir ses duymadım. Ama duymayacağım demek değil. Sebebi için servisle görüşmek daha doğru olacaktır.

Çevrimdışı srknyxl

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oprdrhvs;631332
Araçlar kapalı garajda durması için değil normal iklim şartları için üretilir. Bunu illa soğukta biraz kaldı ondan dolayı yaptı demek yanlış olur bence. Farklı bir sebebi vardır. Aynı araç bende de var. -10 derecede sürekli dışarıda duruyor. Böyle bir ses duymadım. Ama duymayacağım demek değil. Sebebi için servisle görüşmek daha doğru olacaktır.

Sesi neden yaptığını yazdım aslında. Sıcaklığa bağlı. Bi aksaklık değil yani

Çevrimdışı matmual

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
muhtemelen turbo sesidir ve muhtemelen normaldir.

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bahsettiğiniz ses tam nedir bilemiyorum ama, şöyle bir şey ise;
 araba hızlanırken sanki güçsüz dizel motor bir arabanın hızlanması gibi böyle ince ve gıcık ise, son birkaç gündür bende de var, havaların soğukluğu ve motorun ısınması ile alakalı diye düşünüyorum. ankarada yaşıyorum ve son 1 haftadır havalar iyice soğudu ve bu ses belirdi